Sledujte nás aj na

Dánske finančné a odborové osobnosti hrozia súdom veľkej škandinávskej banke Nordea po tom, ako tento týždeň ohlásila, že od 28. februára zakáže svojim zamestnancom vlastniť Bitcoin.

Kent Petersen, predseda Dánskej Finančnej Federácie v miestnom rádiu Danmarks Radio podporil konzultanta odborov DJØF Nielsa Mosegaarda a odsúdil nové pravidlá Nordea banky, o ktorých sa verejnosť dozvedela tento týždeň v pondelok.

Nordea je najväčšou škandinávskou bankou, čo znamená, že pravidlo prinúti jej 31,500 zamestnancov zbaviť sa všetkých Bitcoinov ktoré vlastnia do 28. februára.

“Považujeme to za právny delikt voči jednotlivcovi,” vyjadril sa pre DK Petersen na otázku či na súde plánujú napadnúť Nordeu za možné porušenie práv zamestnancov.

“V Dánsku predsa funguje veľká sloboda v investovaní, pokiaľ to neohrozuje spoločnosť, ktorej ste zamestnancom.”

Dodal že k súdnemu konaniu by pristúpili ak by člen jednej z organizácií bol prepustený z dôvodu vlastnenia Bitcoinov po 1. marci. Väčšina zamestnancov Nordei je členom jedného z odborových združení.

Nordea svoje rozhodnutie obhajovala tým, že je to prevencia voči participovaniu jej zamestnancov na “kriminálnom, neetickom a neregulovanom trhu.“

Riaditeľ pre média Stine Green Paulsen sa stotožnil so záverom, ktorý mu predložil finans.dk, že kým nariadenie vstúpi v platnosť tak by zamestnanci mohli “nakúpiť toľko Bitcoinov koľko len chcú,” avšak dodal že “to určite nedoporučuje.”

Dánsko, ako jedna z hlavných záujmových oblastí Nordey, v poslednej dobe čelí zvýšenej hostilite voči Bitcoinu vo forme snahy o regulácie.

Minulý mesiac riaditeľ Dánskej centrálnej banky varoval klientov aby “sa vyhýbali” kryptomenám, a dokonca ich označil za “smrtiace.”

Športovci platený v BTC?

Paradoxom je že tieto opatrenia prichádzajú v rovnakom čase keď sa Bitcoin Suisse stal hlavným sponzorom dánskeho hokejového tímu Rungsted Seier Capital, čo znamená, že ten bude svoje zápasy odteraz hrať v “Bitcoin aréne“ a jeho hráči by sa potenciálne mohli stať prvými profesionálnymi športovcami platenými v Bitcoinoch.

S veľkým potešením oznamujeme, že od 27. decembra 2017 sa Bitcoin Suisse stane novým hlavným sponzorom hokejového tímu Rungsted Seier Capital (DK), ktorý prevzal sponzorstvo od spoločnosti Saxo Privatbank.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...