Sledujte nás aj na

Amaury Séchet, vedúci vývojár full-node klienta Bitcoin ABC potvrdil, že Bitcoin Cash (BCH) 15. mája podstúpi hard fork za účelom implementácie nových úprav vrátane zväčšenia veľkosti bloku.

Samotný Bitcoin Cash vznikol ako hard fork od Bitcoinu 1. augusta 2017 ako výsledok rozpoltenia komunity v otázke riešenia problému so škálovaním. Podrobnejšie si o tom, ako a prečo vznikol BCH môžete prečítať v našom článku tu.

Kedy presne dôjde k hard forku?

Vývojári Bitcoin ABC vytvorili novú verziu pre klienta Bitcoin ABC 0.17.0, ktorá je k dispozícii na stiahnutie ešte pred spustením samotného hard forku. Tento klient okrem iného obsahuje aj nové pravidlá pre uzatváranie konsenzu. Zaujímavosťou je fakt, že aktualizácia siete nie je naplánovaná na konkrétny blok ale na presný čas. Hard fork sa uskutoční 15. mája o 12:00:00 UTC. 

Vývojari vydali vyhlásenie:“ Keď sa časová značka medianu posledných 11tich blokov stane rovnakou alebo väčšiou ako 1526400000, tak vtedy by sa mali  použiť nové konsenzné  pravidlá pre nový blok. Aktivácia aktualizácie závisí na čase, kedy bude tento blok nájedný.“

Nové zmeny

Hard fork prinesie niekoľko zmien, obzvlášť v oblasti potvrdzovania transakcií a škálovania siete. Veľkosť bloku vzrastie až na 32MB a nový fork taktiež zabezpečí aj väčší objem a rýchlosť transakcií. V interview na konferencii Satoshi Vision v marci opísal vedúci vývoja Amaury Séchet zmenu škálovania s cielom umožniť spracovanie rovnakého množstva transakcií ako spracuje napríklad Paypal.

Operačné kódy Bitcoinu budú tiež prepísané a nové budú pridané tak, aby umožnili podobnú funkcionalitu, akú poskytuje sieť Ethereum. S aktualizovanými OP kódmi či technológiou colored coins by sme mohli vidieť prvé inteligentné zmluvy (smart kontrakty) na tejto sieti.

Séchet vyjadril podporu a radosť z toho, že niekoľko nových implementácií bude z dielne Bitcoin Unlimited a Parity.

Séchet povedal: „Je dôležité mať niekoľko implementácií, a to kvôli dvom dôvodom: prvý je technický dôvod. Ak sa vyskytne chyba v prvej implementácii, tak ak máte druhú verziu, stále môžete zabezpečiť pohodlný chod siete.“

Taktiež opísal ako viacero klientov zabráni monopolizácii a podporí spravodlivosť.

Myslím si, že je to skvelé, pretože ak jeden klient začne podvádzať, začal by strácať podiel na trhu a ďalší klient by získal vyšší podiel na trhu. Udržuje to všetkých čestnými, dodal.

Vývojári vo vyhlásení dodali, že ktokoľvek, kto spravuje uzol by si mal aktualizovať klienta Bitcoin ABC na najnovšiu verziu 0.17.0, pričom poprosia komunitu o asistenciu pri „kontaktovaní búrz, poskytovateľov peňaženiek a iných účastníkov tohto ekosystému, aby im dal vedieť, že by si mali aktualizovať ich software alebo používať najaktuálnejšiu verziu pre Bitcoin ABC alebo iný kompatibilný software.

Vývojári ABC vyhlásili, že Bitcoin Unlimited a Bitcoin X klienti povedali, že budú aktualizovať svoje softvéry podľa hard forku.

Zdroj: www.ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...