Sledujte nás aj na

Jedným z pretrvávajúcich problémov, ktorým môžu čeliť zákazníci a obchodníci, je možnosť, že sa hackerom podarí odcudziť prostriedky alebo osobné informácie z platobných platforiem. Počet podobných prípadov narastá z roka na rok, pretože hackeri používajú čoraz agresívnejšie a sofistikovanejšie taktiky.

Mnohé zo existujúcich platobných platforiem, ako napríklad PayPal, často evidujú útoky, ktoré naznačujú, že poskytovaná bezpečnosť nie je dostatočná. Tieto útoky nemusia byť spojené len s krádežou peňazí. Niekedy sa hackeri zameriavajú na získavanie informácií používateľa na webových stránkach, ktoré neskôr používajú na krádež identity. Spolu s ustavičným nárastom popularity e-commerce odvetvia narastajú úmerne aj riziká spojené s online platbami.

Riešenie pomocou blockchainu?

Tím KitPay si tento problém uvedomil a snaží sa vytvoriť riešenie založené na blockchaine. Dôvodom pre použitie blockchain technológie je, že poskytuje prostriedky na riešenie väčšiny bezpečnostných problémov vo FinTech priemysle. Vývojári vytvorili platobnú a remitenčnú platformu, ktorá umožňuje obchodníkom prijímať KitTokens ako platby za služby a tovar poskytovaný online. Základom je KitPaymultiplatformová peňaženka vytvárajúca ekosystém, ktorý môžu používatelia a obchodníci využiť na elimináciu rizika krádeže.

KitToken je založený na technológii Ethereum ERC-20, ktorá poskytuje viacplatformovú podporu, ale s využitím Proof-of-Stake algoritmu. KitPay funguje tak, že umožňuje obchodníkom vytvárať žiadosti o platbu, ktoré sa dajú zobraziť ako QR kódy. Zákazník môže jednoducho naskenovať QR kód a poslať požadované KitTokeny ako platbu. Pridaná je aj podpora pre peer-to-peer remitencie.

Hlavné funkcie KitPay sú:

  1. Bezpečnosť – KitPay je založený na blockchain technológii, čo znamená, že sa nedá hacknúť použitím “hrubej sily” (brute force útoky). To má poskytovať používateľom a obchodníkom vysokú bezpečnosť ich online platieb. Vzhľadom na to, že je založená na algoritme PoS (Proof-of-Stake), ani útoky, ako Sybil a 51 %-né útoky, by nemali byť problémom.
  2. Jednoduché používanie – KitPay má ľahko použiteľnú webovú platformu a mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje obchodníkom vytvárať žiadosti o platbu podporujúce QR kódy, ktoré zákazníci jednoducho naskenujú pre úhradu platieb. Je to tak jednoduché, že dokonca aj tí, ktorí nemajú s kryptomenami skúsenosti, budú vedieť túto peňaženku používať.
  3. Podpora viacerých platforiem – Keďže KitPay je založená na technológii ERC-20, môže tiež podporovať iné ERC-20 tokeny, ktoré umožnia používateľom bezproblémovo konvertovať fiat meny a iné kryptomeny do KitTokens, ktoré môžu následne použiť na vyplácanie platieb.
  4. Dôverné informácie – KitPay bude chrániť citlivé informácie používateľa pomocou jedinečných kryptografických pseudonymov namiesto skutočných mien. Toto zabráni phishing útočníkom zamerať sa na jednotlivcov a ich osobné informácie.
  5. Nízke transakčné náklady – Keďže väčšina systémov je automatizovaná inteligentnými zmluvami a SHA-256 hash funkciami, prevádzkové náklady by mali byť pomerne nízke, čo umožní používateľom KitPay znižovať transakčné náklady.

Je zrejmé, že vývojársky tím vzal do úvahy riešenie mnohých problémov, ktoré trápia online platby. Akonáhle bude KitPay spustený, svetlo sveta uzrie bezpečná alternatíva pre e-commerce podnikanie a zákazníkov, ktorá ich chráni pred zlomyseľnými jednotlivcami.

Jednoduchosť používania uľahčuje obchodníkom vytvárať žiadosti o platbu a zákazníci budú môcť tieto faktúry uhradiť len pár kliknutiami. Toto je prvá skutočne blockchainová kryptomena, ktorá je zameraná na spracovanie online platieb. Tím KitPay bude tvrdo pracovať na spoluprácach s veľkými e-commerce hráčmi, aby ich prijali do svojich platobných schém. Používateľom by tak umožnili zaplatiť všetky tieto e-commerce transakcie použitím KitPay. To bude skutočná revolúcia, ktorú chce spoločnosť KitPay priniesť.

Užitočné odkazy

Obsah tohto článku je sponzorovaný. KryptoPortal za tento obsah nezodpovedá a nenesie žiadnu zodpovednosť za propagované produkty. Čitatelia by si mali spraviť vlastný výskum predtým, než podniknú akékoľvek kroky týkajúce sa spomínaných spoločností či produktov.


Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...