Sledujte nás aj na

Vitajte pri druhej časti seriálu Bez peňazí ku kryptomenám, v ktorom si priblížime ďalší z tých jednoduchších spôsobov získania kryptomien: Faucet.

Keď netečie, aspoň kvapká

Faucet po anglicky znamená vodovodný kohútik, čo je veľmi príznačný názov práve pre túto metódu zbierania digitálnych mincí. Stránky poskytujúce faucety od vás vo väčšine prípadov nechcú viac ako založenie bezplatného konta a zadanie peňaženky, na ktorú má byť odmena odoslaná. Rovnako ako pri airdropoch sa jedná o nenáročnú aktivitu skladajúcu sa z pár kliknutí myšou. Teraz sa naskytá otázka, prečo ich využitie nie je na ich úrovni, ak sa jedná o ešte menej náročnú činnosť ako v prípade zmienených airdropov? Nuž, je ich hneď niekoľko.

Faucety bývajú spojené s propagáciou krytomien a často sú prvou zastávkou pre zvedavcov.

Jednoduché, no zdĺhavé

Najprv je však nutné zmieniť, ako webové stránky faucety financujú. Je to predovšetkým z reklám, ktoré na týchto stránkach stretneme prakticky na každom rohu. Jedným z faktorov je tak množstvo blikajúcich bannerov, ktoré časom omrzí snáď aj tých najväčších nadšencov kryptomien. Tým najväčším je však výška odmeny. Tá sa často pohybuje pod jediným centom. Túto čiastku si môžete „pripísať na účet“ v rôznych intervaloch. Zväčša od 5 minút do 1 hodiny. Nemôžeme sa tak čudovať, že mnohí skončia ešte skôr, ako by si mohli odmeny pripísať na peňaženky. Ďalším problémom je časová náročnosť. Ak by ste už aj plánovali vyžmýkať z neustáleho vypínania reklám čokoľvek hodné zmienenia sa pri nedeľnom obede, trvalo by vám to celú večnosť.

Ani celodenné vysedávanie a skákanie zo stránky na stránku vám takmer s istotou neprinesie bohatstvo.

 

Pomaly, ale isto

Stránok poskytujúcich tieto formy kryptomenových odmien nájdeme stovky, no medzi tie najznámejšie patria freebitco.in (ktorá prevádzkuje istú formu lotérie, takže používatelia majú každú hodinu malú šancu získať BTC v hodnote $200) a moonbit.co.in, kde pre zmenu máte príležitosť pomaličky akumulovať nejaké tie satoshi každých 5 minút. O niečo zaujímavejšie benefity ponúkajú tieto stránky prostredníctvom tzv. programu refferalov (odporúčaní). Ak sa ktokoľvek zaregistruje cez váš link a začne so zbieraním, po každom získaní pár desaťmilióntin Bitcoinu sa pripíše malá čiastka aj na vašu internú peňaženku. Pri mnohých prihlásených a aktívnych užívateľoch Vašim pričinením si tak môžete niekoľkonásobne zvýšiť rýchlosť zbierania zlata medzi kryptomenami.

S priateľmi je život o niečo ľahší. Platí to aj prizískavaní kryptomien pomocou faucetu.

Záver

Faucety sa pokúšajú priblížiť novovznikajúce odvetvie širšej verejnosti. Jednoduchosťou a uhladeným dizajnom lákajú aj ľudí bez väčších znalostí sveta kryptomien. Robia tak reklamu celému odvetviu, no používateľom sa rýchlo zunujú. Dôvodmi sú otravné reklamy a žalostná hodnota odmien. Faucety tak môžeme odporúčať len veľmi úzkej skupine ľudí, napr. ľuďom so širokou sieťou kontaktov, či takým, ktorí potrebujú len malé čiastky na odoslanie transakcie. Sú vstupnou bránou pre široké spektrum zvedavcov, ktorým dokážu demonštratívne dokázať celkovú funkčnosť digitálnych aktív. A práve tieto malé krôčiky sa môžu stať základným kameňom pre most krehkej dôvery v svet pripomínajúci divoký západ.

 

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...