Sledujte nás aj na

Changpeng Zhao (“CZ”), výkonný riaditeľ najväčšej svetovej kryptomenovej burzy Binance zverejnil svoje stanovisko, v ktorom sa ospravedlňuje za návrh reorganizácie Bitcoin blockchain sieti. 

Burza Binance bola 7. mája hacknutá, pričom bolo odcudzených 7,074 BTC v hodnote  $40 miliónov. CZ vtedy uviedol, že pre kryptokomunitu je táto situácia ťažká. Poznamenal tiež, že vedenie spoločnosti Binance sa snaží „udržať najvyššiu mieru transparentnosti“.

Hackerský útok na Binance! Burza prišla až o 7074 BTC

Hackeri sledujú každý náš krok

CZ poukázal na to, že hackeri pravdepodobne pozorne sledujú všetko, čo manažment burzy povie a robí. Čítajú každé zverejnené slovo od kryptofiriem a sledujú každú AMA reláciu (Ask Me Anything), kde sú hosťami ľudia z Binance.

Podľa CZ, by sa zverejnením príliš veľa bezpečnostných detailov, mohla stratégia reakcie na útoky stať oveľa slabšou. Ďalej vysvetľuje, že vývojári burzy Binance aktuálne vylepšujú niektoré štandardné „bezpečnostné opatrenia, postupy a procedúry burzy“.

Zakladateľ Binance taktiež vyjasnil zámer manažmentu burzy, čo najskôr opäť povoliť vklady a výbery, ktoré boli po útoku pozastavené. Taktiež povedal, že v rámci tohto týždňa bude na platforme dokončených niekoľko dôležitých zmien v prevádzkových postupoch. Binance tím bude navyše v nasledujúcich týždňoch pracovať na tvorbe dodatočných zmien, týkajúcich sa štandardných operačných procedúr.

7 najčastejších kryptopodvodov a ako sa im vyhnúť

Zlepšenie risk manažmentu a analýzy správania sa používateľov

Changpeng Zhao vo svojom blogu o bezpečnosti uviedol:

Pracujeme na významných zmenách na strane aplikačných rozhraní (API), na dvojfaktorovej autorizácií (2FA) a v oblasti overovania výberov, ktorú hackeri počas útoku zneužili. Zlepšujeme náš risk manažment, analýzy správania sa používateľov a procesy KYC.

CZ ďalej uviedol, že Binance tím pracuje na inovatívnejších spôsoboch v boji proti podvodom. Burza sa chystá taktiež implementovať niekoľko nových bezpečnostných opatrení. Niektoré z týchto zmien si používatelia ani nevšimnú.

Pridanie podpory pre bezpečné hardvérové zariadenia

V nadchádzajúcich týždňoch pridá tím burzy Binance podporu pre bezpečnostné hardvérové tokeny, vrátane YubiKey. Ďalej bude podporovať hardvérové zariadenie pre autorizáciu, ktorá podporuje jednorázové heslá, šifrovanie privátnych kľúčov a overovanie právomocí vykonávať isté operácie. Taktiež pridá U2F podporu (Universal 2nd Factor) a FIDO2 protokoly vyvinuté FIDO Alianciou.

Binance chystá aj akciu, na ktorej rozdá 1,000 YubiKey kľúčov, akonáhle bude táto funkcia integrovaná do kryptoobchodnej platformy.

Víkendový ฿ulletin: Všetko, čo by ste mali vedieť o hardvérových kryptomenových peňaženkách

Spolupráca s tuctom popredných bezpečnostných expertov

Pri posudzovaní škôd z hacku, CZ napísal, že išlo o jedinú BTC transakciu, okolo 7,000 BTC, z ktorej boli ukradnuté finančné prostriedky, a dá sa to celkom jednoducho overiť na blockchaine.

CZ dodal, že Binance peňaženky pozorne monitorujú mnohí odborníci. Zmienil sa aj o tom, že jeho bezpečnostný tím skúma i všetky ostatné oblasti systému, aby tak zabezpečili, že všetky slabé miesta na platforme sú identifikované a odstránené.

Podľa výkonného riaditeľa Binance, burza v súčasnosti spolupracuje na zlepšení jej bezpečnosti s tuctom popredných bezpečnostných expertov. CZ taktiež odhalil, že blockchain analytické firmy aktívne pomáhajú operátorom burzy pri pátraní po ukradnutých bitcoinoch.

Z dlhodobého hľadiska nás tento incident spraví silnejšími

Po utrpení jedného z najväčších bezpečnostných útokov tohto roku, CZ povedal:

Mentálne nie je tím Binance smutný, či deprimovaný. Naopak, sme v bojovom stave. Tento incident ešte viac zjednotil náš už tak silný tím. Budeme bojovať za nás všetkých, za komunitu proti hackerom a ľuďom s nekalým zámerom. Verím, že tento incident, ktorý nám nateraz napáchal škodu, nás z dlhodobého hľadiska v skutočnosti urobí silnejšími a bezpečnejšími.

Riaditeľ Binance dodáva:

V rámci toho, ako veľa rozprávam sa stane, že občas poviem i nevhodné, či hanblivé slová ako „reorganizácia“, za čo sa ospravedlňujem. Som pevne presvedčený, že naša neustála a transparentná komunikácia je to, čo nás odlišuje od „starého spôsobu, ako robiť veci“, a to aj v ťažkých časoch.

BNB po útoku mierne klesol

Natívnemu tokenu burzy Binance, Binance Coinu (BNB) sa v poslednej dobe veľmi darilo, pričom 22. apríla prekonal svoju historicky najvyššiu cenu $24. Po útoku na burzu jeho hodnota mierne klesla z približne $22 na terajších približne $20.45

Binance Coin (BNB) čoskoro môže prekonať svoju historicky najvyššiu cenu

Zdroj: cryptoslate.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...