Sledujte nás aj na

Vitajte pri tretej časti nášho seriálu Bez peňazí ku kryptomenám, v ktorom Vám predstavíme platformu zameranú aj na získanie kryptomien: fórum Bitcointalk.

Fórum Bitcointalk údajne založil samotný Satoshi Nakamoto. Bitcointalk patrí medzi najväčšie centrá pre kryptonadšencov na Internete. Členovia tu môžu nakupovať či predávať rôzne produkty, využívať escrow služby (na kúpu/predaj mien bez využitia burzy), či diskutovať o najhorúcejších novinkách vo svojom rodnom jazyku. So slovenčinou tu síce príliš nepochodíte, no akákoľvek znalosť angličtiny (či zanietenie) Vám môže otvoriť dvere do sveta plného príležitostí. Vitajte v raji pre špekulantov.

Novodobý westernový svet

V tomto článku sa zameriame na špecifickú a možno najdôležitejšiu časť celého fóra: sekciu bounty kampaní. Bounty kampane („bounty“ = odmena) od svojich podporovateľov požadujú rozmanité formy šírenia povedomia o ich projekte. Za dobre vykonanú prácu sľubujú odmenu, najčastejšie v podobe vlastných mincí. Spravujú ich poverení manažéri. Tí zverejňujú podmienky, ktoré musia bounty hunteri („bounty hunter“ = lovec odmien) splniť, aby za svoju činnosť mohli byť odmenení. Tie sa veľmi líšia a každá kampaň má vlastné požiadavky na úspešné zaradenie sa do systému odmien. Čo ale majú najčastejšie spoločné je to, ktoré formy marketingu zo strany bounty hunterov uznávajú.

Divoký západ a lovci odmien sú už len minulosťou? V novučičkom kryptosvete určite nie!

Sociálne siete

Sociálne siete sú populárnym nástrojom pre mnohých marketingových špecialistov a niet divu, že sa ju pokúšajú naplno využiť aj kryptomenové startupy. Je to jedna z menej náročných foriem vyžadujúca pár komentárov, v ktorých bounty hunteri spomenú projekt a napíšu pár pozitívnych slov o jeho prínose. V prípade, že máte veľkú sieť kontaktov, bude vám pridelený vyšší počet mincí, kedže upovedomíte väčšie množstvo ľudí ako niekto s pár desiatkami priateľov. Túto metódu využíva obrovské množstvo ľudí a veľká konkurencia znamená nižšie výnosy pre jednotlivcov. Ak však Vaši priatelia ocenia novinky z tohto jedinečného odvetvia, môže to byť cesta k Vašej prvej provízii vo forme digitálnej meny. Tu je okrem Facebooku či Twitteru vhodné zmieniť aj Telegram, čo je taktiež hojne využívaná platforma kryptomenových projektov, rovnako ako Discord.

Od svojho spustenia v roku 2013 zažíva táto komunikačná služba neustály nárast popularity.

Médiá

Rôzne články či videá sú výborným spôsobom na rozšírenie povedomia o projekte, a tak sa často stretávame s vyššími odmenami. Ak máte k dispozícii vlastný blog, YouTube kanál, prípadne figurujete na platformách ako Steemit, vedzte, že pri výbere dobrej kampane nebudete ľutovať. Vďaka svojej vyššej jazykovej či časovej náročnosti sa konkurencia zužuje. Ak patríte medzi zanietených autorov, prípadne nemáte problémy s tvorbou videí, máte pred sebou široké spektrum možností. Ak Vás však limitujú Vaše jazykové znalosti, prípadne sa obávate vysokej náročnosti, či uprednostňujete písanie v slovenčine, môžete nás kontaktovať tu a stať sa aktívnymi členmi slovenskej kryptomenovej sféry.

Zaujímajú Vás kryptomeny, radi píšete, cítite potrebu vyjadriť svoj názor a radi by ste získali peknú kolónku v životopise? Pridajte sa k nám a staňte sa súčasťou pohodového a priateľského kolektívu!

