Sledujte nás aj na

Enterprise Ethereum Alliance (EEA), najväčšia svetová skupina korporácií, univerzít, bánk, startupov a krajín pre kolaboráciu pri využívaní Ethereum blockchainovej technológie, privítala podľa svojho nedávneho vyhlásenia viac ako 80 nových členov.

AMD

Medzi nových členov EEA patrí aj Advanced Micro Devices (AMD). Výrobca čipov AMD vypredal svoju zásobu grafických kariet, ktoré sa stali vyhľadávanou komoditou pri miningovom boome, aký doteraz nemal obdoby. AMD zatiaľ neposkytlo žiadne vyjadrenie k svojmu vstupu do aliancie. Môže to signalizovať, že sa na túto oblasť plánujú sústrediť po tom, ako cena ich akcií vystrelila nahor kvôli obrovskému dopytu v ťažení ETH.

Nedávny vývoj akcií AMD

Zaujímavým novým členom je Kaspersky Labs a takisto Pfizer, farmaceutický gigant. Je neznáme aké majú očakávania od členstva v aliancií, ale využitie blockchainu je také rôznorodé, od zásobovania po jednoduché uchovávanie záznamov, že niektoré aspekty sú potenciálne využiteľné pre farmaceutickú firmu.

Pridala sa tiež Royal Bank of Canada, najväčšia banka v Kanade a takisto vláda Gibraltáru spolu s SK Telecom, najväčším poskytovateľom internetu v Južnej KóreiToto je pravdepodobne najväčšia kolaborácia v histórií, ktorá by mala tak diverzifikovanú skupinu členov, ale čo sa snažia dosiahnuť?

Úplný zoznam nových členov EEA

Presné detaily momentálne nie sú známe, ale v podstate sa pokúšajú pripraviť na masovú adopciu blockchainovej technológie, ktorá sa stále nachádzana začiatku svojho vývoja a použiteľnosti. Pokúšajú sa ju teda vylepšiť a posilniť, takže keď bude pripravená na masové využitie budú mať tieto spoločnosti know-how a miernu výhodu nad konkurenciou. Spôsob, akým to robia sa dá nazvať prechodným. Je pravdepodobné, že si nakoniec uvedomia, že budú musieť používať primárne verejný blockchain, ale keďže technológia je taká nová a korporácie také komplexné tak si najskôr zvykajú na Ethereum verziu na privátnych blockchainoch. Tieto môžme prirovnať k intranetom. Siete za firewallom, kde majú prístup len autorizovaný používatelia, narozdiel od internetu (verejné blockchainy), ktorý môže používať každý.

Zatiaľ neverejný blockchain

Keď budú optimalizované tieto privátne verzie a Ethereum dosiahne svojho plného potenciálu, snáď okolo roku 2020, môžu tieto spoločnosti presunúť svoje aktivity na verejný blockchain. Obchodná a technologická sila a skúsenosti, ktoré sa stretávajú v tejto aliancií môžu napovedať, že členovia očakávajú, že sa Ethereum v budúcnosti stane najrozšírenejšou kryptomenou. Hlavným dôvodom je fakt, že Ethereum je ako verejný blockchain pod neustálym dohľadom globálnej verejnosti. Komunita dokáže veľmi rýchlo nájsť chyby v sieti a rýchlo prísť s opravami, a teda sa predpokladá, že ETH bude maximálne bezpečný.

Tento vývoj ďalej svedčí o tom, že Ethereum sa pravdepodobne v blízkej budúcnosti stane globálnym tovarom a jeho sieť podstatnou súčasťou globálnej infraštruktúry. Pád takejto siete by ale mohol mať fatálne následky a mohol by so sebou stiahnuť aj celé krajiny. Avšak vďaka svojej decentralizovanej povahe by pádu siete musel predchádzať zrejme pád celého digitálneho sveta.

Zdroj: trustnodes.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...