Sledujte nás aj na

Zdá sa, že dnes bude pre kryptomeny ďalší priepastný deň. Keďže celková trhová kapitalizácia sa stále znižuje, všetky jednotlivé meny sú pod tlakom. Napriek tomu, že Tron Test Net bol úspešne spustený, súčasná situácia naznačuje, že cena TRX v blízkej budúcnosti bude aj naďalej klesať. Pokiaľ sa tento klesajúci trend udrží, trhová kapitalizácia TRX bude smerovať pod hranicu $2 miliárd.

Cena TRX zažíva masívne korekcie

Posledný mesiac bol pre kryptomeny ťažký. Cena TRX to dokonalo odzrkadľuje, pretože za posledných 30 dní stratila takmer 40% zo svojej hodnoty. Len za posledných 24 hodín cena TRX klesla o 17.84% na hodnotu $0.03 (v čase písania článku). Toto nie je trend, ktorý väčšina špekulantov a investorov čakala.

Napriek tomu, že Tron zatiaľ funguje na skúšobnej sieti, zdá sa, že väčšinu obchodníkov to vôbec nezaujíma. Za posledných 24 hodín klesla trhová kapitalizácia projektu o vyše $900 miliónov, čo dokazuje, že negatívny tlak v oblasti kryptomien sa naďalej zvyšuje.

Je tiež zaujímavé sledovať, ako Bitcoin a Ethereum ťahajú cenu Tronu dolu. Cena TRX stráca na hodnote kvôli prebiehajúcim „bojom“ medzi jednotlivými kryptomenami. S poklesom o 12.84% oproti BTC a poklesom oproti ETH o 12.48%, cena TRX nemá žiadnu stabilnú úroveň podpory.

Vyhliadky nie sú dobré a je zrejmé, že ľudia chcú čo najskôr opustiť TRX trh. Pokiaľ sa BTC a ETH aspoň čiastočne nezrevitalizujú, môžeme očakávať pokračujúci negatívny tlak na všetkých trhoch. Tron nebude v tomto ohľade výnimkou.

Vývoj TRX za posledných 24 hodín.

Momentálne je Binance najväčšou obchodnou platformou pre TRX s obchodovateľným párom BTC. Upbit a Huobi sú na druhom a treťom mieste, pričom Bittrex nie je príliš ďaleko. Sledovať vývoj TRX je celkom zaujímavé.

Pokiaľ máte záujem obchodovať na burze Binance, v tomto článku nájdete podrobný obrázkový návod ako sa zaregistrovať a návod ako na tejto burze obchodovať.

Tron test net je už aktívny

TRX je momentálne ERC-20 token, čo znamená že beží na Ethereum sieti. 31. marca bol spustený dlhoočakávaný test net (testovacia sieť), ktorý má slúžiť ako skúšobná platforma pred samotným spusteným hlavnej Tron siete (main net). Spustenie Tron test net-u bol zlomovým okamihom pre Tron a jeho investorov. Počas štartu test netu zakladateľ Tron-u Justin Sun komentoval budúci vývoj, víziu a ambíciu stať sa podstatným hráčom v kryptosfére.

Jedna z dôležitých poznámok, ktoré Sun počas živého prenos povedal sa týkala zalistovania TRX na niekoľko popredných kryptomenových búrz. O ktoré burzy sa môže jednať ostáva predmetom špekulácií. Ďalšia podstatná udalosť je TRX airdrop (distribúcia tokenov) pre držiteľov ETH. Motivácia za týmto airdropom má byť prilákanie nových investorov. Keď zoberieme do úvahy rozsah ETH siete, spomínaná distribúcia tokenov môže zaistiť posun TRX v rebríčku najsilnejších kryptomien.

Záver

Zdá sa, že Tron kráča správnym smerom. Spustenie test net-u znamená, že sme o krôčik bližšie k spusteniu Tron blockchainu. Budúci úspech však bude záležať aj od toho, či Tron dokáže prekonať tieň svojich minulých excesov (skopírovanie white paper-u), ktorý sa nad ním vznáša. Čo sa týka krátkodobého vývojo, trh naznačuje, že TRX bude aj naďalej klesať. Je nepravdepodobné že v priebehu nasledujúcich týždňov sa trend okolo TRX otočí.

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.

Zdroj: themerkle.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...