Sledujte nás aj na

Kryptomenové kampane sme sa Vám pokúsili čo najviac priblížiť už v prechádzajúcich článkoch. Čomu sa však vyvarovať v prípade, ak chceme čo najviac minimalizovať riziko nulového zisku? V tomto článku Vám v 5 radách sprostredkujeme tie najdôležitejšie body, ktoré môžu výrazne ovplyvniť úspech spojený s o niečo mohutnejšou kryptomenovou peňaženkou.

Vlastný prieskum je základ

V prvom rade je nutné nezabúdať na čo najlepší vlastný prieskum. Hoci v tomto prípade neinvestujete peniaze, stratený čas môže bolieť úplne rovnako. Zamerajte sa na tím za projektom, ich cieľ a cestu, po ktorej sa chcú vydať. Rovnako nápomocná môže byť krajina pôvodu firmy, keďže napríklad také Švajčiarsko je všeobecne naklonené  kryptostartupom. Celková vyššia dôveryhodnosť, či nižšia šanca ďalšej štátnej intervencie môže byť tým správnym impulzom pre investorov.

Detailnejší prieskum je časovo náročnejší, no inak sa výber kampaní rovná výstrelom do tmy.

Nesplnenie cieľa crowdfundingu

Základom úspešného vyplatenia odmeny je úspešné dosiahnutie soft capu. V prípade, že sa to začínajúcemu startupu nepodarí, vráti finančné prostriedky naspäť na účty či peňaženky investorov. No ako v tejto situácii obstoja bounty hunteri? Tým ostanú jedine oči pre plač. Tomu sa však dá vyhnúť: stačí sa pripojiť do kampane, ktorá soft cap už dosiahla, alebo ak ste si na základe svojho bádania takmer istý tým, že tento cieľ sú schopní zvládnuť. V tom prípade máte o starosť menej a môžete sa naplno venovať podstatnejším činnostiam spojenými so šírením informácií o projekte.

Soft cap predstavuje krehkú istotu úspešnosti ICO. To je však len začiatok veľmi dlhej a strastiplnej cesty k úspechu.

Neféroví manažéri

Anonymita dokáže byť extrémne opojnou, hlavne v prípade, keď si v jej rúšku môžete svojvoľne rozhodovať o cudzom osude. Nanešťastie, aj také veci sa stávajú v kryptosfére. Tímy si môžu vybrať manažéra zo svojich radov, prípadne externý tím ľudí, ktorý sa o celý priebeh kampane postará. Najmä v tom druhom prípade je prítomné vyššie riziko a práve preto je nutné vyberať kampaň aj na základe tohto atribútu. Súčasťou komunity je však aj pár rešpektovaných manažérov, pri ktorých sa nemusíte príliš obávať o svoje odmeny.

Pamätajte, že na druhej strane sú stále len ľudia. V prípade akýchkoľvek komplikácií dokáže jednoduchý rozhovor vyriešiť širokú škálu problémov.

Široká konkurencia

Títo manažéri sú však veľmi populárni a do ich kampaní sa neustále pripája niekoľkonásobne väčšie množstvo bounty hunterov. V tomto prípade je dôležité uvedomiť si to, že výška odmeny pre jednotlivcov nebude na až tak atraktívnej úrovni. Líši sa to však od projektu k projektu, takže je tu istá šanca, že vystihnete zaujímavú príležitosť. Niekedy sa však oplatí zísť z cesty, ktorú prešli mnohí, aby ste našli presne to, čo hľadáte. Aj menej známi manažéri Vám totižto môžu v konečnom dôsledku priniesť viac, akoby dokázali tí „celebritní.“ Záleží však na vlastnom uvážení.

Bounty hunteri striehnu ako supy na čo najprofitabilnejšiu kampaň. Pokúste sa pomocou svojho vlastného prístupu „poraziť“ túto masu ľudí, hoc aj mierne nekonvenčnými spôsobmi.

Nič nie je 100 %-ne isté

Ak si už myslíte, že každá Vaša túžba je naplnená: projekt má úžasný potenciál, kvalitný tím, komunikatívnych manažérov a ešte aj vysoké odmeny, stále ste nevyhrali. Vždy sa môžu vyskytnúť okolnosti, ktoré jednoducho dostanú hoc aj kvalitný projekt do problémov, potenciálne aj existenčných. Či už to bude prostredníctvom uvalenia regulácií štátnymi orgánmi, nezáujmom investorov, či absenciou tej povestnej „štipky šťastia.“ Ideálny scenár je čímsi takmer nedosiahnuteľným, rovnako ako v reálnom živote sa veci môžu poľahky vymknúť kontrole. Veríme však, že tieto rady Vám aspoň mierne pomôžu so sebarealizáciou v tomto odvetví s čo najväčším úspechom.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...