Sledujte nás aj na

Po piatich dňoch nečinnosti kryptomenového trhu, sa konečne dali veci do pohybu aj napriek nedostatku jasných fundamentov alebo podstatných noviniek. Avšak tento pohyb nebol tým, ktorí mnohí očakávali.

Vývoj TOP 10 kryptomien

Bitcoin (BTC) sa po niekoľkých relatívne stabilných dňoch ocitol tesne pod dôležitou úrovňou podpory $6,500. Napriek tomu, že support na hladine $6,500 nie je až taký významný ako úroveň $6,800 alebo $5,800, oscilovanie okolo cenovky $6,500 mnohí analytici považujú za prejav bearish trendu aj napriek tomu, že sa v najbližších mesiacoch očakáva rast. V čase písania článku dosiahol BTC cenu $6,512, a tak za posledných 24 hodín klesol o 0.56 %.

Bitcoin trápi relatívne nízky 24-hodinový objem obchodovania.

Objem 24-hodinového obchodovania BTC činí len $4 miliardy, čo je o 30 % menej ako tomu bolo v polovici septembra. Tento nízky objem bráni rastu Bitcoinu. Aby BTC získal momentum a začal rásť, musel by sa tento objem obchodovania zväčšiť aspoň o 15 %. Avšak tomuto vývoju zatiaľ nič nenasvedčuje, a teda to vyzerá, že sa budeme pohybovať do strany.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%
Stellar
Stellar
$0.1172
XLM 7.27%

Ripple klesol aj napriek dobrým správam

Z TOP 10 altcoinov si najhoršie počínali platobné systémy a Ripple (XRP) a Stellar Lumens (XLM), a to s poklesom ich hodnoty o 4.48 % a  3.82 % za posledný deň. V čase pásania článku sa XRP pohybuje na úrovni $0.527 a XLM na $0.242.

Vývoj ceny XRP.

Pokles XRP bol relatívne nečakaný a šokoval mnohých investorov. Spoločnosť Ripple na svojej výročnej konferencii Swell v San Franciscu oznámila sériu pozitívnych správ. Ako zaujímavosť uvedieme, že na konferencii Swell vystúpil aj bývalý prezident USA Bill Clinton, ktorý zaujal pozitívne stanovisko voči blockchain technológii a jej dopadu na budúcnosť ľudstva.

Ripple: Platobné riešenie xRapid je pripravené na komerčné používanie!

Vo svete kryptomien sme zvyknutí, že ohlásenie dobrých správ ako je spustenie mainnetu alebo uzatvorenie dôležitej spolupráce býva sprevádzané rastom ich ceny. Preto investori po tom, čo Ripple ohlásil integráciu riešenia xRapid bankovým gigantom Banco Santander, očakávali rast ceny. Napriek zaujímavým hosťom na konferencii Swell a pozitívnym správam však hodnota XRP klesla.

Záver

Pokles hybnosti XRP a väčšiny kryptomien vrátane Etherea a Bitcoinu pravdepodobne zabráni tomu, aby trh v najbližších 24 až 48 hodinách započal krátkodobý rast. V tejto fáze trhu je dôležité, aby kryptomeny zažili nárast objemu obchodovania, čo by sa následne mohlo premietnuť do impulzu pre rast.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...