Prekladateľstvo

Preklad rôznych dôležitých dokumentov, ako je whitepaper, onepager, či preklad noviniek daného startupu patrí medzi najnáročnejšie, no najzaujímavejšie a najlepšie ohodnotené formy prispievania k rastu na lokálnych trhoch. V tomto prípade sa však stretnete s omnoho menším počtom príležitostí, pretože takmer nik nepotrebuje viac ako jedného človeka na preklad dokumentov do iných jazykov. Slovenčina taktiež nie je práve v kurze, no ak ovládate niektorý zo svetových jazykov (okrem angličtiny) na výbornej úrovni, máte možnosť presvedčiť o nich aj ľudí zaujímajúcich sa o výhody novovznikajúcej digitálnej spoločnosti.

Koľko jazykov ovládaš, toľkokrát si človekom. Možno mali predsa len tie hodiny cudzích jazykov v škole zmysel…

Bitcointalk

Samotné fórum slúži pre tisícky ľudí ako zdroj príjmu. Aby ste využili jeho plný potenciál, je nutné sa zaregistrovať a začať diskutovať. Či už na témy zverejnené na fóre, prípadne prísť s vlastnými myšlienkami, otázkami, či dojmami zo súčasnej situácie. Každý používateľ má „hodnosť,“ ktorá je pri výške potenciálnej provízie kľúčová. Tú môžete zvýšiť svojou aktivitou a súčasne aj celkovým prínosom pre fórum. V jednom bode sa vaša hodnosť stane závislou od tzv. Meritu, ktorý Vám môžu poslať ostatní používatelia fóra. Tí sa samozrejme s Meritom snažia hospodáriť čo najlepšie a odmeňujú len kvalitný obsah.

Teraz ale pristúpme k vysvetleniu toho, za čo sú používatelia odmeňovaní: Pod každým Vašim komentárom sa objavuje vlastný popis. Ten si môžete ľubovoľne upravovať v nastaveniach účtu. Keďže sa nachádzame na najfrekventovanejšom fóre o kryptomenách, projekty si radi „prenajmú“ tento priestor na reklamné účely vlastnej kampane. Často od Vás očakávajú od 5 do 25 príspevkov týždenne (časté je číslo 10) a na oplátku dostanete po úspešnom zakončení kampane a splnení podmienok Vaše zaslúžené mince. Ponuka je veľmi pestrá a každý si tam nájde niečo svoje. Ak Vám angličtina nie je cudzia, pár hodín týždenne úplne postačí na napísanie hoc aj tucta príspevkov.

Padajúci trh vám spôsobuje vrásky na čele? Ventilujte svoje rozhorčenie a ešte za to budete aj platení!

Záver

Internetové fórum Bitcointalk združuje mnoho podporovateľov a developerov kryptomien, pričom poskytuje priestor na slobodnú diskusiu. Kampane sú často zverejnené práve tu a mnohé z foriem nevyžadujú nejaké extrémne znalosti zo sveta kryptomien, hoci sa nájdu aj veľmi špecifické formy žiadanej pomoci zo strany tímov. Je to miesto, kde mnohí musia predložiť linky, fotky, preložené dokumenty z dôvodu uznania ich práce, a preto je fórum tak dôležité pre všetkých bounty hunterov. Limity prakticky neexistujú a záleží tak len od úspešnosti crowdfundingu, ku ktorej môžete prispieť práve týmito kampaňami (plus Vašou šikovnosťou). Ako neustále pripomíname, riziko je všadeprítomné a aj po niekoľkomesačnom úsilí môžete v prípade smoly skončiť s očami pre plač, no niektoré negatívne faktory sa dajú ovplyvniť. Kryptomeny síce nezažívajú svoje najsilnejšie obdobie, no práve toto môže byť vhodný čas na to, aby ste sa dostali hoc aj Bez peňazí ku kryptomenám.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...