Sledujte nás aj na

Zima spravila v kryptosvete poriadny prievan, čo viedlo k obrovským stratám na cenách väčšiny kryptomien. Bitcoin a altcoiny padli o 80 až 90 % oproti ich historicky najvyšším cenám (ATH). Bitcoin sa i po nedávnom 40-percentnom náraste, stále obchoduje za cenu, ktorá je oproti jeho ATH o 73 % nižšia. Je tu však jedna kryptomena, ktorá sa po recesii dokázala natoľko zotaviť, že by pravdepodobne mohla znovu dosiahnuť a prekonať svoju maximálnu cenu. Natívny token burzy Binance, binance coin (BNB) sa momentálne obchoduje za cenu, ktorá je od jeho ATH nižšia len o 20 %.

BNB má svoju maximálnu cenu na dosah

BNB za posledných 90 dní zaznamenal významný nárast na svojej hodnote, a to takmer o 224 %. Binance Coin sa tak môže stať prvou kryptomenou z rebríčku top 20, ktorý by mohol prekonať svoju predchádzajúcu ATH cenu (All Time High). Momentálne siedma kryptomena na trhu, podľa trhovej kapitalizácie už prekonala svoju historicky najvyššiu hodnotu oproti bitcoinu. BNB je ale na dobrej ceste prekonať i svoju ATH cenu oproti doláru.

Binance Coin bol vytvorený jednou z najväčších kryptobúrz na svete, Binance. Burza Binance prostredníctvom tohto tokenu ponúka svojím klientom zľavy na poplatkoch a nedávno jeho držiteľom umožnila zúčastniť sa na financovaní ich Binance Launchpad projektu.

BNB token a jeho prudký rast: Binance oznámila nové fungovanie Launchpadu

BNB token sa v čase písania článku obchoduje za cenu $20.71, čo znamená 30-percentný nárast za posledných 30 dní. Posledná ATH cena BNB z 12. januára 2018 bola $25.18. Binance Coin tak ešte musí narásť na cene o $4.5.

Pozrime sa na BNB trh, kde môžeme vidieť nejaké potenciálne miesta pre rast.

BNB/USD – stredne-dlhodobý – denný graf

Predchádzajúce ATH je na grafe znázornená ružovou čiarou. Na grafe môžeme vidieť, že odkedy pár BNB/USD prekročil svoj 100 dňový kĺzavý priemer (MA100) začiatkom februára 2019, trh BNB pokračuje vo výraznom navyšovaní svojej hodnoty.

Cenová akcia zo začiatku apríla 2019 sa zastavila na stredne dlhej úrovni 1.414 Fibonacciho rozšírenia (nakreslenej fialovou farbou) pri cene $19.89. Trh sa držal na tejto rezistentnej úrovni s miernym poklesom na podporný level $17.30. Potom sa však cena vrátila opäť na pôvodnú rezistentnú úroveň.

Aktuálne sa podarilo prekonať level $20.00, takže môžeme očakávať, že rezistentný level sa okamžite zvýši na úroveň $21.00. Potom sa pri úrovni 1.618 Fibonacciho rozšírenia (nakreslené fialovou farbou) sa zvýši na cenu $22.13. Nad touto hodnotou sa môže cena udržať krátkodobo pri 1.414 Fibonacciho rozšírení (nakreslené modrou farbou) a to na úrovni $24.42. Ak kupujúci dokážu vyčistiť trh nad túto úroveň, budú mať možnosť, aby sa pokúsili prekonať predchádzajúcu úroveň ATH okolo $ 25.18.

Trhu sa momentálne darí a býci majú jeho hybnosť pod kontrolou. Ak sa nič nezmení, BNB/USD by mohlo prekonať svoje ATH už koncom apríla 2019.

BNB oproti BTC už prekonalo svoje historické maximum

V prípade BNB/BTC sa binance coinu podarilo prekonať 100 dňový kĺzavý priemer ešte v decembri 2018. Od tej chvíle sa cena oproti BTC stále zvyšuje. BNB taktiež prekonalo svoje ATH oproti BTC vo februári 2019 s cenou 0.0026617 BTC za jeden BNB. Trh aj začiatkom apríla naďalej pokračuje vo výraznom raste, kedy sa BNB obchoduje za 0.004398 BTC. Cena potom trošku klesla, no našla svoju podpornú hodnotu na úrovni 0.003419 BTC. Ak sa kupcom podarí potlačiť cenu BNB/BTC ešte vyššie, môžeme očakávať, že rezistentný level bude na úrovni 0.0040 BTC až 0.0042 BTC, dokonca možno aj vyššie.

Okrem BNB sa darí aj samotnej burze Binance

Známa kryptomenová burza vykázala za prvý štvrťrok 2019 zisk v hodnote $78 miliónov. V porovnaní s minulým rokom je ich zisk o 66 % väčší. Podľa správy burza v rámci siedmeho štvrťroku „spálila“ 830,000 BNB tokenov, čo predstavuje 20 % ich tohtoročných ziskov. Koncom minulého roka boli ich zisky na úrovni $47 miliónov. Príspevok na Binance blogu uvádza, že burza doteraz spálila 5.82 % z celkovej ponuky BNB tokenov.

Kryptomeny čaká ešte dlhá cesta k ich ATH, BNB ju už má predo dvermi

Mnohé kryptomeny museli po krutej cenovej recesii bojovať o svoje postavenie, niektoré až o svoje prežitie. Väčšina z nich má od svojej ATH ceny ešte ďaleko a pred sebou dlhú cestu. Binance Coin je jedným z mála, komu sa to môže podariť, a to už onedlho.

Zdroj: investinblockchain.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...