Sledujte nás aj na

Pred nedávnom sme uverejnili návod v snahe pomôcť vám úspešne sa zaregistrovať na burze Binance a poslať si tam prostriedky na nákup altcoinov. Ďalší krok je potom samotný nákup vami zvolenej kryptomeny. Zaplavili ste nás otázkami ako postupovať pri nákupe na Binance, a preto sme pre vás pripravili pokračovanie, v ktorom sa pozrieme na spomínaný nákup.

Binance je kryptomenová burza zameraná najmä na čínsky trh, ale používaná z celého sveta. Každý deň zaregistruje viac než 200,000 nových používateľov, a preto býva často registrácia nových členov zastavená. Je to obrovský nápor na serveri burzy, ale treba poznamenať, že sa s tým vedia vysporiadať. Určite lepšie ako burza Kraken. Momentálne je registrácia otvorená, tak ak ste sa ešte neregistrovali a máte záujem obchodovať iné kryptomeny ako len Bitcoin, Ethereum či Litecoin, Binance je veľmi dobrá voľba.

Ak chcete podporiť KryptoPortal, na registráciu môžete použiť nasledujúci link.

Môže sa stať, že čas od času bude registrácia opäť zastavená, alebo bude počet nových registrácií obmedzený. Ak sa tak stane a nemáte ešte účet nezúfajte, a pokúste sa registrovať neskôr, napríklad na ďalší deň.

Aby ste mohli na Binance obchodovať musíte tam mať pochopiteľne založený účet. Verifikácia do limitu 2 BTC nie je potrebná, takže pri menšom objeme môžete začať obchodovať prakticky ihneď po založení účtu. Bez ďalších zbytočných rečí sa poďme vrhnúť na nákup altcoinov.

Prihlásenie sa

Po prihlásení sa Vám ako prvé zobrazí stránka s vašim profilom. Kliknutím na logo Binance v ľavom hornom rohu sa presuniete na hlavnú stránku. Tu už vidíte všetky prístupné trhy a ich menové páry. Trh alebo market  je v podstate tá mena, za ktorú nakupujete. Najčastejšie je to Bitcoin alebo Ethereum. Binance podporuje ete BNB, čo je Binance Coin a USDT alebo Tether. Menový pár je napríklad IOTA/ETH a znamená, že za ETH nakupujem IOTU. Takýchto menových párov má Binance viac než 200 takže je z čoho vyberať.

Prostredie burzy Binance po prihlásení sa

Vyhľadanie kryptomeny, ktorú chcem nakúpiť

Zo skúseností sa relatívne najlepšie nakupuje za Ethereum. Transakcie sú väčšinou rýchle a oveľa lacnejšie než v prípade Bitcoinu. Ale je to len na vás, za ktorú menu budete radšej nakupovať. Treba si vždy dopredu skontrolovať za akú menu sa môj požadovaný altcoin nakúpiť. To sa dá spraviť pomocou nástroja coinmarketcap.com kde si vyhľadám menu, o ktorú mám záujem a v záložke Markets vidím všetky dostupné burzy a menové páry. V príklade nakupujeme menu IOTA za ETH.

coinmarketcap.com – markety a menové páry pre IOTU

Kliknem na záložku „ETH Markets“ a pomocou vyhľadávacieho políčka môžem moju menu vyhľadať alebo ju môžem nájsť v zozname všetkých ponúkaných mien za Ethereum.

Výber ETH Markets a vyhľadanie meny

Ak som svoju menu našiel jednoducho kliknem na tento riadok.

Obrazovka nákupu a predaja

Ak ste nováčik alebo ste na takejto altcoinovej burze prvýkrát určite vás tento pohľad trochu vydesil. Grafy a všade lietajú nejaké čísla. Vôbec však nemajte strach, používateľské rozhranie Binance je veľmi prehľadné a je tu zobrazené všetko čo naozaj potrebujete.

Pre nákup vás zaujíma hlavne žltou vyznačená časť, v tomto prípade „Buy IOTA“, v strede obrazovky.

Obrazovka nákupu a predaja meny

Tu máte možnosť zadať koľko jednotiek IOTA chcete kúpiť – políčko Amount a jednotkovú cenu v ETH, za ktorú chcete IOTU nakúpiť – políčko Price. ETH Balance v pravom rohu zobrazuje váš ETH stav účtu. Ak chcete nakupovať IOTU napríklad za polovicu všetkého ETH, ktoré na burze máte, stačí kliknúť na tlačidlo 50%. Tieto percentuálne tlačidlá vám majú len uľahčiť zadávanie množstva kryptomeny, o ktorú máte záujem.

