Sledujte nás aj na

Populárna hardvérová peňaženka Trezor tento týždeň pridala novú funkciu do svojho beta rozhrania, a to možnosť zakúpiť a obchodovať s kryptomenami. Od teraz si teda používatelia môžu zamieňať všetkých jedenásť kryptomien bez rizika, ktoré predstavuje držanie kryptomien na kryptomenových burzách.

Kupovanie a zamieňanie kryptomien priamo v Trezor peňaženke

Používatelia od teraz môžu zamieňať kryptomeny z ich hardvérovej peňaženky Trezor priamo v beta rozhraní rovnomennej peňaženky. Softvér beta peňaženky je takmer totožný s tradičným používateľským rozhraním, ale obsahuje rôzne funkcie, ktoré ešte neboli pridané do hlavného klienta.

Spoločnosť Trezor na sociálnej sieti Twitter priblížila problematiku: „Naše beta servery teraz umožňujú používateľom vymieňať kryptomeny priamo v rozhraní Trezor peňaženky.“

Hneď po vstupe do beta klienta peňaženky si všimnete, že rozhranie je v podstate rovnaké ako hlavný klient. Aby ste sa mohli prihlásiť a využívať funkcie, budete musieť pripojiť Váš Trezor. Po prihlásení do peňaženky budete mať v pravom hornom rohu novú položku menu „Exchange“.

Pri prvom vstupe do Exchange funkcie, bude používateľ musieť odsúhlasiť vyhlásenie o zrieknutí sa zodpovednosti spoločnosti Trezor, ktoré uvádza, že v podstate všetky vykonané obchody sa uskutočňujú medzi majiteľom účtu a obchodnou platformou tretej strany. V súčasnosti burzy dostupné na platforme Trezor zahŕňajú Changenow, Coinmama, Changelly, Paybis a Coinswitch.

V beta rozhraní peňaženky Trezor si teraz budete môcť zakúpiť kryptomeny.

Používatelia peňaženky môžu ľubovoľne zamieňať nasledujúce kryptomeny:

 • Bitcoin (BTC),
 • Bitcoin Cash (BCH),
 • Bitcoin Gold (BTG),
 • Zcash (ZEC),
 • Ripple (XRP),
 • Litecoin (LTC),
 • Monero (XMR),
 • DASH,
 • Dogecoin (DOGE),
 • Ethereum (ETH)
 • a Ethereum Classic (ETC).

Funkcia „Exchange“ je voliteľná, čo znamená, že niektoré obchodné platformy môžu vyžadovať KYC (Know your customer), teda dodatočné informácie ako Vašu identitu a iné.

Zástupca spoločnosti Trezor vysvetľuje, že ich spoločnosť nebude vyžadovať (KYC) pre používanie „Exchange“ funkcie:

„Pre bližšie objasnenie, (Trezor) nebudeme vyžadovať KYC. Avšak burzy KYC vyžadovať môžu. Trezor samotnú zámenu a zakúpenie kryptomien neposkytuje. Tieto služby sú sprostredkované tretími stranami. Služba „Exchange“ je voliteľná. Ak budú tretie strany vyžadovať KYC, používateľ o tom bude informovaný teda vždy bude môcť službu odmietnuť. Čo sa týka podpory decentralizovaných búrz, tak tie sú v procese vyhodnocovania.

Niektoré burzy, ktoré sprostredkovávajú samotnú kúpu/zámenu kryptomien môžu od Vás vyžadovať dodatočné informácie. Samotný Trezor však tieto informácie nevyžaduje.

Záver

Hardvérová peňaženka Trezor sa touto iniciatívou pripája ku konkurenčnej spoločnosti Keepkey, ktorú vlastní populárna služba na zámenu kryptomien Shapeshift. V hardvérovej peňaženke Keepkey je teda tiež možné kryptomeny zamieňať priamo. Majitelia Keepkey majú možnosť používať Shapeshift priamo v peňaženke. Avšak spoločnosť Shapeshift mení svoj obchodný model na členskú službu a nie je isté, ako to ovplyvní jej kompatibilitu s Keepkey. Ďalšia popredná hardvérová peňaženka Ledger Wallet zatiaľ možnosť nakúpiť alebo zameniť kryptomeny neposkytuje. Ich platforma Ledger Live, síce má možnosť Kúpiť / Obchodovať, ale po zvolení tejto možnosti prehliadač používateľa presmeruje na kryptomenovú burzu.

Zdroj: news.bitcoin.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...