Sledujte nás aj na

Podľa svojho oficiálneho blogu hongkonská kryptomenová burza Binance pracuje na predstavení vlastnej verzie blockchainu a vytvorení novej decentralizovanej burzy. Zároveň spoločnosť pracuje na vylepšení svojho interného BNB tokenu, ktorý sa stane hlavným tokenom na pripravovanom Binance Chaine.

Binance Chain

Nová blockchain platforma sa bude nazývať Binance Chain a podľa vyhlásenia spoločnosti má byť založená na upravenej verzii vznikajúcej technológie, ktorá sa sústreďuje na výkon, likviditu a jednoduchosť pri používaní. Binance Chain sa bude používať na transfer a obchod s aktívami realizovanými vo forme blockchainu. S využitím rozumne nastavených pravidiel pri vytváraní kontraktov sa eliminujú administratívne úkony, čím sa celkovo zrýchli realizácia transakcií. Vďaka vlastnému blockchainu sa Binance stane skutočnou decentralizovanou burzou.

BNB token

Zástupcovia spoločnosti tiež vyhlásili, že vylepšia svoj token Binance Coin (BNB), ktorý vznikol minulý rok spolu so spustením burzy. Spoločnosť plánuje v dohľadnej dobe premiestniť BNB na Binance Chain. Nie je však jasné, či bude existovať nejaký druh tokenového swapu (výmeny tokenov) pre súčasných držiteľov tohto tokenu.

Kryptomena spoločnosti Binance BNB je ERC-20 token a v súčasnosti beží na Ethereum blockchaine. BNB sa dlhodobo nachádza medzi tridsiatimi kryptomenami s najvyššou trhovou kapitalizáciou.

Očakáva sa, že vylepšená verzia Binance Coin (BNB) bude predstavovať základ, ktorý bude slúžiť celému systému spoločnosti Binance. BNB sa okrem iného v súčasnosti používa na platby poplatkov spojených so spracovaním transakcií (transaction fee) a umožňuje účastníkom investovať v rámci ekosystému Binance.

Pokiaľ máte záujem obchodovať na burze Binance, v tomto článku nájdete podrobný obrázkový návod ako sa zaregistrovať a návod ako na tejto burze obchodovať.

Vzhľadom na už existujúcu základňu používateľov, ktorých počet dosahuje niekoľko miliónov, sa možnosti využitia kryptomeny a tejto varianty blockchainu zdajú byť obrovské.

Popularita Binance naďalej stúpa

Binance napriek svojej krátkej histórii patrí medzi najpoprednejšie kryptomenové burzy na svete. Medzi najväčšie výhody patrí jednoduché používanie a veľký výber altcoinov – viac ako 280 obchodných párov. Binance predstavuje podľa stránky coinmarketcap.com druhý najaktívnejší trh s kryptomenami. Za posledných 24 hodín sa denná výška uskutočnených obchodov vyšplhala až na $1.47 miliardy.

Spoločnosť Binance ďalej vyhlásila:

„Po tom, čo sme zoširoka preskúmali decentralizovanie burzy a zanalyzovali existujúce implementácie, sme presvedčení, že s decentralizáciou Binance naši používatelia získajú možnosť obchodovať na úrovni, na ktorú sú zvyknutí a zároveň tak dosiahneme významného pokroku v krypto sfére. V blízkej budúcnosti budú centralizované a decentralizované burzy vedľa seba koexistovať, budú sa navzájom dopĺňať a budú na sebe závislé. Stojíme tu dnes, pretože sme presvedčení, že technológia blockchain zmení svet.“

Zdroj: financemagnates.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...