Sledujte nás aj na

Online športové stávky predstavujú nasýtený a silne konkurenčný trh. Napriek tomu aj v takto presýtenom odvetví je možné nájsť priestor na zlepšenie či doposiaľ neobjavené prípady použitia, ktoré ponúkajú príležitosti pre vytvorenie nových biznisov. Jednou z takýchto príležitostí je aj nárast neformálnych športových stávok – najmä stávok s priateľmi alebo kolegami z práce, na športové zápasy, ktoré tieto osoby skutočne sledujú. Takýto druh stávkovania sa nazýva social betting (spoločenské stávkovanie) a v poslednej dobe sa teší veľkej popularite.

Stávkovacie platformy, či už v online alebo mobilnej podobe pozná snáď každý. Na Slovensku a v Česku patria medzi najznámejšie stávkové spoločnosti Niké a Fortuna. Hoci poskytujú svojim zákazníkom naozaj rozšírené možnosti v každom smere stávkovania,  niečo podstatné im chýba…

Ak si poviete, že je to blockchain budete mať z časti pravdu. No uzatváranie stávok s vyžitím blockchain technológie už tak isto existuje. Len málo takýchto aplikácií však ponúka pridanú hodnotu v podobe spoločenského elementu.

A tu prichádza na scénu projekt Bethereum. Vývojári, ktorí stoja za projektom Bethereum chcú do stávok vrátiť spomínaný spoločenský faktor a nechať tak hráčov stávkovať proti sebe navzájom, namiesto stávkových spoločností. Tím sa domnieva, že tento decentralizovaný systém zmení charakter stávok a vráti do tohto odvetvia zábavu, adrenalín a interaktivitu. Na pomoc s touto úlohou sa rozhodli využiť výhody inteligentných zmlúv a blockchainu pre zvýšenie bezpečnosti a transparentnosti.

V krátkosti o Bethereum

Spoločnosť sídli v Hong Kongu najmä kvôli právnym záležitostiam a blízkosti jedného z najväčších hazardných a stávkových centier sveta. Čo je zaujímavé a veľmi potešujúce je fakt, že veľkú časť tímu tvoria Slováci.

CEO projektu je Giacomo Tognoni, ktorý má bohaté 20-ročné skúsenosti nielen z IT a telekom odvetvia, ale aj z herného priemyslu. Jeden z top svetových blockchain architektov, Dite Gashi dohliada na zdrojový kód a audit smart kontraktov. Za zmienku stoja spoluzakladatelia Peter Gál s mnohoročnými skúsenosťami a medzinárodnými úspechmi v IT a mobilnom svete a mladý Martin Herman, ktorý má napriek svojmu nízkemu veku pozoruhodné skúsenosti aj z projektov v Silicon Valley.

Bethereum je  decentralizovaná platforma pre social betting, na ktorej hráte s kamarátmi alebo inými hráčmi, nie proti bookmakerom. Pomocou technológie Ethereum a inteligentných zmlúv rieši spoločnosť Bethereum kľúčové aspekty konvenčných stávok pri zavádzaní mnohých inovatívnych funkcií. Všetky stávky na platforme sa vykonávajú prostredníctvom ich vlastného tokenu založeného na Ethereu – Bether (BTHR).

Bether (BTHR) je štandardný ERC20 token. Všetky transakcie na platforme Bethereum sú uskutočňované pomocou tohto tokenu. Bether token bude voľne obchodovateľný na veľkých burzách a bude plne kompatibilný s Ethereum peňaženkami ako napríklad MyEtherWallet alebo MetaMask.

Za účelom spoľahlivého vyhodnotenia výsledkov stávok bude aplikácia porovnávať údaje z rôznych zdrojov (data feeds). Tieto zdroje budú obsahovať údaje ako napríklad:

 • športové výsledky
 • výsledky eSport a eGaming súťaží
 • výsledky spoločenských udalostí, napr. voľby

V čom je Bethereum výnimočný?

Po úspešnom dokončení ponúkne Bethereum oveľa viac ako len športové stávky. Budete tiež môcť vytvárať a pridávať vlastné eSport stávky, live stávky a byť súčasťou iných stávok vytvorených používateľmi. Očakáva sa aj podpora celého radu obchodných partnerov a podujatí. Ako bolo spomenuté, platforma bude veľmi používateľsky prívetivá, pretože je určená pre tých, ktorí majú rôznu úroveň skúseností v oblasti hazardných hier a technológií.

S Bethereum už nebudete musieť čakať na vyplácanie výhier z  úspešných stávok. O všetko sa automaticky postarajú smart kontrakty a výhry budú okamžite po ukončení zápasu presunuté do Vašej peňaženky. Inteligentné zmluvy tiež ponúkajú zvýšenie bezpečnosti a zabraňujú externým manipuláciám, ktoré by mohli ovplyvniť Vaše finančné prostriedky. Transparentnosť pochádza z blockchainu, ktorý zaznamenáva všetky transakcie natrvalo.

Jednou z jedinečných funkcií Bethereum je podpora neobmedzených výhier. Neexistuje totiž limit na to, koľko stávkárov sa môže danej stávky zúčastniť, čo znamená, že populárne stávky môžu mať až dramaticky vysoké výhry. Taktiež tu nebude existovať riziko, že dostanete zákaz stávkovať alebo budete limitovaný veľkosťou stávky ak pravidelne vyhrávate, čo je bežná prax dnešných stávkových spoločností.

