Sledujte nás aj na

Kryptomenová burza Binance oznámila, že v súlade s Binance token white paperom spálili (zničili) tokeny v hodnote $30 miliónov. Napriek páleniu mincí, BNB zažíva cenovú recesiu.

Viac ako 2 milióny kusov BNB bolo zničených

V noci, 15. apríla 2018 spravodajské médium Bitcoinist oznámilo, že Binance, jedna z najpopulárnejších kryptomenových búrz, vykonala spálenie viac ako 2 miliónov BNB tokenov. Následne Binance tím v oficiálnom príspevku oznámil:

Drahí používatelia Binance:

V súlade s naším white paperom sme dokončili pálenie 2,220,314 BNB v celkovej hodnote približne $30 miliónov.

Ďakujeme za Vašu podporu!

Pálenie tokenov je proces spätného získavania tokenov a ich následného zničenia. Teoreticky by sa týmto procesom mal zvýšiť dopyt po tokenoch, keďže ich je v ponuke menej. Napriek tomu, že došlo k výraznému zvýšeniu ceny BNB v dňoch pred spálením, v samotný deň pálenia cena klesala.

Bezprostredne po oznámení bola cena BNB zasiahnutá v dôsledku masívneho odpredaja BNB investormi. Hodnota BNB voči BTC klesla o takmer 9%. Čo sa týka hodnoty voči doláru, BNB sa momentálne pohybuje na úrovni $12.3 čo predstavuje pokles o takmer 10%. Trhová kapitalizácia BNB je v súčasnosti $1.4 miliardy.

Vývoj ceny BNB za posledné dva dni.

Pálenie BNB je pravidelná udalosť

Toto pálenie mincí je už v poradí tretím. Pálenie Binance tokenov je pravidelná udalosť zapísaná aj vo white papery tejto kryptomeny:

Každý štvrťrok použijeme 20% našich ziskov na spätné odkúpenie Binance tokenov a ich zničenie, dokým spätne neodkúpime až 50% všetkých tokenov (približne 100 miliónov). Všetky transakcie spätného výkupu budú oznámené a viditeľné na blockchaine. Vo finále bude zničených 100 miliónov kusov BNB a v obehu ostane celkovo len 100 miliónov Binance tokenov.

Prvé spálenie mincí sa uskutočnilo 18. októbra 2017. Vtedy sa z celkového objemu odobralo 986 tisíc BNB. Druhé pálenie odstránilo až 1,821,586 BNB. Avšak to súčasné tretie spálenie odstránilo až 2.2 milióna tokenov z celkovej ponuky.

Binance je jedna z najväčších kryptomenových búrz. Vo svojom portfóliu má viac ako 250 obchodných párov. Napriek relatívne krátkej dobe na trhu sa Binance podarilo vybudovať silnú používateľskú základňu. V tomto článku sme pre Vás pripravili podrobný návod, ako sa na tejto burze zaregistrovať a v tomto článku zas nájdete podrobný návod, ako na Binance obchodovať.

Z investičnej perspektívy ponúka Binance Coin držiteľom jasne definované výhody. Poplatky za transakcie na Binance platené BNB sú podstatne nižšie – až 50%. Avšak výška tohto benefitu sa každým rokom znižuje. BNB je momentálne ERC-20 a teda beží na blockchain sieti spoločnosti Ethereum. Avšak ako sme Vás už informovali, Binance v blízkej budúcnosti plánuje spustiť svoju vlastnú decentralizovanú kryptomenovú burzu, ktorá bude vo väčšej miere využívať BNB, ktoré by v tej dobe malo bežať na vlastnej blockchainovej sieti.

Zdroj: support.binance.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...