Sledujte nás aj na

Jeden z najväčších predajcov elektroniky Alza minulý rok zaviedol platbu za tovar v Bitcoinoch. Najnovšie si budete môcť tovar na Alze zakúpiť aj za ďalšiu kryptomenu, Litecoin.

Alza, obchod ktorý sa primárne zameriava na predaj počítačov a elektroniky, sa snaží kráčať s dobou. Minulý rok tento predajca potešil mnohých kryptonadšencov, keď umožnil platby v Bitcoine. Podľa Jana Sadílka, vedúceho internetového marketingu Alza.cz, počet objednávok platených Bitcoinom stále narastá. Od zavedenia podpory BTC, Alza zaregistrovala tržby v desiatkach miliónov a vybavila tisíce BTC objednávok. Vo veľkej miere je Bitcoin využívaný k nákupu komponentov na ťažbu kryptomien, ako sú napríklad grafické karty alebo zdroje napájania.

Mnoho predajcov, ktorí podporovali BTC, sa v poslednej dobe od najznámejšej kryptomeny odvracia. Medzi spoločnosti, ktoré prestali podporovať BTC patrí napríklad Microsoft alebo Steam. Dôvodom tohto trendu sú vysoké transakčné poplatky, dlhá doba transakcie a vysoká volatilita BTC, ktorá spôsobuje silné komplikácie s používaním tejto kryptomeny. Obchodníci a predajcovia sa preto obracajú k „stabilnejším“ menám, ako je napríklad aj Litecoin.

Strieborný Litecoin

Litecoin (LTC), často priprovnávaný k striebru (Bitcoin je zas prirovnávaný k zlatu), sa vyznačuje vysokou rýchlosťou transakcií s minimálnymi poplatkami, rádovo v niekoľkých euro centoch/českých korunách. Najnovšie sa komunita sústredená okolo Litecoinu teší na príchod služby LitePay, ktorá umožní používať Litecoin všade tam, kde sa dá použiť Visa. Služba bude okamžite konvertovať všetky platby z / do amerických dolárov. Viac o službe LitePay sa dočítate v našom článku tu. Kvôli týmto dôvodom sa LTC stáva čoraz populárnejším medzi predajcami a obchodníkmi. Podľa Coinmap.com, LTC zaplatíte až na 48 miestach v Bratislave a viac ako 150 miestach v Prahe.

Počet miest v Prahe a Bratislave, ktoré prijímajú LTC stúpa

Prečo by Litecoin nemal chýbať  aj vo Vašom portfóliu sa dozviete v našom článku tu.

Výnimkou nie je ani Alza, ktorá od 5.2.2018 zaviedla platby v LTC. To však nie je všetko, LTC si budeme môcť v niektorých Alza predajniach aj zakúpiť. A to v Alza Bitcoin automatoch, konkrétne v showroomoch v Bratislave a v Pražských Holešoviciach. Tieto automaty okrem Bitcoinu a Litecoinu podporujú aj Dash, ktorým sa však zatiaľ v e-shope platiť nedá.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...