Sledujte nás aj na

Amazon Technologies, Inc., dcérska spoločnosť giganta Amazon, získala patent na streamovanie dát, ktoré by umožnili používateľom prijať dáta o kryptomenových transakciách v reálnom čase. Všetko to je popísané v patentovom dokumente ktorý bol zverejnený 17. apríla. Patent si môžte pozrieť tu.

S cieľom uspokojiť potreby organizácií pri spracovaní veľkého množstva údajov, spoločnosť Amazon Technologies vyvinula technológiu na spracovanie dátových tokov vo veľkom meradle v reálnom čase s relatívne nízkou dobou odozvy. Táto technológia vývojárom umožní vytvárať dashboardy (nástenku), zachytávať výnimky, generovať upozornenia a robiť ďalšie obchodné alebo operačné rozhodnutia a to všetko v reálnom čase.

Multi-streamovacia služba ako napríklad Youtube by bola tak schopná spracovávať množstvo informácií z rôznych zdrojov v reálnom čase vrátane “webových kliknutí, marketingových a finančných informácií, sociálnych médií, prevádzkových protokolov a tak ďalej… 

Dokument ďalej popisuje prípad použitia v rámci kryptomenového trhu, ktorý publikuje alebo obsahuje globálne Bitcoinové transakcie (alebo transakcie iných kryptomien). Ako je uvedené v dokumente, transakcie sú úplne viditeľné pre všetkých účastníkov siete. Patent uvádza:

“Napríklad: skupina internetových predajcov, ktorí prijímajú platby v Bitcoine môžu mať dodaciu adresu, ktorá bude spojená s BTC adresou. Elektronický predajcovia tak môžu skombinovať dodaciu adresu s Bitcoinovými transakčnými údajmi, aby vytvorili korelované dáta a zverejnili skombinované dáta ako kombinovaný dátový stream.”

 

Zákazníci, ktorí chcú používať údaje sa môžu prihlásiť k požadovanému dátovému streamu.

Spomedzi potenciálnych spotrebiteľov autor uvádza príklad: orgán činný v trestnom konaní, si môže zažiadať informácie o prijímaní globálnych Bitcoinových transakcií. Tie by boli spojené s určitou krajinou a s údajmi od ISP na určenie zdroju IP adries a dodacích adries. 

Blockchain patenty sa množia

Minulý týždeň požiadala Bank of America o patent na úložný systém založený na blockchaine. Patent sa zaoberá problémom prenosu a sledovania dát a opisuje systém s automatickým overovaním údajov a zabezpečeným prístupom k údajom.

Bratia Winklevossovi zas získali patent na systém, ktorý zvyšuje bezpečnosť digitálnych transakcií a poskytuje bezpečný spôsob overenia údajov.

Zdroj: https://cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...