Sledujte nás aj na

Rast ceny Bitcoinu (BTC-USD) bol jeden z najžhavejších príbehov na finančnom trhu v roku 2017 a jeho úspech bol len špičkou ľadovca pre celý kryptomenový trh. Jedno z najpútavejších dianí zažil aj Ripple (XRP-USD), ktorý počas roku 2017 nadobudol 35,000% zo svojej pôvodnej hodnoty. Mnoho investorov sa zaujíma o alternatívy k Bitcoinu, ako spôsob diverzifikácie svojho portfólia. Pozerajúc sa po väčších potenciálnych ziskoch, Ripple sa stal populárnou voľbou pre diverzifikáciu.

Ako sa investovanie do kryptomien stáva viac a viac populárne, tak sa zvyšuje aj potreba vedieť čo najviac informácii a faktov ohľadom tokenu, alebo kryptomeny do ktorej plánujete investovať. A práve preto by sme Vám chceli poskytnúť pár faktov o Ripple Labs.

1. Nie je Ripple ako Ripple

Slovo “Ripple“ sa veľmi dobre vyslovuje, čo pre túto platformu predstavuje bonus vo forme príjemného mena. Spoločnosť, ktorá stojí za týmto tokenom je Ripple Labs, ktorá si svoje meno zmenila z OpenCoin v roku 2013. Na svojej webovej stránke spoločnosť všeobecne používa “Ripple“ ako označenie pre globálnu sieť a platobnú platformu, ktorú spoločnosť založila. Cieľom tejto globálnej siete je umožniť finančným inštitúciám spracovávať platby zákazníkov po celom svete.

Skutočné digitálne aktíva spojené s Ripple Labs sa formálne nazývajú XRP. Token sa používa ako súčasť siete Ripple. Aj napriek tomu, že token sa volá XRP, mnoho ľudí ho nazýva Ripple.

2.Sieť Ripple je použiteľná aj bez vlastnenia XRP tokenu

Pri niektorých službách je nevyhnutné vlastnenie daného tokenu, alebo kryptomeny. Toto sa siete Ripple netýka. Finančné inštitúcie môžu používať sieť Ripple bez použitia tokenu XRP. Môžu sa tak stať súčasťou siete ponúkajúcej prístup k okamžitým, spoľahlivým a nákladovo efektívnym platbám.

Spoločnosť Ripple Labs vysvetľuje, že používanie tokenu XRP môže pomôcť inštitúciám ďalej znížiť svoje náklady a pomôže uľahčiť prístup na nové trhy.

Podrobnejšie informácie o platobnej platforme Ripple sa dozviete v našom článku tu.

3.Ripple Labs vlastní viac ako polovicu všetkých XRP tokenov

Od začiatku roku 2018 spoločnosť Ripple Labs vlastnila približne 60 miliárd XRP tokenov, čo je pribižne 60 % z celkového množstva. Vďaka tomu mnohí tvrdia, že organizácia Ripple nie je až tak decentralizovaná ako sa tvrdí.

Ripple Labs poznamenala, že dokonca aj v situáciách v ktorých infraštruktúra kryptomien nemá explicitnú centrálnu kontrolu existuje malý počet hlavných hráčov, ktorý vlastnia veľké množstvo danej meny alebo tokenu. Ripple Labs si tvrdí, že ich plán postupného uvoľňovania XRP im dáva výhodu oproti konvenčným kryptomenám.

4.Ripple Labs každý mesiac postupne uvoľnuje XRP na trh

Koncom roka 2017 Ripple Labs uzavrela 55 miliárd XRP tokenov do escrow kontraktov. Tieto kontrakty postupne každý mesiac uvoľnia 1 miliardu XRP tokenov, ktoré budú dostupné pre Ripple Labs na odmeňovanie tvorcov trhu, alebo na predaj inštitucionálnym investorom. Ak spoločnosť nevyužije dané dostupné množstvo tokenov tak budú spätne uzavreté do escrow kontraktov , ktoré budú na trh uvoľnené ako posledné.

Spoločnosť Ripple Labs tvrdí, že jej priemerná mesačná spotreba za posledných 18 mesiacov bola približne 300 miliónov XRP. Ak by sa priemerná spotreba ustálila na tomto bode, tak to spôsobí, že všetky kontrakty vypršia za viac ako 15 rokov. Tento fakt zmierňuje obavy, že by mohla spoločnosť naraz vrhnúť všetky tokeny na burzu, čo by spôsobilo obrovský prepad ceny XRP tokenu.

5.Ripple Labs poskytovala svoju vlastnú XRP peňaženku

Ripple Labs poskytovala webovú stránku, ktorá umožnila používateľom nakupovať, predávať, obchodovať a uchovávať XRP. Webová stránka RippleTrade.com pôsobila ako digitálna peňaženka pre XRP transakcie.

Začiatkom roka 2016 sa spoločnosť rozhodla službu prerušiť. Ripple Labs pracovala so spoločnosťou Gatehub (poskytovateľ peňaženiek) na migrácii účtov z RippleTrade. Ak používatelia neboli spokojný s novým poskytovateľom, mohli si vybrať iného. Pre Ripple Labs bol tento krok navrhnutý tak, aby sa spoločnosť mohla sústrediť na svoju primárnu prácu s globálnymi finančnými inštitúciami.

 

Zdroj: fool.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...