Sledujte nás aj na

Ako mnohí z Vás už dozaista viete, altcoiny sú kryptomenové alternatívy k Bitcoinu. V posledných dvoch rokoch sa ich popularita a počet prudko zvýšili. Ktoré z nich sa oplatí sledovať v nasledujúcom roku?

Na začiatku roku 2017 Bitcoin (BTC) suverénne kraľoval kryptomenám s až 85 % dominanciou na trhu. Avšak čoraz viac investorov začalo dôverovať altcoinom s vidinou lepšej návratnosti investícií. Bitcoin tak postupne slabol a na začiatku roka 2018 dosahovala jeho dominancia na kryptotrhu len 31 %. Postupne však BTC svoju pozíciu opäť posilnil, no nikdy už nedosiahol pôvodnú pozíciu. V súčasnosti je BTC dominancia 52 %. Tento fakt naznačuje, že kryptoinvestori a nadšenci vo všeobecnosti veria, že BTC nie je všetko a že altcoiny majú v kryptosvete svoje miesto.

Naprieč časom dominancia BTC na trhu s kryptomenami postupne klesala.

Ktoré altcoiny sú perspektívne?

V súčasnosti existuje už viac ako 2000 kryptomien. Drvivá väčšina z nich však patrí medzi slabé projekty s takmer nulovou šancou na úspech. Hlavnými kritériami pri posudzovaní kvality altcoinu je zrealizovateľnosť projektu, fundamenty a kvalita tímu, ktorý za ním stojí. V tomto článku si priblížime 6 kryptomien, ktoré majú pozitívne vyhliadky v roku 2019 na báze silného vývojárskeho a marketingového tímu.

Ethereum

Ethereum (ETH) je bezpochyby najslávnejší altcoin v kryptosfére. K dnešnému dňu pracuje väčšina vývojárov buď na Bitcoine alebo na ETH. Vzhľadom na počet a možnosti smart kontraktov a dApps (decentralizovaných aplikácií), ktoré Ethereum sieť ponúka, má táto platforma v súčasnosti pravdepodobne najviac vývojárov zo všetkých kryptomien.

Ethereum má najaktívnejšiu vývojársku komunitu

Ethereum má medzi sebou tých najväčších vývojárov a najznámejšie osobnosti z kryptosféry, ako sú charizmatickí programátor Vitalik Buterin a Vlad Zamfir, ktorí sa každý deň pokúšajú zlepšiť Ethereum a zväčšiť povedomie o kryptomenách ako takých.

Litecoin

Litecoin (LTC) je bezpochyby najznámejším hard forkom Bitcoinu. LTC vznikol v roku 2011, keď ešte mnoho ľudí o kryptomenách vôbec nevedelo. Tvárou LTC je bývalý zamestnanec Googlu, Charlie Lee, ktorý svojím počínaním vytvoril kryptomenu, ktorá má vylepšené niektoré aspekty vzhľadom na svoju materskú kryptomenu —Bitcoin. Jedná sa o časovanie vytvárania blokov a ich veľkosť. Podľa Leeho je LTC navrhnutý tak, aby dopĺňal BTC.

Charlie Lee sa vyjadril k súčasnej situácii okolo Litecoinu

Rovnako ako Bitcoin, aj Litecoin je decentralizovaný a open source projekt podporovaný vynikajúcimi osobnosťami z kryptosféry. Ako príklad uvedieme Charlie Lee, Zing Yang alebo Xinxi Wang.

Monero

Monero (XMR) patrí medzi najobľúbenejšie kryptomeny hlavne vďaka svojej vysoko anonymnej povahe. Ak s XMR správne zaobchádzate, dokáže byť tak súkromný a bezpečný, že sa nedá zistiť ani výšku transakcie, či zainteresované strany v nej. Tím za Monero projektom sa skladá z hlavných vývojárov a dobrovoľných vývojárov, ktorí dokopy tvoria jeden z najviac decentralizovaných tímov v kryptosfére vôbec. Drvivá väčšina týchto vývojárov používa prezývky, aby ich skutočná identita zostala utajená. Zoznam vývojárov Monera môžete nájsť tu. 

[Anonymné kryptomeny]: Monero

Lisk

Lisk je open source blockchain platforma, ktorá poskytuje decentralizované aplikácie. Lisk je tiež kryptomena a jeho token LSK poháňa samotný Lisk Blockchain. Lisk je pozoruhodný projekt, ktorý pokračuje tým správnym smerom a má fantastický tím. Bližšie o Lisku sa môžete dozvedieť v tomto videu, kde Max Kordek, spoluzakladateľ tohto projektu, približuje víziu ich tímu.

 

Binance coin

Binance coin (BNB) je natívnym tokenom najväčšej kryptomenovej burzy Binance. Jedná sa o utility token (nástrojový token) v ekosystéme Binance, ktorý môžete použiť na zaplatenie akýchkoľvek poplatkov na platforme, vrátane poplatku za výmenu a výber kryptomien. Možnosti využitia BNB sa však v poslednej dobe značne rozrastajú. Inštitúcie a partneri Binance Vám umožňujú platiť za ich služby práve v BNB tokene. Zaujímavosťou je, že aj počas tohtoročnej trhovej recesie sa BNB tokenu stále darilo. Až 90 % zamestnancov burzy Binance sa necháva vyplatiť v BNB, čo naznačuje, že zamestnanci svojmu vedeniu naozaj dôverujú.

Až 90 % zamestnancov burzy Binance sa necháva vyplatiť v BNB. Binance a jej Binance Coin majú za sebou úspešný rok

Cardano

Cardano (ADA), často označovaný za blockchain tretej generácie je technologická platforma, ktorá bude schopná prevádzkovať dApps a smart kontrakty. Mnoho softvérových vedcov označuje Cardano za jeden z najvýznamnejších výskumných projektov na svete.

Bližší pohľad na platformu Cardano

Cardano je unikátne v tom, že ide prvý blockchain projekt, ktorý vznikol z vedeckej filozofie a jediný, ktorý je navrhnutý a vyvíjaný globálnym tímom špičkových akademikov a inžinierov. Tvárou tohto tímu je Charles Hoskinson, jeden zo spoluzakladateľov Ethereum.

Všetky spomínané kryptomeny môžete zakúpiť napríklad na burze Binance. Tu nájdete podrobný návod, ako sa na túto burzu zaregistrovať a ako ju používať.

Zdroj: coinsutra.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...