Samotný nákup

V našom príklade vykonávame nákup typu Limit Buy. Jedná sa o nákup, pri ktorom my zadávame, pri akej cene chceme menu nakúpiť. Opakom je Market Buy, kedy nakupujeme za aktuálnu cenu stanovenú burzou.

Detail Buy sekcie

My  teda nakupujeme 8 jednotiek IOTA pri cene 0.00280436 ETH za kus. Výsledná suma nákupu – Total je 0.022 ETH. Klikneme na zelené tlačidlo Buy IOTA.

Takto sme vykonali objednávku (resp. vytvorili príkaz na nákup) na nákup vami zvolenej meny – Order. Váša objednávka sa teraz zobrazuje v sekcii Open Orders.  Tu sa bude nachádzať dovtedy, kým vám niekto iný, nie je ochotný danú menu predať za vami stanovenú cenu.

Pomocou Limit Buy môžete kontrolovať cenu, za ktorú chcete nakupovať. Čiže povedzme, že chcete nakúpiť až ak cena klesne na 0.0025 ETH za IOTU. Túto vašu očakávanú cenu zadáte do políčka Price, zvolíte koľko jednotiek IOTA pri tejto cene chcete kúpiť a vytvoríte si na to objednávku. Samozrejme, môže sa stať, že za vami zvolenú cenu vám nikto IOTU nepredá a objednávka bude v sekcii čakajúcich objednávok trčať navždy. Vtedy môžete pomocou tlačidla Cancel zrušiť objednávku a vytvoriť novú s novou cenou.

Čakajúca objednávka na nákup IOTA

Spracovanie nákupného príkazu

V ľavej časti obrazovky vidíte dve sekcie: zelenú – to sú aktuálne príkazy na nákup od všetkých používateľov a červenú – príkazy na predaj od všetkých používateľov burzy.

TIP: Príkazy na predaj a nákup sa v strede stretávajú. Tu vidíte aktuálnu cenu danej kryptomeny. Ak chcete aby vaša objednávka bola spracovaná čo najskôr, tak sa cenu na vaše Limit Buy príkazy snažte nastaviť čo najbližšie tejto cene.

My sme teda zadali príkaz na nákup, a tak môžeme vidieť v zelenej, nákupnej časti našu objednávku. Je vyznačená drobnou žltou šípkou. Čím bližšie je náš príkaz k stretu Sell a Buy príkazov, tým bližšie sa nachádzame k jeho úspešnému spracovaniu.

Zelená časť s aktuálnymi nákupmi. Naša objednávka je tiež viditeľná v tomto zozname.

 

Červená časť zobrazujúca zoznam predajov

Hotovo, nákup sa podaril

V prípade, že všetky podmienky boli splnené a naša objednávka prebehla úspešne, v sekcii Open Orders už túto objednávku nevidíme. Môžeme ju však vidieť nižšie v prehľade všetkých objednávok za posledných 24 hodín.

História transakcií za posledných 24 hodín

Chceme sa ešte presvedčiť, že IOTA bola pripísaná do našej peňaženky. V hlavnom menu ideme do Funds a tam do Deposits Withdrawals.

Hlavné menu > Funds > Deposits Withdrawals

Toto je stránka so zoznamom všetkých kryptomien, ktoré si možeme na Binance poslať alebo s nimi obchodovať. Pomocou vyhľadávacieho políčka si opäť nájdeme IOTU a vidíme, že sa nám naozaj úspešne podarilo uskutočniť nákup tejto meny – stĺpec Total Balance sa navýšil o 8 jednotiek IOTA.

Kontrola či sa nám IOTA správne pripísala do našej poňaženky

Úspešne sa nám podarilo nakúpiť IOTU. Podobne postupujeme aj pri predávaní tej ktorej meny. Jediný rozdiel je, že používame časť Sell IOTA na stránke pre nákup a predaj. Zo stránky Deposits Withdrawals kontrolujeme zostatky našich jednotlivých mien alebo ich môžeme poslať do našej peňaženky prípadne na inú burzu.

Prajeme úspešné obchodovanie a ak máte ďalšie otázky či pripomienky neváhajte nás kontaktovať.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...