Sledujte nás aj na

Americká komisia pre cenné papiere (SEC) v oficiálne zverejnenej správe avizovala, že požiadala o ďalšie informácie, aby mohla rozhodnúť vo veci schválenia Bitcoin ETF (exchange traded fund) od VanEck, poprednej svetovej investičnej spoločnosti so sídlom v New Yorku. Tentokrát bude SEC mať čas do 29. december 2018, aby rozhodla o osude Bitcoin ETF VanEck-SolidX.

Bitcoin ETF, o ktorom SEC rozhodovala je spoločným projektom investičnej spoločnosti VanEck a spoločnosťou v oblasti finančných služieb zameranou na blockchain SolidX.

Žiadosť o schválenie bola podaná 6. júna. Spoločnosti tvrdia, že Bitcoin ETF fond bude „fyzicky-krytý“, čo znamená že spoločnosti budú reálne držať BTC. Očakáva sa, že ak bude tento fond v budúcnosti schválený, bude obchodovaný na burze BZX Equities Exchange (BZX), ktorá patrí pod Chicago Board of Exchange (CBOE).

SEC vo svojom oznámení upozorňuje, že „komisia neuskutočnila žiadne závery týkajúce sa žiadosti a od zainteresovaných strán požaduje dodatočné informácie týkajúce sa postoju burzy BZX na voči samotnému Bitcoin ETF návrhu“.

Prečítajte si: Čo je to Bitcoin ETF a prečo je tak dôležitý?

SEC podľa zverejnenej správy žiada o dodatočné informácie k osemnástim kľúčovým otázkam, medzi ktorými sú názory predstaviteľov spoločnosti BZX, či je podľa nich BTC „pravdepodobne menej náchylný na manipuláciu ako iné komodity, ktoré sú základom burzových obchodov (ETP).“

Tieto podmienky sú dôležité pre samotný schvalovací proces, pretože podľa slov SEC, sa komisia snaží chrániť investorov a verejný záujem od manipulácií na trhu.

Záver

Toto odloženie rozhodnutia vo veci schválenia Bitcoin ETF od VanEck-SolidX  je v poradí už druhé. Prvýkrát komisia SEC odložila rozhodnutie v auguste s tým, že vtedy mala viac ako 1,300 pripomienok a komentárov aj expertov či analytikov pôsobiacich v tomto odvetví. Tentokrát bude musieť SEC zverejniť svoj postoj voči návrhu do 29. decembra 2018. Avšak mnohí sa domnievajú, že SEC využije možnosť predĺžiť lehotu ešte o ďalších 60 dní do 27. februára 2019, kedy bude musieť komisia zverejniť svoje definitívne rozhodnutie.

Zdroj: cryptoglobe.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...