Sledujte nás aj na

V kryptosfére je terajší apríl najpozitívnejším mesiacom tohto roka. Kryptomeny po niekoľko týždňovej recesii a stagnácii začali konečne rásť. V uplynulých dňoch sme však zaznamenali výrazný pokles trhu. Mnohí analytici a investori si mysleli, že ide o očakávanú zdravú cenovú korekciu, ku ktorej došlo po niekoľkých týždňoch konzistentných ziskov, počas ktorých mnoho kryptomien dosiahlo svoje štyridsaťdňové cenové maximá.

Mt. Gox veľryba opäť v akcii?

Avšak, keď sa táto korekcia predĺžila na niekoľko dní, mnohí začali tušiť, že sa niečo deje. Keď vo štvrtok padla cena Bitcoinu o 11 % v porovaní so stredajším maximom, zdalo sa, že doba recesie a červených čísiel sa vrátila. Avšak, dnes (27. apríla) sa všetko vrátilo do “normálu” a kryptomeny opäť začali rásť.

25. apríla začala cena BTC padať, avšak ku koncu 26. apríla sa trh zrevitalizoval a začal opäť rásť.

Vinníkom za prepad cien sa zdá byť známa osoba, z ktorej má mnoho kryptofanúšikov obavy. Kobayashi alias Mt. Gox veľryba. Tento muž, zodpovedný za odpredaj kryptomien a následne odškodnenie veriteľov skrachovanej burzy (Mt. Gox) opäť predával BTC a BCH na verejných kryptomenových burzách, čo spôsobilo prepad ceny BTC a následne aj celého kryptomenového trhu. Toto nie je prvý prípad, kedy predaj Mt. Gox kryptomien mohol spôsobiť problémy na trhu.

O veľrybe s Mt. Gox a o pozadí tejto kauzy sme Vás informovali v článku tu.

 

Príspevky od Bitcoinového fanúšika Alistaira Milne na sociálnej sieti twitter poukazujú na to, že  transakcie o veľkom počte Mt. Gox kryptomien naozaj prebehli. Verejné prehliadače BTC blockchainu skutočne dokazujú, že sa uskutočnilo niekoľko transakcií o veľkosti približne 2000 BTC. Dokopy sa cez tieto transakcie prenieslo približne 16,000 BTC.

Mt. Gox veľryba v minulosti už BTC predávala. Všetky tieto transakcie vyvolali otázku, aký silný vplyv má Mt. Gox na celkovú hodnotu a trh kryptomien. Mnohí túto osobu obviňovali z nástupu doteraz najsilnejšej recesie trhu v histórii kryptomien, ktorá prebiehala v prvej tretine tohto roka.

Záver

Nemôžeme jednoznačne tvrdiť, že za včerajším poklesom trhu je veľryba z Mt. Gox, avšak mnoho indícií o tom nasvedčuje. Najpravdepodobnejšie to začalo klasickou zdravou korekciou trhu, čo povzbudilo Mt. Gox veľrybu k odpredaju mincí. Tento hromadný predaj mal nepriaznivý vplyv na trh čo spôsobilo reakciu a dlhší prepad, ako sa pôvodne od korekcie očakávalo.

Avšak teraz sa trh opäť zelená a hodnota kryptomien znova rastie. Na trhu opäť zavládol optimizmus a vyzerá to tak, že apríl bude ukončení v znamení rastu kryptomien.

 

Zdroj: cryptodaily.co.ukZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...