Sledujte nás aj na

Burzu Binance pozná azda každý kryptomenový nadšenec. Od svojho vzniku v júli 2017 žne jeden úspech za druhým. Pri obrovskom nápore nových používateľov počas veľkého kryptoboomu z konca minulého roka to bola snáď jediná fungujúca burza. Tentoraz si pozornosť aj Binance Coin (BNB), ktorý sa nedávno umiestnil medzi top 15 kryptomenami podľa trhovej kapitalizácie.

V nedávnom tweete spoločnosť Binance odhalila, že BNB sa stala 14. najcennejšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie. Tá v súčasnosti dosahuje viac ako $1.2 miliardy. BNB token začal tento rok na 36. mieste  v tomto rebríčku.

BNB je natívny token spoločnosti Binance používaný asi najviac priamo na burze na platenie transakčných poplatkov. Pri príležitosti tohto úspechu firma uverejnila príspevok, v ktorom opisuje možnosti využitia tohto tokenu.

Využitie BNB tokenu

BNB token bol na začiatku dostupný cez ICO, pomocou ktorého spoločnosť financovala samotný vývoj burzy či marketing. Jeho používaním  traderi získajú 25 % zľavu z poplatkov. Ešte donedávna však bola táto zľava na úrovni až 50 %, ale podľa plánu uverejneného v Binance whitepaperi  nedávno klesla na súčasných 25 %. Ak však obchodujete pravidelne, určite Vás poteší každý ušetrený cent, či dolár.

Okrem pôvodného úmyslu platiť za poplatky na burze pomocou BNB sa v poslednej dobe možnosti využitia tohto tokenu pekne rozrastajú. Napríklad, všetky inštitúcie a partneri Binance Vám umožnia platiť za ich služby práve v BNB. Jedným z pekných príkladov skutočného použitia BNB je nedávna investícia spoločnosti do austrálskeho projektu TravelbyBit, ktorý vybavili viac ako 150 zariadení, vrátane celého letiska v Brisbane, možnosťou platiť za tovary a služby pomocou kryptomien. Z tohto partnerstva vzíde v blízkej budúcnosti aj používanie BNB u obchodných partneroch TravelbyBit. Momentálne prebieha testovanie systému.

Ďalšia zaujímavosť je, že až 90 % zamestnancov Binance si zvolilo za svoju primárnu mzdu práve BNB token.

Podľa aktuálneho 24-hodinového obchodného objemu je Binance burza číslo jedna. Tento rebríček sa často mení, no Binance sa z jasných dôvodov pravidelne nachádza v prvej trojke.

Nabitý rok pre spoločnosť Binance

Rok 2018 bol rok pre Binance skutočne nabitý. Od presťahovania svojho sídla, až po investície do rizikového kapitálu vo výške niekoľkých miliónov dolárov. V marci tohto roka spoločnosť oficiálne oznámila, že presúva svoju činnosť na Maltu. Rozhodnutie urobiť tento krok bolo odpoveďou na varovanie o nepostačujúcej prevádzkovej licencii od japonského finančného regulátora Financial Security Agency (FSA). Na Malte sa spoločnosť dočkala srdečného privítania od samotného maltského premiéra Jozefa Muscata. Ten je sám proponent kryptomien ako aj novovznikajúcich technológií v tomto sektore. O digitálnej revolúcii rozprával nedávno aj pred radou OSN v New Yorku.

Maltský premiér v OSN: Kryptoměny jsou nevyhnutelnou budoucností peněz!

V júni tohto roka spoločnosť Binance Labs, blockchainový technologický inkubátor prevádzkovaný spoločnosťou Binance, uskutočnila svoju prvú investíciu do rizikového kapitálu, konkrétne do platformy spoločnosti Crowdequity nazvanej Republic. Tá získala celkovo $12 miliónov od Binance Labs, NEO a niekoľkých ďalších spoločností. Investícia prišla skoro po tom, čo spoločnosť Binance oznámila, že zriadila fond vo výške 1 miliardy dolárov na podporu začínajúcich blockchainových a kryptomenových startupov.

Spoločnosť sa prvýkrát v tomto roku zúčastnila aj významnej akvizície. Spoločnosť Binance získala poskytovateľa kryptomenovej peňaženky a portál decentralizovaných aplikácií, peňaženku Trust s cieľom poskytnúť používateľom kompletnú kontrolu nad ich digitálnymi prostriedkami. Trust peňaženka je známa tým, že nepožaduje od používateľov žiadne súkromné informácie.

Binance, ktorá v júli oslávila svoje prvé narodeniny, sa podieľala aj na charitatívnych iniciatívach. Spolupracovala s maltským prezidentským trustom, aby vytvorila blockchainovú charitatívnu nadáciu. Spolupráca sa zameriava na používanie technológie blockchain na zvýšenie transparentnosti v charitatívnych organizáciách.

V súčasnosti spoločnosť pracuje na svojej verzii decentralizovanej burzy, ktorej spustenie sa očakáva v prvom štvrťroku roku 2019.

Binance ukázala prvý pohľad na svoju decentralizovanú platformu

Zdroj: medium.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...