Sledujte nás aj na

 4. decembra založilo sedem členských krajín EÚ na čele s Maltou a Francúzskom  skupinu nazvanú „Stredomorská sedmička (Mediterranean seven)“, za účelom podporiť a povzbudiť používanie blockchain technológie. Ako to môže ovplyvniť kryptomeny?

V nasledujúcich mesiacoch bude sedem krajín EÚ: Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Malta, Cyprus, Grécko a Portugalsko pracovať na implementácii blockchain technológie zákazníkom, vo vzdelávaní, doprave, mobilite, lodnej doprave, katastri nehnuteľností, registri spoločností a zdravotnej starostlivosti.

Deklarácia Stredomorskej sedmičky približuje zámery a plány tejto skupiny:

„Naša iniciatíva môže viesť nielen k posilneniu služieb elektronickej verejnej správy, ale aj k zvýšeniu transparentnosti a zníženiu administratívnej záťaže, lepšiemu zberu colných poplatkov a lepšiemu prístupu k verejným informáciám.“

Ako to ovplyvní kryptomeny?

Malta už dávnejšie zaujala otvorené a pozitívne stanovisko voči kryptomenám, blockchainu a ich regulácii. Aj to je jeden z dôvodov prečo spoločnosť Binance, prevádzkovateľ najväčšej kryptomenovej burzy svete presunula svoje sídlo práve na Maltu. Flexibilné a praktické regulačné rámce zavedené Maltou tak vo všeobecnosti viedli k migrácii mnohých veľkých podnikov zaoberajúcimi sa kryptomenami do tohto regiónu.

Binance ukázala prvý pohľad na svoju decentralizovanú platformu

Zapojenie sa Malty do iniciatívy Stredomorskej sedmičky by tak mohlo viesť k pozitívnemu vplyvu na európsky sektor kryptomien ako celku, keďže poukazuje na súhlas ostatných šiestich členských krajín voči názorom a úsiliu Malty o uľahčenie rastu miestneho trhu s kryptomenami.

Vytvorenie Stredomorskej sedmičky nepriamo nadväzuje na výzvu G20 celoplošne monitorovať a regulovať kryptoaktíva ako triedu digitálnych aktív vrátane trhu, ktorý ich obklopuje.

Maltský minister pre inováciu Silvio Schembri, ktorý zohral dôležitú úlohu pri transformácii Malty na „raj pre blockchain“ vyhlásil:

„Malta je prvou krajinou, ktorá ponúka vhodné regulačné prostredie pre všetky blockchain technológie, nielen kryptomeny. „

Blockchain technológia je jadrom kryptomien, avšak voľne dostupné blockchain protokoly pre svoju popularizáciu vyžadujú podporné systémy, akými sú aj kryptomeny. Blockchain a kryptomeny nemôžu fungovať bez toho, aby si navzájom pomáhali. Ak blockchain sieť funguje bez natívneho aktíva, môže tak urobiť len vtedy ak je jej štruktúra centralizovaná. Kryptomeny alebo tokeny práve podnecujú aby sa ľudia dobrovoľne na blockchainoch podieľali, je to ich odmena.

Stredomorská sedmička skúma potenciál blockchain technológie. Plánuje ju integrovať do rôznych oblastí európskeho hospodárstva. S integráciou blockchainu je možné, že sa do popredia dostanú aj kryptomeny, pre ktoré by krajiny EÚ mohli následne vytvoriť praktickejšie a vhodnejšie regulačné rámce. Francúzsko už v septembri schválilo nariadenie o regulácii počiatočnej ponuky mincí (ICO), čím sa táto krajina stála prvým skutočným strediskom ICO v Európe.

Nedávno francúzsky minister financií Bruno Le Maire povedal, že vláda dúfa, že novovytvorený právny rámec pre ICO bude priťahovať investorov z celého sveta.

EÚ na poli kryptomenového trhu zaostáva

Napriek snahám niekoľkých európskych národov, ako sú Spojené kráľovstvo a Malta, Európa už niekoľko rokov zaostáva za USA, Japonskom, Južnou Kóreou, Singapurom a Švajčiarskom, čo sa týka implementácie blockchainu a podpory kryptomien.

22 krajín Európskej únie, vrátane Slovenska a Česka, podpísalo medzinárodne blockchain partnerstvo

Väčšina globálneho kryptomenového trhu a s ním spojených prostriedkov je sústredená do troch krajín: USA, Japonsko a Južnej Kórea. Minulý rok sa veľká časť podnikov súvisiacich blockchain technológiou presťahovala do Japonska alebo Singapuru.

Okrem Malty a Švajčiarska je väčšina európskych regionálnych trhov s kryptomenami v porovnaní s Áziou a Spojenými štátmi výrazne slabá. Stredomorská sedmička by v Európe mohla odštartovať vlnu pozitivizmu voči kryptomenám a blockchainu. To sa však stane len ak regulačné orgány začnú zaujímať pozitívne stanovisko pre začínajúce blockchain a krypto podniky.

Zdroj: ccn.com

 



Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...