Sledujte nás aj na

Pantera Capital Management, hedžový fond ktorý sa špecializuje na prácu s kryptomenami a blockchainom tvrdí, že je viac ako pravdepodobné, že Bitcoin v priebehu tohto roka znova prekoná hranicu $20,000. Článok, ktorý táto spoločnosť publikovala v apríli hovorí, že $6,500 za jeden Bitcoin bola pravdepodobne najnižšia cena ktorú by mohol tento rok Bitcoin dosiahnuť.

Pantera Capital Management predpovedá: Bitcoin prelomí $20,000  hranicu

Pantera Capital nie je jedinou inštitúciou, ktorá tvrdí, že Bitcoin môže dosiahnuť nové all time high (najvyššia cena v histórii) v roku 2018. Podľa Wall Street Jurnal je možné, že Bitcoin prekročí hranicu $20,000 ktorú posledný krát dosiahol v decembri 2017.

Dan Morehead, generálny riaditeľ spoločnosti Pantera Capital zároveň uviedol, že Bitcoin by mohol klesnúť o 50% pred samotným dosiahnutím nového maxima.

“Bitcoin môže na budúci týždeň klesnúť o 50% … tam kde bol pred mesiacom. Ale za rok bude oveľa vyššie, ako je dnes:” Dodal Morehead.

Od Decembra 2017 je Bitcoin v takzvanom medveďom trhu (bear market – recesia na trhu), ale ako sa posledné dni zdá, tak trh sa pomaly obracia. Ako sme si mohli všímnúť, tak 12.apríla Bitcoin nadobudol na hodnote $1,000 za necelú hodinu.

Morehead odkázal investorom, že sú nie úplne istý načasovaním, ale je je takmer isté, že inštitucionálni investori budú vytvárať tlak na kryptomenový trh. V posledných mesiacoch mnoho dôležitých inštitúcií oznámilo, že začnú investovať do Bitcoinu a iných kryptomien.

Napríklad George Soros zmenil svoj postoj k virtuálnym menám. Podľa Bloombergu plánuje jeho $26 miliardová rodinná kancelária investovať do digitálnych aktív.

Medzi ďalšími dôležitými investormi, ktorý sa pozitívne vyjadrujú o Bitcoine a jeho budúcej hodnote je John McAfee. Ten na svojom Twittri tvrdí, že stále verí, že Bitcoin bude mať v roku 2021 hodnotu $1 milión.

Zdroj : usethebitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...