Sledujte nás aj na

Včera sme boli svedkami náhleho zmiznutia prostriedkov niektorých používateľov kryptomenovej burzy Binance. Chýry o tom, že sa jednalo o hacknutie burzy boli vyvrátené už včera. Dnes prinášame oficiálne stanovisko samotnej burzy k týmto udalostiam.

O celom priebehu udalostí sme Vás informovali počas včerajšieho večera.

Oficiálne vyjadrenie Binance

Včera, 7. marca 2018 medzi 15:58 a 15:59 miestneho času došlo  na trhu VIA/BTC (Viacoin/Bitcoin) k abnormálnej obchodnej činnosti. Náš automatický systém včasného varovania pred podobnými rizikami bol spustený a všetky výbery boli okamžite zastavené.

Jednalo sa o rozsiahli pokus o phishing a krádež prostriedkov našich používateľov.

Všetky finančné prostriedky sú v bezpečí a žiadne prostriedky neboli odcudzené.

Hackeri zhromažďovali prístupové údaje k používateľským účtom počas dlhšieho časového obdobia. Prvý phishingový útok bol zaznamenaný na začiatku januára. Okolo 22. februára bola zaznamenaná zvýšená koncentrácia phishingových útokov pomocou domén využívajúcich rôzne unicode znaky. Názov domény tak vyzeral veľmi podobne ako binance.com, s tým rozdielom, že pod písmenom i a a (v názve binance) sa naspodku objavili dve bodky. Mnohí používatelia naleteli tomuto pokusu o phishing, pretože bolo skutočne obtiažne si zmenu v mene domény všimnúť. Po získaní prístupu k používateľským účtom, hackeri jednoducho vytvoril prístup k týmto účtom pomocou kľúču API rozhrania, kde povolili výbery cez toto rozhranie. Až do včerajška však nepodnikli žiadne kroky.

Včera v priebehu spomínaných dvoch minút použili hackeri API kľúče, vytvorili na trhu VIA/BTC veľký počet nákupných objednávok a pumpovali tak cenu VIA vysoko, zatiaľ čo 31 účtov predávalo VIA na jeho vrchole. Bolo to pokus presunúť BTC z hacknutých účtov na 31 účtov patriacich hackerom. Tieto účty sa hneď potom snažili nahromadené prostriedky presunúť mimo burzu.

Nakoľko náš varovný systém automaticky výbery zablokoval, žiadne z týchto ukradnutých prostriedkov burzu neopustili. Navyše Viacoiny nahromadené hackermi boli zmrazené. Nielenže hackeri neukradli žiadne prostriedky, ich vlastné zdroje boli tiež zadržané.

Hackeri boli dobre organizovaní. Boli dostatočne trpezliví, aby neprijali žiadne unáhlené rozhodnutia a čakali na najvhodnejšiu chvíľu, aby konali. Tiež vybrali Viacoin, menu s menšou likviditou, aby maximalizovali svoje vlastné zisky.

Po dôkladnej bezpečnostnej kontrole sme opäť obnovili výbery. Samotné obchodovanie nebolo ovplyvnené ani zastavené. Momentálne ešte máme niekoľko používateľov, ktorých účty boli napadnuté a ich BTC boli použité na nákup VIA alebo iných mincí. Bohužiaľ, tieto obchody neboli vykonané účtami hackerov, a tak nie sme schopní zvrátiť tieto obchody. Opäť odporúčame všetkým traderom, aby venovali zvýšenú pozornosť pri zabezpečení svojich účtov.

Ochrana našich používateľov je a vždy bola našou najvyššou prioritou.

Ďakujem za podporu!

Tím Binance

Zdroj: support.binance.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...