Sledujte nás aj na

Belgicko je najnovším prírastkom do stále sa zväčšujúcej skupiny štátov, ktoré plánujú prísnejšie zdaňovať kryptomeny.  Špecificky sa spomína skupina investorov, ktorí s kryptomenami obchodovali na zahraničných burzách.

Po tom, ako belgické úrady obdržali informáciu od svojich fínskych kolegov o belgických občanoch obchodujúcich na fínskej kryptomenovej burze, belgický špeciálny daňový úrad (STI) zahájil voči trom z nich vyšetrovanie. Hlavným problémom pri vyšetrovaní sa ukázala byť anonymita platformy, na ktorej k obchodovaniu dochádzalo. To si uvedomuje aj Francis Adyns, hovorca belgickej FPS Finance:

Je to (zdaňovanie ziskov zo zahraničných kryptobúrz – pozn. autora) sféra, v ktorej toho musíme ešte veľa dosiahnuť.

STI sa však neplánuje vzdať a berie si príklad zo svojho amerického náprotivka (IRS), ktorý si od burzy Coinbase pre daňové účely vyžiadal dáta o každom z ich (v júli 2017) 500,000 používateľov.  Hoci sa prípad stále ťahá, koncom februára bola burza donútená zverejniť meno, dátum narodenia, adresu a históriu transakcií viac ako 13,000 užívateľov.

Belgické úrady sa podľa De Standaardu plánujú odvolať na dohodu o dvojitom zdaňovaní uzavretú so Spojenými Štátmi aby odhalili belgických používateľov Coinbase. Hoci informácie o Belgičanoch obchodujúcich na fínskych burzách boli zaslané fínskymi úradmi, podobnú požiadavku plánuje STI zaslať všetkým väčším kryptoburzám.

Kryptomeny v súčasnosti nie v Belgicku zdaňované špeciálne, Belgičania príjmy z obchodovania s krypytom priznávajú v sekcií „rôzne“ a štát si účtuje 33%. Belgicko v súčasnosti neplánuje dane zvyšovať, narozdiel od Japonska ktoré plánuje daniť až do výšky 55%, avšak chce zlepšiť jeho vymožiteľnosť hlavne pokiaľ ide o belgických občanov obchodujúcich na zahraničných burzách. Fínske burzy sú pre Belgičanov príťažlivé odkedy Fínsko zrušilo DPH pre obchodovanie s Bitcoinom v rámci krajiny.

 Zdroj; CoinbaseZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...