Sledujte nás aj na

Využitie kryptomeny Litecoin (LTC) sa neočakávane zvýšilo, najmä medzi používateľmi internetu, ktorí chcú používať kryptomeny na nelegálne činnosti. Momentálne je LTC druhou najpopulárnejšou kryptomenou na Dark Webe, tesne za Bitcoinom…

Čo je to Dark Web?

Dark Web je súčasť webu, ktorá vyžaduje prístup špeciálnym softvérom. Akonáhle sa naň dostanete, webové stránky a iné služby sú prístupné cez prehliadač TOR, podobne ako bežné webové stránky na normálnom prehliadači.

Dark web je časť internetu, do ktorej sa nedá dostať bežnými prehliadačmi ale len použitím špeciálnych anonymizačných platforiem ako napríklad Tor.

Niektoré webové stránky sú však skutočne „skryté“ v tom, že neboli indexované vyhľadávacím nástrojom a môžu byť prístupné len v prípade, že poznáte IP adresu stránky. Na Dark Webe je možné vyhľadať obchody, ktoré sa týkajú predovšetkým nelegálnych aktivít, ako sú drogy, nájomné vraždy, vládne dokumenty a strelné zbrane, za ktoré zaplatíte v kryptomenách.

Monero a jeho využitie na Dark Webe

V posledných mesiacoch ľudia na Dark webe prestali preferovať transakcie v BTC. Príčinou sú rastúce poplatky a nedostatok transparentnosti. Predajcovia a kupujúci hľadajú nové spôsoby, ako zefektívniť platby. Zdá sa, že Monero získalo veľa pozornosti. Je to pomalý posun smerom k tejto novej mene, ktorý by mohol pomôcť k nárastu jej ceny.

Napriek tomu,existujú určité obavy z ochrany súkromia a anonymity Monera. Boli totiž objavené dve závažné chyby, ktoré môžu spôsobiť, že sa užívatelia Dark webu presunú k inej kryptomene. Konkrétnejšie, nedávny článok ukazuje, ako je zmiešavací aspekt Monera chybný. Pozorovatelia môžu identifikovať niektoré transakcie a následne určiť, aké množstvo mincí sa použilo. Ľudia si myslia, že je to veľký problém, hoci jeho dôsledky treba ešte určiť.

Svetlo v tme

Litecoin je momentálne najobľúbenejším altcoinom na Dark webe.

Podľa správy od Recorded Future, LTC neočakávane prekonal ďalšie preferencie pre kryptomeny a je v súčasnosti druhou najvýznamnejšou kryptomenou na Dark webe po Bitcoine.

Vyjadrenie Recorded Future:

„Na rozdiel od toho, čo sme sa dozvedeli pri pozorovaní rozhovoru medzi zločincami v posledných týždňoch, Bitcoin zostáva zlatým štandardom, pričom všetci predajcovia ho prijímajú ako platbu a Litecoin sa stal druhou najpopulárnejšou kryptomenou na Dark webe, pričom 30% všetkých dodávateľov a zákazníkov sú ochotní ho prijať ako alternatívny spôsob platby.“

Recorded Future je spoločnosť založená v roku 2009 v USA a Švédsku. Špecializuje sa na spravodajské informácie o hrozbách v reálnom čase. V polovici roku 2016 začala rozsiahlu analýzu 150 najvýznamnejších trhov a nezákonných služieb. Spoločnosť si všimla, že členovia kybernetického podsvetia diskutujú o rastúcej nespokojnosti s Bitcoinom ako o platobnom spôsobe bez ohľadu na ich geografickú distribúciu, hovorený jazyk alebo oblasť podnikania.

Nespokojnosť s Bitcoinom vyplynula zo zvýšeného záujmu inštitucionálnych investorov, špekulantov a priemerných investorov, ktorí predtým blokovali dominantnú časť blockchainu a na druhej strane vyvolali veľké poplatky.

„Podzemné“ hospodárstvo je závislé od každodenných menších transakcií, pričom náklady na priemerný produkt alebo službu začínajú medzi $50$300. Pridaním bohatých transakčných poplatkov sa cena takýchto produktov a služieb náhle zvýši.
Litecoin sa tak stal atraktívnou alternatívou, pretože jeho hlavná technológia je takmer identická s Bitcoinom, ale umožňuje výrazne rýchlejšie transakcie s nižšími transakčnými poplatkami. Avšak, rovnako ako jeho starší brat, Litecoin neponúka žiadnu pokročilú bezpečnosť ani súkromie, pretože transakcie sú úplne transparentné vo verejnom blockchaine, rovnako ako je to pri Bitcoine.

(Zdroj: reprofoto/ recordedfuture.com)

Záver

Napriek pretrvávajúcej diverzifikácii kryptomien používaných na nedovolené platby vedci očakávajú, že Bitcoin zostane jedným z hlavných platobných nástrojov, aj keď s výrazne menším podielom na trhu.

(1 € = 1.24 USD)

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...