Tím Bethereum postavil svoj obchodný model na objemoch, takže uvítajú každého hráča. Samozrejmosťou sú žiadne skryté poplatky, hráčom bude účtovaný malý poplatok z ich výhier na pokrytie nákladov spojených so službami tretích strán ako spracovanie smart kontraktov, výsledkové služby, štatistiky a pod.

Z radu funkcií, ktoré aplikácia ponúka si spomeňme možnosť vytvárať skupinové udalosti či tzv. aliancie. Namiesto jednotlivcov stávkujúcich proti sebe sa títo môžu spojiť a vyformovať alianciu. Tak sa môžu medzi sebou porovnávať skupiny používateľov, a na základe rôznych rebríčkov budú odmeňovaní vo forme virtuálnych ocenení či Bether tokenov. Komunikáciu nielen v rámci aliancie uľahčí aj vstavaný chat.

Takisto má tím na pamäti pohodlie svojich používateľov a plánuje podporu platobných kariet či integráciu s kryptomenovými burzami. Eliminuje sa tak nutnosť kupovať meny na burze a meniť ich za BTHR token. Všetko toto zvládnete priamo z aplikácie.

Bethereum Bounty program

O úspešnosti projektu vypovedá aj komunita, ktorá sa okolo neho buduje. Na podporu vybudovania svojej komunity spustil Bethereum vlastný Bounty program, ktorý sa teší obrovskému úspechu. Za dva dni od spustenia tohto programu 2. marca dosiahol Bethereum projekt pozoruhodné výsledky.

 • 23,000 nových členov telegramov,
 • 12,000 Twitter followerov,
 • 400,000 Twitter impresií,
 • 6,000 nových fanúšikov projektu na Facebooku,
 • 25,000 registrácií do Bounty programu,
 • a skoro 50,000 nových návštevníkov na webových stránkach.

Bounty program slúži na odmeňovanie ľudí, ktorí sa rozhodnú projekt propagovať.

Ako prebieha Bethereum stávka?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že s Bethereum ovládate stávkový svet Vy. Koniec koncov je to aj ich heslo: “Vaše pravidlá, vaše stákvy.” Nebudete tak musieť pristúpiť na kurz, ktorý Vám ponúkajú stávkové kancelárie, skrátka si vytvoríte vlastný.

Bethereum stávka môže prebiehať nasledovne:

 1. Pomocou 3 kliknutí môžete vytvoriť stávku alebo sa pripojiť k existujúcej stávke.
 2. Jednoducho nastavte podmienky stávky: Vyberte výšku  vkladu, ako budú výhry rozdelené a Vaše obľúbené zápasy.
 1. Vyzvete priateľov, ktorí budú okamžite notifikovaní a môžu sa ihneď stávky zúčastniť.
 2. Bavte sa, sledujete priebeh stávky a získajte priebežné upozornenie o víťazoch, členoch skupiny či globálny rebríček.
 3. Po ukončení všetkých stávkových udalostí sa inteligentná zmluva okamžite postará o vyplatenie víťazov.

Prototyp iOS Bethereum aplikácie

Prvá verzia aplikácie Bethereum podporuje len futbal, čo je najpopulárnejší šport v online stávkovaní. Výber podporovaných športov a udalostí bude postupne narastať, počnúc bežnými športami ako sú basketbal a ľadový hokej.

Interaktívnu demo verziu Bethereum aplikácie si môžete vyskúšať aj v prehliadači na ich oficiálnom webe v časti About.

Účasť na Bethereum predpredaji

V prípade, že sa Vám nápad a projekt Bethereum páči je tu exkluzívna možnosť zúčastniť sa na jeho súkromnom predpredaji. V spolupráci s AskSatoshi a komunitou AskCommunity sme dostali možnosť hromadne sa podieľať na tomto predpredaji. Účasť na súkromnom predpredaji má nastavený minimálny príspevok vo výške 25 ETH, čo môže byť pre jednotlivca dosť vysoká čiastka. Preto ak by sa našiel dostatočný počet záujemcov môžeme sa spojiť a ísť do tohto ICO spoločne.

Cena pri vyzbieraní 25 ETH:

1 ETH = 26,250 BTHR

V prípade záujmu sa pridajte do AskCommunity kde nájdete vytvorenú udalosť pre Bethereum predpredaj so všetkými detailami. AskCommunity má navyše bonus vo výške BTHR za 1 ETH. Deadline pre prihlásenie a  poslanie ETH je do 18.3.2018 22:00.

Záverečné hodnotenie

Vieme, že ICO svet je poprepletaný rôznymi podvodmi ako jednoducho vylákať prostriedky od ľudí a následne zmiznúť. Toto nie je prípad Bethereum ani zďaleka. Majú vytvorený špičkový tím a jasnú víziu toho, čo chcú dosiahnuť. Prepracovaný profesionálny white paper, ktorý jednoducho a zrozumiteľne vysvetľuje každý aspekt projektu. Skvelé je, že nemajú len prázdne slová, ale na svete majú už aj prvý prototyp v podobe iOS aplikácie. Verím, že tento projekt bude v dohľadnej dobe veľmi úspešný.

Článok a sekcia Záverečné hodnotenie odzrkadľuje názor autora a v žiadnom prípade sa nejedná o finančné poradenstvo.

Užitočné odkazy

Článok bol vytvorený v spolupráci s oficiálnym Bethereum tímom a za ich pomoc a cenné rady im aj touto cestou ďakujeme.

 Zdroj: bethereum.com, medium.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...