Sledujte nás aj na

EOS a Tron (TRX) čoskoro spustia svoje mainnety – hlavné siete, čo znamená, že opustia technológiu ERC-20 a s tým aj sieť Ethereum. Firmy, partneri aj investori vo všeobecnosti podporujú toto rozhodnutie. Avšak táto migrácia EOS a TRX na vlastné siete môže byť pre Ethereum (ETH) veľkým problémom.

Migrácia na hlavnú sieť

O spustení obidvoch natívnych sietí EOS a TRX sme Vás už informovali v našom článku. Spustenie mainnetu predstavuje esenciálny krok ako pre budúcnosť kryptomeny, tak aj pre dôveru investorov. Avšak sa zdá, že nie všetci sú z tohto nadšení. Niektorí krypto-entuziasti a obzvlášť Ethereum nadšenci si myslia, že opustenie ETH siete bude mať negatívny dopad na cenu ETH, naopak sa očakáva pozitívny vývoj pre EOS a TRX. Pochybnosti sa však nájdu aj u samotných EOS a obzvlášť TRX investorov.

Justin Sun, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Tron, reagoval na tieto obavy, keď povedal, že nie je dôvod byť znepokojený, a že vývoj TRX chráni záujem používateľa. Podľa Suna, nová sieť prinesie lepšiu škálovateľnosť, rýchlosť a počet transakcií za sekundu.

Justin Sun povedal:

„Naším hlavným cieľom v treťom štvrťroku 2018 je plne podporovať aplikácie tretích strán a poskytnúť tretím stranám stabilnú a spoľahlivú podporu na úrovni systému vrátane vysoko výkonných virtuálnych strojov pre smart kontrakty, a zároveň priniesť plne optimalizované P2P (peer-to-peer) sieťové systémy. V štvrtom štvrťroku budeme pracovať na medzireťazcovej komunikácii a ochranu súkromia.“

Napriek pochybnostiam, obidve kryptomeny zo správ o presune na vlastné mainnety posilnily. EOS sa momentálne nachádza na 5. mieste a TRON na 10. mieste najsilnejších kryptomien.

EOS aj TRX patria medzi 10 najsilnejších kryptomien.

EOS bude migrovať na svoj MainNet 2. júna a TRON zas začne presun 21. júna. Obe projekty v súčasnosti fungujú na technológii Ethereum blockchainu ako ERC-20 tokeny. Treba poznamenať, že štandard ERC-20 funguje už skoro 18 mesiacov a patrí medzi najhlavnejšie nástroje Etherea.

Môžu mať migrácie negatívny vplyv na Ethereum?

V prvom rade si musíme uvedomiť, že tieto dve migrácie sú naozaj veľkými udalosťami pre ETH. EOS aj TRX patria medzi najsilnejšie kryptomeny, ktoré určitou silou pôsobia na celkový trh s kryptomenami.

Opustenie Ethereum ekosystému týmito dvomi kryptomenami je spojené aj s presunom zdrojov a kapitálu, čo pre ETH nie sú najlepšie správy.

Čo je ale závažnejšie je fakt, že určitá časť členskej základne vývojárov Ethereum DApps (decentralizované aplikácie) sa presunie na Tron a EOS blockchain. Ďalšia podstatná vec, čo hrá Tronu do kariet je podpora TRX migrácie veľkými kryptomenovými burzami vrátane Bitfinex, KuCoin, Binance alebo OKEx.

Justin Sun nedávno povedal:

„O chvíľu už nebudeme (TRX) ERC-20 tokenom. V budúcnosti budeme priamo konkurovať Ethereu ako platforma pre DApps. Máme ambíciu postaviť veľký ekosystém, omnoho väčší ako je ten ETH. Myslím si, že v budúcnosti ETH prekonáme.“

Záver

Hoci Ethereum má voči EOS a Tronu veľký náskok vrátane silnej členskej základne, obidve tieto kryptomeny sa v budúcnosti môžu stať silným konkurentom Etherea. To, aký silný efekt bude mať odklon týchto dvoch projektov od Etherea sa dozvieme už o pár týždňov.

Konkurencia na trhu je zdravá a bude zaujímavé sledovať s akými vylepšeniami a novinkami budú postupne tieto platformy pre DApps prichádzať. Navyše ďalšie silné DApps platformové projekty ako Cardano, Icon alebo NEO sa tiež usilujú nájsť si svoje miesto v kryptosvete. Je dosť možné, že sme na začiatku nových pretekov v „zbrojení“.

Zdroj: globalcoinreport.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...