Sledujte nás aj na

Bielorusko je historicky prvý národ, ktorý úplne legalizuje kryptomeny. Tento bezprecedentný krok je dôležitým míľnikom v adaptácii kryptomien.

Legalizácia a daňové prázdniny

Zbierka zákonov nesie názov „Rozvoj digitálnej ekonomiky“ a obsahuje nasledovné nové opatrenia a záruky pre obchodovanie s kryptomenami:

  • používanie kryptomien je legálne, príjmy a zisky sú oslobodené z danenia na najbližšich päť rokov
  • ťaženie kryptomien je legálne, bez zdanenia na päť rokov
  • smart kontrakty a ICO sú povolené
  • výnosy z kryptomien nemusia byť deklarované až do roku 2023

Tieto opatrenia sú dostatočné na to, aby táto malá východoeurópska krajina prilákala mnoho firiem a stala sa lídrom na poli kryptomien.

Bieloruský president Alexander Lukašenko komentoval opatrenia: „Hlavným cieľom dokumentu je vytvoriť také podmienky, aby globálne IT spoločnosti prišli do Bieloruska, otvorili svoje zastúpenia, vývojové centrá a vytvárali populárne svetové produkty.“

Príklad pre ostatné krajiny

Tento odvážny krok je dôležitým pre kryptomeny a kryptokomunitu, keďže ostatné národy sa vyberajú smerom k reštrikciám, prísnejším predpisom a obmedzovaniu kryptomien.

Napriek tomu, že Bielorusko doteraz technologické firmy a giganty absolútne nezaujímalo, opatrenia ktoré tento štát prijal môžu totálne pretransformovať fintech priemysel. Štátne regulácie, ktoré v skutočnosti kryptomenový biznis podporujú a daňové prázdniny na najbližšie roky sú snom každej kryptomenovej spoločnosti či investora.

Tento odvážny krok by mohol presvedčiť iné krajiny, aby sa pripojili k novému regulačnému systému, ktorý Bielorusko zaviedlo. Celosvetový pozitívny konsenzus je presne to, čo kryptomeny potrebujú.

Ako na tieto kroky budú reagovať štáty ako Čína, Rusko alebo Spojené štáty? Nikto nevie. Očividne Bielorusko nečaká na to, kým si veľkí hráči rozmyslia, čo ďalej. Kryptomeny sú tu a sú veľkým fenoménom. A práve prvenstvo v skorej adopcii a pozitívnom prístupe ku kryptomenám môžu byť impulz, ktorý relatívne ekonomicky menej významnú post-komunistickú krajinu pretransformuje v technologického giganta.

Zdroj: reuters.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...