Sledujte nás aj na

Pred šiestimi mesiacmi Južná Kórea, krajina pýšiaca sa jedným z najväčších kryptomenových trhov, zakázala vydávanie nových kryptomien. Avšak ani tento zákaz nezastavil juhokórejských krypto-vývojárov, ktorí sa tieto reštrikcie zo strany štátu naučili obchádzať.

Obídenie zákazov

V septembri minulého roka Južná Kórea oficiálne zakázala všetky ICO (počiatočné ponuky mincí). Niektoré blockchainové spoločnosti však našli jednoduchý spôsob, ako tento zákaz obísť: jednoducho ICO vydajú v zahraničí.

Spoločnosť Icon (ICX), ktorá vyvíja typ blockchainu podobný Ethereu alebo NEO, je tvorená z finančných inštitúcií, poisťovní, nemocníc, škôl a ďalších podnikov. Icon (ICX) bol pôvodne spustený vo Švajčiarsku spoločnosťou DAYLI Financial Group. Avšak ICX je už skoro mesiac zalistovaný aj na burzách v Južnej Kórei, konkrétne Bithumb a Upbit.

Park Nok-sun, kryptomenový analytik v spoločnosti NH Investment and Securities, sa vyjadril pre agentúru Reuters: Zalistovanie ICX na juhokórejské burzy je dôležitým krokom, kedže je to (ICX) prvá juhokórejská platforma pre tokeny.

 

Ak je Neo„Čínske Ethereum“, Icon je potom „Juhokórejské Ethereum„. Napriek tomu, že bol ICX nútený byť spustený vo Švajčiarsku, ide o juhokórejský projekt. Keďže juhokórejské kryptomenové burzy nie sú nijako obmedzované v zavádzaní nových kryptomien, tak spustenie ICO v zahraničí a následné zalistovanie kryptomeny na domácej (juhokórejskej) burze sa môže stať akousi bežnou praktikou ako obísť tamojšie zákazy.

Avšak takéto obchádzanie zákonov nie je až také jednoduché.

Lee Eun-sol, spoluzakladateľ blockchainovej spoločnosti Medibloc vysvetľuje: Musíme vytvoriť zámorskú pobočku, zamestnať tam ľudí, minúť obrovské peniaze pre vybavenie všetkých potrebných papierov. Navyše musíme do týchto pobočiek letieť aby sme sa o veci postarali. Je to dosť nepohodlné.

Napriek tomu je to v súčasnosti jediný spôsob, akým môžu kryptomenové projekty v Južnej Kórei odštartovať. Viac ako dvanásť juhokórejských spoločností už spustilo zámorské ICO, vrátane technologickej spoločnosti Hyundai BS&C.

 

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...