Sledujte nás aj na

Podľa denníka The Wall Street, PricewaterhouseCoopers LLP (PwC), audítorská a účtovnícka firma z Veľkej štvorky, ktorá už podporila niekoľko blockchain projektov, ohlásila audit blockchainu, čo by malo povzbudiť ľudí v používaní tejto stále novej a obľúbenejšej technológie.

Audítorská a účtovnícka spoločnosť PricewaterhouseCoopers LLP predstavila novú službu, ktorá poskytne vonkajší pohľad na používanie blockchain technológie ich klientmi. Ide o uisťovanie sa, či firmy, na ktoré PwC dohliada, správne implementujú a používajú túto technológiu. Ľuďom v podobných spoločnostiach to zase umožní neustále sledovať ich vnútorné blockchain transakcie. Tento krok uľahčí a povzbudí spoločnosti k používaniu novej technológie, hovorí PwC. Overenie, že všetko funguje podľa plánu, pomôže zmierniť akékoľvek vnútorné obavy týkajúce sa blockchainu. Používatelia sa tak môžu cítiť bezpečnejšie a pohodlnejšie.

Veľká štvorka je označenie, ktoré sa po celom svete používa pre štyri najväčšie účtovnícke a audítorske firmy – PricewaterhouseCoopers, KPMG, Deloitte a Ernst & Young. Tieto firmy majú dominantné postavenie na svetovom trhu audítorských a poradenských služieb a pôsobia vo väčšine krajín sveta.

Podpora blockchain adaptácie

PwC verí, že takýto audit vytvorí väčšiu dôveru ľudí v blockchain technológiu.

A. Michael Smith, partner z PwC, ktorý dohliada na vnútorné riešenia auditu povedal pre denník The Wall Street, že táto služba poskytuje nezávislé hodnotenie, ktoré blockchain technológia potrebuje, aby plnila svoj účel.

Technológia blockchain využíva decentralizovanú účtovnú knihu (distributed ledger) a prináša nemenný zápis transakcií do tejto „databázy“. Zatiaľ čo táto technológia bola doposiaľ spájaná najmä s kryptomenami, môže sa použiť aj na online overenie identity, riadenie dodávateľského reťazca a vykonávanie auditu finančných transakcií. Samozrejme možnosti blockchainu siahajú aj oveľa ďalej.  Pri audite finančných transakcií však môže zastúpiť určitú rolu audítora.

„Zatiaľ čo potenciál blockchainu je transformačný, táto oblasť sa začína rapídne rozvíjať. Spoločnosť PwC bola cenným poradcom, a to ako strategicky, tak aj technicky, pretože experimentujeme a testujeme praktické prípady použitia tejto technológie.“

PwC pripúšťa prekážky pri zavádzaní technológie. Patria medzi ne napríklad obavy, týkajúce sa súladu medzi podnikmi a organizáciami, alebo problémy ohľadom manažmentu rizík a podnikovej kontroly. Zatiaľ, čo sa blockchain často považuje za odolný voči napadnutiu, jeho adaptácia predstavuje podobné problémy ako zavedenie akejkoľvek inej informačnej technológie do rozsiahlej infraštruktúry podobných nadnárodných spoločností.

Vicki Huff, globálny líder v oblasti inovácií povedal, že veľa tímov v oblasti dodržiavania regulačných nariadení nevie, čo vlastne robiť s blockchain technológiou.

Zákazníci majú o blockchain vážny záujem

Na základe týchto zistených problémov medzi svojimi klientmi, ktorí začali používať blockchain technológiu, bolo PwC motivované vyvinúť nové riešenie. PwC zapisuje transakcie na blockchain a vyvinulo testovacie kritériá a možnosti riadenia. Táto služba umožní používateľovi v rámci spoločnosti vidieť, testovať a monitorovať transakcie na blockchain sieti v reálnom čase.

Jedným zo zákazníkov je aj hlavná burza cenných papierov, ktorá tento audit využíva na overovanie svojich platobných procesov založených na blockchaine. Ďalším zákazníkom je poskytovateľ digitálnej peňaženky, ktorý využíva túto službu na overenie správneho spracovania transakcií. PwC však odmietlo identifikovať týchto dvoch zákazníkov.

Zdroj: paywallnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...