Sledujte nás aj na

Burza Intercontinental Exchange (ICE), vlastník pravdepodobne najdôležitejšej burzy cenných papierov na svete, New York Stock Exchange (NYSE), predstavuje novú spoločnosť, Bakkt. Hlavnou myšlienkou tejto spoločnosti je zavedenie najpopulárnejšej kryptomeny Bitcoinu (BTC) do amerického dôchodkového sporiaceho plánu 401(k), maloobchodného ekosystému a do sveta kreditných kariet. Projekt si vo svete získal veľkú pozornosť kvôli dvom silným podporovateľom: Microsoft a Starbucks. Že by šlo o preniknutie kryptomien do mainstreamu, po ktorom tak všetci túžia?

ICE sa skrz Bakkt zameriava na Bitcoin

Vedúca digitálnych aktív burzy ICE Kelly Loeffler sa stala generálnou riaditeľkou nového projektu Bakkt.

Vo svojom firemnom blogu Loefflerová priblížila:

„Bakkt bude spolupracovať s radom spoločností, ktoré zahŕňajú BCG, Starbucks, Microsoft a ďalšie za účelom vytvorenia otvoreného ekosystému, ktorý bude podporovať rastúce potreby trhu s digitálnymi produktmi v hodnote približne $270 miliárd.“

To, že ICE je naozajstným finančným gigantom potvrdzuje aj fakt, že vlastní a prevádzkuje dva tucty regulovaných trhov a obchodných búrz v Spojených štátoch, Kanade a v Európe. Spoločnosť má tiež clearingové domovy v Holandsku, Singapure, v Európe, USA a Kanade. Obrat ICE presahuje $5.5 miliardy. Navyše, ICE je materská spoločnosť veľmi dobre známej newyorskej burzy NYSE (New York Stock Exchange), ktorá sa teší veľkej prestíži medzi tradičnými investormi. Táto burza je totiž aktívna už 226 rokov a podľa trhovej kapitalizácie približne $21.3 bilióna dolárov za posledný rok je najväčšou burzou na svete.

Pani Loefflerová sa pre spravodajské médium Fortune vyjadrila, že na projekte Bakkt sa pracuje už viac ako rok. Najdôležitejšou úlohou Bakkt bude získať dôveru tradičných investorov a obchodníkov v BTC. V terminológii Wall Street to znamená veľa regulácii na ochranu investorov. Vyzerá to tak, že Bakkt na tom už pracuje. Predstavitelia tejto spoločnosti dúfajú, že koncom tohto roka budú mať federálne -oficiálne regulovaný priestor pre všetky aktivity okolo BTC.

Loefflerová dospela k záveru:

„Sme nadšení z príležitosti podieľať sa na zavedení transformačného potenciálu digitálnych aktív na celosvetových trhoch.

Loefflerová sa totiž vyjadrila, že ICE sa snaží transformovať Bitcoin na dôveryhodnú globálnu menu so širokým využitím. Túto iniciatívu tak nepodporuje len Wall Street, ale aj kryptosféra.

ICE chce cez Bakkt prakticky predstaviť BTC obchodníkom na Wall Street v tom najlepšom svetle.

BTC v bežnom živote

Avšak asi najatraktívnejším aspektom Bakkt pre kryptonadšencov je zavedenie BTC do každodenného života. Používanie BTC môže narušiť súčasný systém maloobchodných platieb a zefektívniť ho. Miesto používania kreditných kariet by zákazníci mohli prejsť k jednoduchému skenovaniu BTC kódov. Trhová príležitosť je obrovská. Spotrebitelia na celom svete platia poplatky za používanie kreditných a debetných kariet vo až výške $25 biliónov.

Podľa ICE zákazníci Microsoftu a zákazníci spoločnosti Starbucks sú veľmi dobre oboznámení s digitálnymi transakciami prepojenými s ich smartfónami. ICE predpokladá, že prechod na BTC, s inštitucionálnym požehnaním, by mal byť rýchly.

Podpredsedníčka pre styk s verejnosťou a platieb spoločnosti Starbucks, Maria Smith, bola citovaná v tlačovom vyhlásení:

„Ako známy obchodník bude Starbucks zohrávať kľúčovú úlohu pri vývoji praktických, dôveryhodných a regulovaných aplikácií pre spotrebiteľov za účelom konverzie digitálnych aktív na americký dolár v rámci používania týchto aktív v spoločnosti Starbucks.“

Avšak zdá sa, že sa pomaly odďaľujeme od hlavného cieľa BTC a kryptomien. Pre takmer každého, kto je oboznámený s konceptom, kryptomeny majú byť náhradou konvenčných peňazí a nie len prostriedkom pre ich zámenu. Bakkt by mal byť spustený do prevádzky už v najbližších týždňoch.

Zdroj: news.bitcoin.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...