Sledujte nás aj na

Austrálska oficiálna daňová autorita varovala verejnosť pred podvodníkmi, ktorí tvrdia, že sú daňovými agentmi. Od obyvateľov vyžadujú platbu daní v kryptomenách.

Austrálsky daňový úrad (ATO – Australian Tax Office) upozorňuje občanov pred podvodníkmi, ktorí sa vydávajú za pracovníkov daňovej agentúry a pokúšajú sa nalákať nič netušiace obete na platbu daní, použitím kryptomien.  Títo podvodníci podvádzali daňových poplatníkov od konca roka 2017, uviedla ATO v tomto týždni. Podľa asistenta ATO,  Katha Andersona, podvodníci doteraz vyzbierali 50,000 austrálskych dolárov (približne 31,700 €) v Bitcoine.

Vyhlásenie ATO

„V minulom roku sme si uvedomili, že podvodníci žiadajú daňových poplatníkov o platbu daní použitím Bitcoinu. Doteraz sme zaznamenali viac ako 50,000 AUD zaplatených v Bitcoinoch podvodníkom, ktorí požadovali falošné dane a vydávali sa za ATO.“

Seizmický nárast popularity kryptomien v roku 2017 spôsobil, že podvodníci sa čoraz viac zameriavajú na kryptomeny.

„Kryptomeny fungujú vo virtuálnom svete, čiže akonáhle podvodníci dostanú platbu, je prakticky nemožné ju dostať späť,“ dodal úradník ATO

V súčasnej situácii kryptomeny nie sú považované za platobnú metódu zaužívanú daňovou správou. ATO uvádza zoznam elektronických platobných systémov BPAY popri kreditnej a debetnej karte ako najjednoduchší spôsob uskutočňovania platieb za dane, spolu s množstvom alternatívnych možností, vrátane bankových prevodov.

Zatiaľ čo podvody spojené s kryptomenami sú na vzostupe, Austrálčania už stratili kvôli týmto podvodom vyše  2.4 milióna AUD (približne 1.5 mil. €).

Daňová agentúra sa pripojí k austrálskej komisii pre kontrolu hospodárskej súťaže a spotrebiteľov (ACCC), ktorá je zákazníckym spotrebiteľom v krajine a varuje verejnosť o výskytoch podvodov, ktorých počet sa vlani zvýšil o rekordných  126% za jeden týždeň. ACCC odhalilo, že v roku 2017 prijali celkovo 1,289 sťažností týkajúcich sa podvodov spojených s kryptomenami, v celkovej výške 1.2 milióna AUD.

Pred viac ako rokom kanadská polícia avizovala o podobných podvodoch, pričom varovala verejnosť pred rôznymi nekalými schémami, v ktorých sa podvodníci vydávali za štátnych zamestnancov a požadovali od daňových poplatníkov platenie daní v Bitcoine.

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...