Sledujte nás aj na

Jedna z najpopulárnejších kryptomenových búrz, Binance, oznámila rozšírenie svojej pôsobnosti na území Európy. Novovzniknutá pobočka Binance Jersey umožní svojim klientom obchodovať obchodné páry BTC/GBP, ETH/GBP, BTC/EUR a ETH/EUR.

Changpeng Zhao: Jersey bude základom našej expanzie do zvyšku Európy

Binance a Digital Jersey (miestna agentúra pre hospodársky rozvoj) sa prvýkrát spojili v júni 2018. Obe spoločnosti vtedy podpísali Memorandum o porozumení (Memorandum of Understanding), v ktorom definovali spôsob dodržiavania predpisov týkajúcich sa kryptomien na území Jersey. Vzájomné partnerstvo má zároveň pomôcť burze lepšie pochopiť regulačné a ekonomické prostredie na tomto ostrove, najmä pokiaľ ide o dodržiavanie zákonov proti praniu špinavých peňazí a Know Your Customer (KYC) štandardov.

CEO Binance Changpeng Zhao: „Krypto market ešte zažije 1000-násobný nárast!“

CEO spoločnosti Binance, Changpeng Zhao, k výberu sídla novej pobočky uviedol:

Rozhodli sme sa, že Jersey bude ďalším veľkým krokom v rámci našej globálnej stratégie rozširovania pôsobenia Binance. Vybrali sme si ho pre jeho jasne vhodné investičné a regulačné prostredie. Vďaka miestnej ekonomike založenej na hlavnej mene (GBP) a blízkosťou k Veľkej Británii a k západnej Európe sme presvedčení, že spolupráca s Jersey bude nielen prínosom pre miestne hospodárstvo, ale aj silným operačným základom pre našu expanziu do zvyšku Európy.

Prvých 5,000 klientov získa od burzy 20 EUR

Burza si pripravila pre nových klientov aj malé prekvapenie. Prvých 5,000 používateľov, ktorí sa na tejto platforme zaregistrujú a splnia štandardy KYC (Know Your Customer), dostane odmenu v hodnote 20€. Úspech rozhodnutia burzy vytvoriť novú pobočku v Európe podčiarkuje aj zvýšený počet záujemcov o registrácie, ktoré komentuje Changpeng Zhao vo svojom tweete nižšie.

K spusteniu Binance Jersey sa vyjadril aj šéf finančného oddelenia burzy, Wei Zhou:

Rozširovanie trhu s burzami zameranými na obchodovanie s kryptomenami v európskom regióne otvára pre Európanov nové ekonomické príležitosti a prináša slobodu pred hroziacou neistotou súvisiacou s Brexitom. Prostredníctvom Binance Jersey chceme pomôcť vytvoriť premostenie kryptomien a štandardných fiat mien medzi Európou a Veľkou Britániou. Tento krok je súčasťou našej celosvetovej expanzie, v rámci ktorej podporujeme adopciu kryptomien.

Kryptomenová burza Binance: ako sa zaregistrovať a vložiť prostriedky

Poplatky sú celkom vysoké

Poplatky za vklady, výbery a obchodovanie predstavujú základ príjmov všetkých burzových platforiem. Binance Jersey má z nášho pohľadu aktuálne nastavené tieto poplatky dosť vysoko.

Za eurový vklad na účet na burze zaplatíte 8€, a za výber z tohto účtu až 20€. Ak sa vám podarí získať odmenu pre prvých 5,000 registrovaných, získate tak vlastne jeden výber zdarma. Poplatok za obchodovanie predstavuje 0.1 % zo sumy transakcie. Minimálne môžete odoslať 0.001 BTC a 0.02 ETH.

Pre menšie porovnanie, burza Coinbase Pro účtuje za SEPA vklady a výbery jednotne 0.15€. Burza Kraken len 0.09€.

Jersey – Ostrov v Európe, ktorý nepatrí do EÚ

Ostrov Jersey, ktorý leží v Lamanšskom prielive medzi pobrežím Francúzska a Británie, nie je súčasťou Európskej únie. Svoj osobitý vzťah s EÚ udržiava prostredníctvom Veľkej Británie, keďže vystupuje ako kráľovská dependancia (závislé územie) Spojeného kráľovstva. Zároveň je súčasťou colnej únie, takže v rámci obchodu platia na tomto území rovnaké pravidlá ako pre zvyšok členských štátov EÚ.

Zdroj: bitcoinmagazine.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...