Sledujte nás aj na

Populárna messaging aplikácia Telegram, ktorá je dostupná ako mobilná, webová a aj desktopová aplikácia, uverejní vlastnú blockchain platformu s vlastnou kryptomenou. Platforma, a pravdepodobne aj k nej pridružená mena bude niesť meno “The Open Network” alebo “Telegram Open Network”, skratka TON. Platforma má byť založená na novej zdokonalenej verzii blockchain technológie a samotná mena alebo token bude niesť meno “Gram”.

Pre tých, čo Telegram nepoznajú jedná sa o cloudovú instant messaging službu, zameranú najmä na rýchlosť a bezpečnosť, ktorá je dostupná prostredníctvom open source klientov na takmer všetkých platformách. Užívatelia si môžu zasielať správy, fotografie, videá a súbory ľubovoľných formátov a veľkostí až do 1.5 GB, vytvárať skupiny až do 10,000 používateľov a kanály pre ľubovoľný počet používateľov. Jednou z veľkých výhod, ale rovnako aj zdrojom pre kritiku Telegramu je možnosť šifrovať prenášané dáta a nastaviť automatické zmazanie prenesených dát po uplynutí stanovenej doby.

Prvé správy o novej platforme sa objavili včera, 22.12.2017, od Antona Rozenberga, bývalého zamestnanca spoločnosti Telegram. Rozenberg uverejnil na Facebooku niečo ako reklamné video pre novú platformu (zdroj videa však neuviedol). Takisto poukázal na to, že TON pomôže najviac tým, ktorí sú pod represívnymi vládami, pretože budú schopní presúvať peňažné prostriedky prostredníctvom samotnej aplikácie na odosielanie správ. To by mohlo pomôcť pri prekonávaní kontroly štátu nad peniazmi občanov, dodal Rozenberg.

Novinky sa ako prvé najskôr objavili na ruskej webovej stránke, ktorá tiež uviedla, že informácie zatiaľ nemožno brať ako overené, ale že začiatkom roku 2018 by všetko malo byť objasnené. Táto časová os je založená na rozhovore, ktorý poskytol zakladateľ Telegramu Pavel Durov pre finančný informačný portál Bloombergu 12. Decembra 2017. V ňom okrem iného uviedol, že sa v novom roku chystá ohlásiť „niečo veľké.“

Čo je ešte o pripravovanej platforme známe, je použitie Proof-of-Stake verifikačného protokolu a tiež sľubuje rýchlosť spracovania transakcií rádovo v milisekundách.

Obchádzanie vládnych nariadení pomocou aplikácie na odosielanie správ?

Podľa ďalších podrobností uvedených na ruskej stránke umožní integrácia kryptomeny do aplikácie Telegram používateľom prevod peňazí a obísť tak vládne predpisy, čo je určite atraktívny prvok v krajinách s autoritárskymi režimami. Či to bude však také jednoduché obísť vládne nariadenia iba pomocou aplikácie na odosielanie správ je viac než otázne. Durov sa vyjadril, že aplikácia nebola doteraz nijak speňažená, a že ju skôr vidí ako charitatívnu pomoc. Aplikáciu dnes využíva viac ako 700 miliónov aktívnych používateľov, ktorí v nej denne odošlú približne 15 miliárd správ. Pre Bloomberg však povedal, že v roku 2018 započne Telegram svoju monetizačnú cestu, ktorá má hlavne pomôcť s ďalšou expanziou aplikácie. Táto cesta môže, a veľmi pravdepodobne aj bude viezť cez ICO (Initial Coin Offering).

Keďže Telegram ako aplikácia je už teraz veľmi obľúbená, uvedenie kryptomeny a možnosti jednoducho ju prijímať a odosielať priamo v appke môže zožať naozaj veľký úspech. Vďaka najrôznejším skupinám zameraných či už na traderské tipy alebo nové ICO projekty má Telegram svoje čestné miesto na poličke povinných nástrojov každého kryptonadšenca. A aj to je dôvod prečo by tento projekt mohol uspieť. Nájdete tu dokonca skupiny, ktoré organizujú pumpy a dumpy. Burzy sa však proti podobným skupinám už začínajú brániť.

Zdroj: zefir.siteZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...