Sledujte nás aj na

Viac ako 34 miliónov EOS mincí v hodnote $167 miliónov bolo natrvalo odstránených z obehu. K tomuto kroku došlo z dôvodu zamedzenia nahromadenia EOS mincí v „sporiteľskom účte“ eosio.savings. Spálenie mincí je súčasťou iniciatívy na radikálne zníženie miery EOS inflácie zo súčasných 5 % na 1 %. 

EOS odstránil 34 miliónov mincí

Dňa 7. mája 2019 prijali blok producenti (BP) rozhodnutie spáliť EOS mince v hodnote $167 miliónov, ktoré boli viac ako 8 mesiacov uložené na sporiteľskom účte platformy.

EOS blockchain má 5 % ročnú mieru inflácie. 4 % inflácie (teda 75 % z celkovej miery inflácie) sú alokované na sporiteľský účet eosio.savings, zatiaľ čo 1 % je distribuovaných ako odmena pre BP za validovanie blokov a udržovanie EOS blockchainu.

Účastníci siete EOS schválili nové podmienky fungovania siete

Sporiteľský účet bol vytvorený v januári 2018. Pôvodným účelom tohto účtu bolo vytvorenie určitého typu zálohy EOS mincí, nad ktorými má moc samotná EOS komunita. V prípade potreby by komunita v demokratickom hlasovaní určila, na čo by tieto prostriedky mali byť použité. Avšak tento účet bol bez aktivity viac ako 8 mesiacov, čo malo za následok nahromadenie finančných prostriedkov, bez akýchkoľvek plánov na ich alokáciu. V súčasnosti je každý mesiac vytvorených približne 3.6 milióna EOS mincí ($17 miliónov). Toto číslo však exponenciálne rastie v dôsledku zvyšujúcej sa inflácie.

Z toho dôvodu bolo 7. mája prijaté rozhodnutie natrvalo odstrániť z obehu 34,171,037 EOS mincí (takzvané spálenie mincí). Avšak, samotné spálenie mincí nemá vplyv na budúce prírastky na sporiteľskom účte. Scenár by sa teda znova opakoval a v budúcnosti by bolo potrebné mince opäť spáliť.

Zníženie inflácie na 1 %

Z toho dôvodu vznikla iniciatíva na zníženie miery inflácie zo súčasných 5 % na 1 %.

Momentálne prebieha hlasovanie o iniciatíve na odstránenie 4 % inflácie EOS mincí, ktoré sa každý mesiac pripisujú účet eosio.savings. Iniciatíva chce zachovať 1 % inflácie EOS mincí, ktoré sú alokované ako odmena pre BP. Hlasovanie sa ukončí na konci mája a výsledky budú známe krátko na to. Treba poznamenať, táto iniciatíva má už teraz ohromujúcu podporu komunity.

„Tento neustále rastúci počet mincí (na sporiteľskom účte) dosiahol takú mieru, že sa stala nebezpečnou pre stabilitu siete,“ píše sa v návrhu iniciatívy.

Zníženie počtu mincí v obehu je potenciálnym prínosom pre držiteľov EOS. Podľa pravidla ponuky a dopytu, každé spálenie mincí zvyšuje hodnotu zvyšných EOS mincí v obehu. V súčasnosti je EOS 6. najsilnejšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, ktorá v čase písania článku dosahovala hodnotu $1.6 miliónov pri cene $4.84 za 1 EOS.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...