Sledujte nás aj na

Bitcoinu sa tento rok celkom darí, zatiaľ čo altcoiny výrazne upadajú. Upadajú nielen na cene, ale aj použiteľnosti a celkovo im chýba rozumný prínos do kryptomenového sveta. Samozrejme, česť výnimkám. Keď porovnáme viac ako 150 altcoinov z cenového hľadiska voči BTC zistíme, že iba šiestim z nich sa v priebehu posledného roka darilo zostať v zelených číslach.

Vo vzorke 167 vedúcich altcoinov, vybraných kryptomenovým analytikom vystupujúcim pod menom Ceteris Paribus, sa za posledných 12 mesiacov len šiestim darilo lepšie ako bitcoinu (BTC). Kombinovaná trhová kapitalizácia v BTC všetkých 167 altcoinov však klesla o neuveriteľných 69 %, z 23.4 milióna na 7.2 milióna.

Snáď prekvapivejšie je, nepočítajúc Binance Coin (BNB), že pred rokom tieto altcoiny nepatrili ani do prvej stovky alternatívnych kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

Ďalšou podobnosťou, ktorú tieto coiny zdieľajú je pôvod väčšiny ich obchodovaného objemu. Ten pochádza z burzy Binance, čo poukazuje na dôležitosť likvidity.

Vývoj altcoinov v porovnaní s BTC

Len 4 % altcoinov vykazujú cenový rast voči BTC

Poďme sa pozrieť bližšie na tieto altcoiny.

1. Chainlink (LINK)

Ak ste chceli maximalizovať svoje výnosy v tomto roku token Chainlink (LINK) bol a pravdepodobne stále je dobrá voľba. Chainlink je decentralizovaná služba typu oracle. Tá slúži na prepojenie smart kontraktov s údajmi z okolitého sveta. Inteligentné zmluvy nemôžu jednoducho pristupovať k údajom mimo svojich blokov, takže oracles fungujú ako zdroj dát, potrebných na ich spustenie pri výskytu externých udalostí (napr. zmena teploty, výsledok športovej udalosti a iné).

LINK token vzrástol za posledný rok o slušných 637 %, v porovnaní s BTC. Za ten istý rok zaznamenal bitcoin (BTC) celkovo 50-percentný nárast. Treba však poznamenať, že Chainlink trpí aj počas korekcie ceny BTC rovnako ako snáď všetky altcoiny.

2. Holochain (HOT)

Holo

Holo

$0.0038

HOLO 1.12%

Holochain je platforma pre decentralizované aplikácie (dApps), ktorá využíva peer-to-peer networking na zníženie zbytočnej synchronizácie a zvýšenie škálovateľnosti týchto dApps.

HOT token bol zalistovaný na burze Binance takmer pred rokom. Odvtedy zaznamenal až 97-percentný cenový nárast proti BTC.

3. Ravencoin (RVN)

Ravencoin

Ravencoin

$0.03

RVN 1.09%

Ravencoin je ďalší altcoin, ktorý sa relatívne rýchlo pretlačil do TOP 50 kryptomien. Tento open-source blockchain umožňuje vytváranie peer-to-peer prenosov akéhokoľvek reálneho alebo digitálneho majetku či aktív. Ravencoin umožňuje používateľom vytvárať a obchodovať akékoľvek aktíva existujúce v reálnom (napr. komodity) alebo digitálnom (napr. virtuálny tovar) svete.

V uplynulom roku zaznamenal voči BTC slušný 91-percentný nárast.

4. Binance Coin (BNB)

Binance Coin

Binance Coin

$317.39

BNB -0.10%

Binance Coin (BNB) predstavovať určite netreba. V našich článkoch mu venujeme dostatočnú pozornosť. Jeho cesta od natívneho tokenu burzy Binance až po veľkého hráča na poli kryptomien je vskutku zaujímavá. Za svoj úspech vďačí vynikajúcemu marketingu a budovaniu zaujímavých služieb postavených okolo BNB. V uplynulých dvanástich mesiacoch zaznamenal 31-percentný nárast proti BTC. Je to o niečo menej ako predchádzajúce tri altcoiny, no v prípade, že držíte BNB je to stále slušný zisk.

Binance Coin (BNB): Token burzy Binance

5. Ren (REN)

Republic Token

Republic Token

$0.11

REN 1.41%

Ren je otvorený protokol, ktorý umožňuje súkromný permissionless prenos hodnoty medzi rôznymi blockchainami. Toto je vlastnosť, ktorá bude v budúcnosti plnej rôznych a nekompatibilných blockchainov veľmi žiadaná a potrebná. 

V uplynulom roku zaznamenala nárast hodnoty v BTC o 28 %, čím sa z hľadiska investície stal takmer rovnako výnosný ako Binance Coin (BNB).

Víkendový ฿ulletin: Blockchain bez bitcoinu

6. Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin

Enjin Coin

$0.39

ENJ 0.00%

Enjin Coin je zameraný herný priemysel a komunitu. Od svojho založenia v roku 2009 spustila spoločnosť Enjin hernú platformu s názvom Enjin Network a počet jej používateľov vzrástol na približne 20 miliónov.

Od roku 2017 po ICO, ktorým údajne spoločnosť získala $18.9 milióna, Enjin buduje sadu blockchain produktov zameraných na svojich používateľov, ktorých cieľom je umožniť komukoľvek vytvárať, spravovať, obchodovať, ukladať, skúmať, distribuovať a integrovať najrôznejšie digitálne aktíva.

Posledný altcoin, ktorý prekonal BTC, zaznamenal len síce len 1-percentný nárast v páre ENJ/BTC no stále sa mu podarilo umiestniť sa na strane zisku.

Záver

O budúcnosti bitcoin (BTC) nie sú žiadne pochybnosti, no ak sa zaujímate o kryptomeny z investičného hľadiska potom viete, že sa musíte pozerať ďalej. Bitcoin je istota, ktorá by nemala chýbať v žiadnom portfóliu, navýšiť však zisky sa vám rýchlejšie môže podariť stávkou na altcoiny. Samozrejme zvoliť ten správny je náročná úloha. Zatiaľ čo mnohí čakajú na príchod sezóny altcoinov, je dobré vedieť, že niektorým z nich sa darí už teraz.

Prehľad aktuálnych výnosov z prevádzkovania MasterNodovZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...