Sledujte nás aj na

Krypto výskumná firma Chainalysis ohlásila partnerstvo s kryptomenovou burzou Binance. Oznámenie bolo vydané v stredu, 17. októbra. Binance tak chce zlepšiť odhaľovanie podozrivých transakcií.

Binance je aktuálne najväčšou kryptomenovou burzou na svete podľa objemu obchodovania. Burza navyše neustále rozširuje svoju aktivitu aj na medzinárodné trhy, z čoho plynie povinnosť dodržiavať zákony o boji proti praniu špinavých peňazí a pravidlá know-your-customer (poznaj svojho zákazníka).

Nové riešenie KYT (Know Your Transaction)

Riešenie spoločnosti Chainalysis známe ako KYT (Know Your Transction), je genericky vyvinutý software na dodržiavanie súladu a je jediným prístupným poskytovateľom monitorovania transakcií v reálnom čase v digitálnom priestore. Spoločnosť tak môže sledovať pôvod každej transakcie uskutočnenej na platforme spoločnosti Binance. Riešenie známe ako know-your-transaction (poznaj svoje transakcie), uzrelo svetlo sveta v apríli.

Burza Binance a spoločnosť Chainalysis v spoločnom vyhlásení opisujú tento software ako „najlepšie riešenie vo svojej triede“, ktoré poskytuje finančným podnikom a krypto biznisom možnosť dosiahnuť súlad s normami proti praniu špinavých peňazí (AML) a poznaj svojho zákazníka (KYC). Taktiež to môže krypto podnikom uľahčiť otváranie bankových účtov.

Dôvera regulátorov, inštitúcií a používateľov: hlavná výzva pre krypto spoločnosti

„Krypto podnikanie všetkých veľkostí čelí jednej hlavnej výzve: získanie si dôvery regulátorov, finančných inštitúcii a používateľov.“ Komentoval pre tlač spoluzakladateľ a  prevádzkový riaditeľ Chainalysis, Jonathan Levin. Levin následne uviedol:

„Očakávame, že mnohí budú nasledovať vedenie spoločnosti Binance pri budovaní programov na dosiahnutie súladu s normami AML na svetovej úrovni, ktoré uspokoja globálnych regulátorov a budú budovať dôveru s hlavnými finančnými inštitúciami.

V roku 2018 sme zaznamenali zavedenie dodatočných bezpečnostných opatrení na pri viacerých známych burzách, vrátane P2P ekosystému Localbitcoins. V septembri zas predstavila kryptomenová burza ShapeShift členský program, ktorý sa stane povinným a požaduje poskytnutie základných osobných údajov.

Vysvetľujúc vlastné uplatňovanie pravidiel AML a KYC, Binance naznačila, že takéto opatrenia boli potrebné na umožnenie jej ďalšieho rozšírenia.

Finančný riaditeľ burzy Binance, Wei Zhou vyhlásil: „Našou víziou je  poskytnúť infraštruktúru pre blockchain ekosystém a  zvýšiť slobodu peňazí na celom svete a súčasne dodržiavať regulačné mandáty v krajinách, kde pôsobíme.

 

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...