Sledujte nás aj na

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Barclays Antony Jenkins tvrdí, že významní hráči v bankovom sektore môžu zaostávať čo sa týka implementácie nových finančných inovácií akou je blockchain technológia. Jenkins tvrdí, že banky sú vo všeobecnosti dobrými inovátormi, no nie sú taký rýchli v prijímaní nových technológií pre komerčné účely.

Podľa Jenkinsa banky bojujú s transformáciou svojich operácií. Sú to práve technologické firmy a finančno-technologické start-upy, ktoré dominujú v prijímaní blockchain technológií.

Myslím si, že dianie, ktoré vidíme vo všetkých priemyselných odvetviach a najmä v oblasti finančných služieb, spočíva v tom, že stávajúci prevádzkovatelia (banky) majú tendenciu byť celkom dobrí v inováciách, no transformácia systému je pri nich oveľa ťažšia. Ak sa pozriete na všetky zaujímavé práce ohľadom transformácii, trend skutočne ide mimo veľkých prevádzkovateľov. A samotní prevádzkovatelia si to začínajú uvedomovať.

Stav prijatia nových technológií v bankovom a inom odvetví

Svetové ekonomické fórum vo svojej správe zverejnenej koncom augusta 2017 tvrdilo, že banky vo veľkej miere zaostávali za hlavnými technologickými firmami vo vývoji technológií, akými sú cloud computing, umelá inteligencia (AI) a veľkoplošná analýza údajov.

Medzitým technologická spoločnosť IBM oznámila, že umožňí veľkým potravinárskym firmám, ako sú Nestlé, Unilever a WalMart, využívať svoju blockchain sieť na sledovanie údajov o pôvode, stave a pohybe potravín.

Potenciálne výhody Blockchain-u v bankovníctve

Podľa Jenkinsa by využitie blockchain a distributed ledger technológie v bankovom sektore mohlo viesť k vydávaniu a spracovaniu hypoték a úverov zákazníkom behom niekoľko minút.

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...