Sledujte nás aj na

Ethereum, druhá najväčšia digitálna mena podľa trhovej kapitalizácie, dnes pokorila 600-dolárovú hranicu a stanovila tak svoj nový osobný rekord (ATH). Presné čísla hovoria o hodnote $635.

Podľa agentúry CNBC došlo k cenovému nárastu, po oznámení, že spoločnosť UBS spolu so spoločnosťami Barclays, Credit Suisse, KBC, švajčiarskou burzou SIX a Thomson Reuters, budú spolupracovať na projekte postavenom práve na Ethereum blockchaine. Cieľom tejto iniciatívy je navzájom si pomôcť pri dodržiavaní nových regulácií a obchodných štandardov vydaných Európskou úniou, ktoré nadobudnú účinnosť v roku 2018.

„Správy, že Ethereum sa bude používať ako základná vrstva nástroja, ktorý bude používaný niektorými z hlavných bankových gigantov je pozitívna ratifikácia tejto technológie,“ povedal Charles Hayter, generálny riaditeľ spoločnosti Crypto Compare.

Nové európske regulácie

Regulácie Európskej únie, známe ako MiFID II – Markets in Financial Instruments Directive, majú vstúpiť do platnosti už 3. januára 2018. Tieto regulácie boli navrhnuté ako metóda na zvýšenie transparentnosti na trhu a okrem lepšej štruktúry a organizácie obchodného správania majú priniesť aj zníženie poplatkov. Jednou z požiadaviek bude, aby každá inštitúcia získala tzv. identifikátor právneho subjektu (LEI – Legal Entity Identifikator). Projekt sa zameria na zostavovanie a manažment údajov, ktoré slúžia ako referencia pre jednotlivé subjekty a umožnia podnikom lepšie sa odvolávať na svoje vlastné informácie. Vo sfére kde každý publikuje obchodné informácie, v zmysle do tohto sa oplatí investovať a do tohto zase nie, je dôležite vedieť kto akú informáciu vypustil do sveta a kedy. Systém bude zahŕňať okrem iného trhovú klasifikáciu, rôzne identifikátory či údaje Európskeho úradu pre cenné papiere a trhy (ESMA – European Securities and Markets Authority).

Christophe Tummers, vedúci dátového oddelenia v spoločnosti UBS, hovorí o výhodách používania blockchainu ako riešenia pre porovnanie údajov:

„Je samozrejmosťou, že firma, akou je napríklad naša, kontroluje a verifikuje dáta proti viacerým zdrojom, ale chýba nám akési základné merítko kvality voči našim kolegom. Vďaka použitiu smart kontraktov a technológie blockchain budeme schopní zosúladiť naše údaje takmer v reálnom čase pre všetkých účastníkov a to anonymne.“

Samé rekordy a rasty

Nárast Etherea mohol počas tohto dňa (12.12.2017) niekomu aj ujsť. Celý deň sa niesol v znamení rastu kryptomien a ich cenových rekordov. Celková trhová kapitalizácia teraz práve v týchto chvíľach (13.12.2017 o 00:03) presiahla $500 miliárd. Prvých 22 digitálnych mien zažíva veľmi výrazné zisky, z ktorých mnohé sa nachádzajú v dvojciferných percentách. Je viac než pozitívne, že pri stále rastúcej cene Bitcoinu altcoiny konečne nezaostávajú v jeho tieni, ale naopak, dosahujú svoje nové maximá. To všetko spôsobuje, že bola pokorená ďalšia magická hranica akou je pol biliónová trhová kapitalizácia.

Ethereum bol od svojho založenia jedným z najvýkonnejších a najrýchlejšie rastúcich digitálnych mien. Samozrejme tento rast neobchádza ani iné kryptomeny, viď krásny rast Litecoinu za posledných pár dní. Ethereum sa začalo predávať v polovici roka 2014 za zhruba $0.30 dolárov za token. To vyústilo do približne 2000-násobnej návratnosti investície. Inak povedané, $1,000 dolárov investovaných do Ethereum ICO má dnes hodnotu $2 milióny.

Zdroj: cnbc.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...