Sledujte nás aj na

Začiatkom tohto roka jedna z najväčších kryptomenových búrz Binance oznámila vývoj Binance Chain — decentralizovanej platformy, ktorá bude slúžiť ako kľúčová zložka budúceho verejného blockchainu spoločnosti. Generálny riaditeľ Changpeng Zhao odhalil prvé demo z prebiehajúceho vývoja Binance DEX (Decentralised Exchange).

Počas krátkej demonštrácie inžinier Binance ukázal, ako používať platformu na vydanie nového kryptomenového tokenu a ako ho následne zalistovať na DEX. Inžinier potom vytvoril objednávku na predaj (sell order) pomocou dvoch samostatných počítačov pripojených k DEX. Platforma zatiaľ neposkytuje grafické rozhranie, takže demo bolo vykonané pomocou príkazového riadku (CLI — Command-line interface).

Zatiaľ čo Zhao zdôraznil, že platforma je v „surovom, pre-alpha“ vývojovom stave, CEO spoločnosti Binance povedal, že projekt napreduje nad očakávania a je niekoľko mesiacov popredu pred plánovaným termínom.

„Máme pred sebou stále veľa práce, aby sme dotiahli DEX na konečný produkt,“ povedal. „Napriek tomu si myslím, že toto je veľmi dôležitý míľnik pre Binance Chain a spoločnosť ako takú.“

Zhao ukončil video slovami že tím na novej platforme pracuje „veľmi tvrdo“ a zdôrazňuje, že spustenie Binance Chain môže byť pre spoločnosť prevratnou udalosťou. Na  Twitteri sa samozrejme hneď rozpútala diskusia a sám Zhao odpovedal na niektoré otázky. Jedna z najzaujímavejších znela: “Čo DEX znamená pre súčasnú centralizovanú platformu spoločnosti?” Zhao povedal: „Nech to rozhodne trh,“ hoci je viac než pravdepodobné, že budú nejaký čas fungovať bok po boku.

Budúcnosť je decentralizácia

Decentralizované burzy sa vo všeobecnosti považujú za ďalšie vývojové štádium obchodovania s kryptomenami a tokenmi. Umožňujú používateľom obchodovať s inými používateľmi bez toho, aby zverili svoje aktíva tretej strane, kde môžu byť napadnuté externými útočníkmi alebo aj ukradnuté zamestnancami spoločnosti. DEXs môžu tiež poskytnúť používateľom prístup k obchodným platformám, ktoré národné vlády nemôžu cenzurovať.

Podobné platformy už pochopiteľne existujú, no zatiaľ sa im nedarí získať dostatočný obchodovaný objem na to, aby sa stali hlavnou silou na globálnom trhu. Očakáva sa, že sa to zmení najmä preto, že firmy typu cash-flush, ako je Binance, sa snažia migrovať svoje centralizované služby na tieto nové decentralizované štruktúry.

Niekoľko ďalších centralizovaných búrz, vrátane veľkých spoločností ako Huobi a OKEx, oznámilo podobné plány na vybudovanie vlastných decentralizovaných búrz a verejných blockchainov. Iní, ako napríklad Coinbase, sa snažia aspoň o akvizície v tomto smere, aby nezaspali dobu, no držia svoju primárnu centralizovanú činnosť oddelenú od decentralizovaného sveta.

Napredovanie spoločnosti

Na rozdiel od celého kryptomenového trhu, Binance ako spoločnosť nevykazuje žiadne známky spomalenia. Minulý mesiac Binance oznámila svoju historicky prvú akvizíciu, ktorou je kúpa peňaženky Trust Wallet za nezverejnenú sumu, ktorá údajne zahŕňala kombináciu hotovosti, akcií spoločnosti a BNB tokenov. Binance sa na adresu Trust Wallet vyjadrila, že bude slúžiť ako jedna z niekoľkých predvolených peňaženiek pre ich DEX platformu.

Ak je aj pre Vás Binance zaujímavou burzou, pozrite si naše návody ako sa registrovať a ako nakupovať kryptomeny na tejto platforme.

Ďalšou skvelou správou je partnerstvo Binance a populárnej zmenárne Changelly. Binance ako obchodná platforma má skvelé a jednoduché rozhranie pre traderov.

Sám Zhao sa vyjadril:

„Po osobnom stretnutí s Konstantinom (CEO Changelly) s cieľom dokončiť naše partnerstvo som presvedčený, že Changelly má profesionálny tím s veľkými skúsenosťami a ešte väčším potenciálom. Veríme, že spoločne poskytneme používateľom po celom svete špičkovú úroveň služieb.“

Binance nás v budúcnosti určite prekvapí novými službami či vylepšeniami tých existujúcich.

Zdroj: bitsonline.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...