Sledujte nás aj na

Trh s kryptomenami vykazuje známky zotavenia z nedávneho prepadu, v ktorom Bitcoin klesol až pod $6,000. Na teraz sa zdá, že sa do blockchainového ekosystému pomaly vracia pozitívny sentiment investorov.

Bitcoin sa z časti zotavil

Pozitívny impulz k rastu zatiaľ nie je dostatočne silný na to, aby zvrátil súčasný negatívny (medvedí) trend. Avšak cena Bitcoinu (BTC) sa stabilizovala nad dôležitou psychologickou hranicou $6,000. Krátkodobé zotavenie ceny spôsobené kolektívnou rally počas 18. augusta potlačilo cenu BTC z $5,850 na $6,400. Avšak neschopnosť BTC prekonať hranicu $6,600 skôr naznačuje iba dočasné zotavenie ako budúci silný rast.

Bitcoin sa z časti zotavil.

Bitcoin, najsilnejšia kryptomena, v čase písania článku za posledných 24-hodín získal na hodnote 1.15% a zastavil sa na cenovke $6,481. Trhová kapitalizácia činí $111.48 miliárd s denným objemom obchodovania $3.5 miliardy.

Náhly pokles v hodnote všetkých kryptomien bol z časti dôsledok oznámenia amerického SEC o odložení rozhodnutia dlhoočakávaného Bitcoin ETF na september. Avšak sľubné predikcie o vývoji trhu od popredného analytika z Wall Street a spoluzakladateľa dApp platformy Ethereum Josepha Lubina sa premietli do mierne pozitívneho trendu počas minulého týždňa.

Ethereum naďalej klesá

Ethereum (ETH), najsilnejší altcoin, za posledných 24 hodín klesol o 1.31%. V čase písania článku sa trhová kapitalizácia sa pohybovala na úrovni $29.7 miliárd s denným objemom obchodovania $1.5 miliardy.

Ethereum naďalej trápi pokles.

ETH opätovne kleslo pod kritickú hranicu $300 a zastavilo sa až na $293. Za posledný mesiac ETH stratil na hodnote viac ako 35% a dostal sa na hodnoty, ktoré na posledy tento altcoin dosahoval v novembri minulého roka.

Joseph Lubin predpovedá exponenciálny rast trhu

Spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum Joseph Lubin v nedávnom rozhovore s agentúrou Bloomberg odsúdil cenové výkyvy spôsobené špekulantmi a uviedol, že „presne tieto typy obchodníkov“ spôsobujú nestabilitu a zmeny v cenovej aktivite. Napriek tomu však vývojárska aktivita v blockchain odvetví oproti roku 2017 prudko vzrástla. Lubin uviedol, že práve zvýšená aktivita vo vývoji základnej infraštruktúry je kľúčovou hybnou silou adopcie a exponenciálneho rastu celého kryptomenového trhu.

Lubinovu predikciu rastu trhu zdieľa aj analytická spoločnosť Sanford C. Bernstein & Co, ktorá vo svojej správe predpovedá nárast príjmov kryptomenových búrz v nasledujúcom roku o $4 miliardy. Celú správu s názvom „Crypto Trading – the Next Big Thing is Here?” si môžete prečítať tu.

Ripple a séria pozitívnych správ

Ripple (XRP) v súčasnosti podľa trhovej kapitalizácie obsadzuje 3. priečku. Momentálne kapitalizácia tohto platobného protokolu dosahuje $13 miliárd a 24-hodinový objem obchodovania vykazuje $336 miliónov.

Vývoj ceny XRP za posledných 24-hodín

XRP zažíva relatívne volatilné obdobie. Za posledných 24-hodín cena XRP oscilovala medzi $0.351 a $0.336. Súčasne sa cena pohybuje na $0.332. XRP zasiahla séria pozitívnych správ, ktoré vyhnali cenu z augustového minima $0.247 o takmer 35%. Táto pozitívna rally je spojená s oznámeniami popredných kryptomenových búrz Bittrex, Bits a Coin.Ph o implementácii xRapid protokolu od spoločnosti Ripple.

xRapid je nástrojom Ripple, ktorý ponúka likviditu na požiadanie pre finančné inštitúcie, čím dramaticky znižuje náklady a umožňuje okamžité platby v reálnom čase na rozvíjajúcich sa trhoch. xRapid sa primárne zameriava na poskytovateľov platieb a finančné inštitúcie, ktoré sa snažia minimalizovať náklady na likviditu a zároveň zlepšuje skúsenosti zákazníkov. Keď sa na trhu objavia medzinárodné platby, často vyžadujú predfinancované účty v miestnej mene, čo zvyšuje náklady na likviditu a samotnú transakciu. A práve tento problém xRapid rieši. Aby bol protokol xRapid úspešný, je potrebný zdravý ekosystém kryptomenových búrz. A práve implementáciou na spomínané burzy sa mu to podarilo.

Záver

Celková kryptomenová trhová kapitalizácia je v súčasnosti na úrovni $216 miliárd s 24-hodinových objemom obchodovania takmer $12 miliárd. Dominancia BTC vykazuje 51.66%. Keďže trh so špekuláciami naďalej prežíva silnú volatilitu, odporúčame, aby ste boli opatrní a obchodovali len s tým, čo si môžete dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...