Sledujte nás aj na

Joe Duran, zakladateľ a výkonný riaditeľ United Capital vyhlásil, že v priebehu desiatich rokov bude blockchain technológia súčasťou každej transakcie na svete. Poplatky finančných transakcií by sa tak mohli pomocou tejto technológii znížiť a vlády by tak získali spôsob na sledovanie využitia domácej meny. Pre auditorskú firmu PwC (PricewaterhouseCoopers) odpovedalo viac ako 8 z 10-tich opýtaných vedúcich podnikov, že ich spoločnosti sú aktívne spojené s blockchainom.

Je dosť pravdepodobné, že sa z Vás tak skoro nestane vďaka blockchainu miliardár, no táto technológia pravdepodobne dosť ovplyvní to, ako budete v ďalších 10-rich rokoch investovať.

Blockchain sa správa ako otvorená účtovná kniha, ktorá zaznamenáva každú transakciu, ktorá sa vykonala v nejakej kryptomene. Hlavným znakom týchto transakcií je, že nemôžu byť pozmenené. Duran ju prirovnal ku digitálnej verzii záznamu kníh v knižnici, kde si môžete pozrieť, kto si danú knihu požičal a kto ju vrátil.

Blockchain ako taký sa postupne stane súčasťou každej transakcie, ktorá sa vo svete uskutoční. Bude však trvať najmenej desať rokov, kým sa tak stane.

Čo nás teda v najbližších desiatich rokoch čaká?

Širšie využitie

Spomínaný prieskum PwC odhalil, že 84 %  opýtaných spoločností je už aktívne zapojených do blockchain technológie. PwC spravilo prieskum na 600 pracovníkoch vedenia spoločností z pätnástich rôznych oblastí. Väčšina spoločností nemusí nevyhnutne priamo investovať do narastajúcej technológie, no môžu sa spoľahnúť, že sa stane súčasťou ich budúcich finančných transakcií.

Duran pokračoval:

Digitálne meny sú peniaze budúcnosti, o tom niet pochýb.

Jednou z možností využitia blockchain technológie, je podľa Durana možnosť sledovania domácej meny vládou a jej využívanie v obehu.

Bude existovať krypto americký dolár a čínsky krypto jen. Všetko bude presne tak, ako to poznáme dnes, ale v digitálnej verzii, čo dáva vládam schopnosť dohliadať nad peniazmi.

Vlády sa budú zaujímať o využívanie blockchain technológie, pretože je v ich záujme ubezpečiť sa, že sa  platia všetky dane a chcú dohliadať nad tým, aby ich meny neboli nezákonne zneužité.

Kryptomeny verzus blockchain

Duran si nemyslí, že sa kryptomeny stanú pravidelnou súčasťou alokácie aktív väčšiny ľudí. Blockchain naopak, bude vystupovať v každej transakcii, ktorú vykonáte zo svojho účtu.

Duran pokračuje:

Pomocou blockchainu môžete vložiť kód, ktorý neumožní prevod peňazí, pokiaľ neexistuje proti výmena tovarov a služieb, ktorá je schválená na oboch stranách.

Podľa mňa niet pochýb o tom, že od teraz o desať rokov sa blockchain stane tak významným v našich životoch, ako internet samotný.

Podľa Durana by v tomto zmysle mohla technológia  znížiť náklady na úschovu, bankové účty a transfery po celom svete, pretože eliminuje sprostredkovateľov.

Je až priam nepredstaviteľné, aký široký dopad to bude mať na naše životy.

 

Zdroj: cnbc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...