Sledujte nás aj na

Pred pár dňami zaznamenala kryptomena Ethereum Classic (ETC) na svojej sieti 51 % útok. Išlo o útok známy aj pod názvom „double spending“. Burza Coinbase následne pozastavila obchodovanie a výbery ETC až do odvolania. Burza Gate.io v sobotu oznámila, že ETC v hodnote $100,000 bolo vrátených.

Coinbase pozastavila transakcie s Ethereum Classic z dôvodu 51 % útoku

Burzy pátrajú po útočníkovi a jeho zámere

Burza Gate.io vo svojom oznámení ďalej píše, že sa pokúsili kontaktovať útočníka tohto útoku, no nedostali žiadnu odpoveď:

Stále nepoznáme dôvod útoku. Či to útočník spravil kvôli zisku alebo mohlo ísť o „bieleho hackera“, ktorý chcel len investorom pripomenúť, aké riskantné je dosahovanie blockchain konsenzu a ukázať im slabiny bezpečnosti hash výpočtovej sily.

Burza varovala, že hash výpočtová sila ETC siete ešte stále nie je dostatočne silná, a že sa 51 % útok môže zopakovať.

Gate.io minulý týždeň potvrdila, že prišla o 40,000 ETC, v tom čase v hodnote približne $200,000, a to počas samotného útoku. Išlo o útok, kedy viac než 50 % výpočtovej sily celej blockchain siete bolo pod kontrolou jednej organizácie, a tak mohli zmeniť históriu transakcií na sieti a umožniť „double spending“ kryptomeny. To v krátkosti znamená, že bolo možné ten istý digitálny token minúť hneď viackrát.

Burza medzičasom identifikovala tri adresy, ktoré boli naviazané na útočníka. Vo svojom sobotňajšom príspevku uviedla, že zaviedla prísne opatrenia na detekciu 51 % útoku a zvýšenie ochrany investorov a celej platformy.

Dopyt po kryptomenových fondoch rastie. Aké typy investičných fondov poznáte?

Ďalšia kryptomenová burza Bitrue potvrdila, že bola rovnako zasiahnutá 51 % útokom. Podľa oficiálneho Twitteru spoločnosti sa útočník pokúsil vybrať 13,000 ETC, no jeho pokus bol zmarený bezpečnostným systémom burzy.

Útok na ETC ako prvá zaznamenala čínska bezpečnostná firma SlowMist, ktorá túto udalosť uverejnila na svojom blogu ešte minulý týždeň v stredu. Spoločnosť SlowMist bola ochotné spolupracovať s Gate.io, Bitrue a burzou Binance pri lokalizácii útočníka. Cena ETC sa pohybuje na úrovni $4.30. Pred týždňom bola cena ETC okolo $5.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...