Sledujte nás aj na

Pri cenových cykloch jednotlivých kryptomien nikdy nedochádza k rastu bez menších korekcií. S niekoľkými výnimkami, po jedenom dni v zelenom “raji“ často nasleduje klesanie späť na nižšie úrovne. Z dlhodobého hľadiska dominancia altcoinov v celkovej trhovej kapitalizácii stále narastá, zatiaľ čo dominancia BTC klesá.

Cenové trendy sa otáčajú veľmi rýchlo a stojí za nimi niekoľko faktorov:

Návrat k Bitcoinu

Akonáhle sa minca zdá byť na vrchole k cene BTC, niektorí obchodníci neváhajú a vyberajú si svoje zisky. Súčasná rally je významná v tom, že veľa mincí si nielen polepšilo oproti USD, ale v skutočnosti čerpali investície z obchodovania v páre s BTC. Toto by znamenalo, že keď sa cena otočí, obchodníci si vyberú svoje profity.

Bot trading

Cenová obnova altcoinov bola robustná v porovnaní s poslednými  nízkymi cenami. Tentoraz však obchodníci môžu byť ochotní vyberať si svoje zisky bez toho, aby čakali príliš dlho, pretože vedia že stúpanie cien skončí. Náhle zvrátenie trhov môže byť spôsobené spustením automatického predaja, ktorý si pri nákupe obchodníci nastavia. Toto automatické predávanie sa nazýva stop-loss.

Nízka dôvera v projekty altcoinov

V prípade takmer každého altcoinu existujú skeptici, ktorí poukazujú na chyby v technológii alebo na iné nedostatky produktu. Niektorí obchodníci nedržia altcoiny kvôli tomu, že by verili v ich projekt, ale kvôli očakávaným ziskom. Preto altcoiny nemôžu vždy stúpať. S niekoľkými výnimkami, keď sa silná komunita veriaca v projekt svojho aktíva len tak ľahko nezbaví.

Presúvanie sa k lepším príležitostiam

Vďaka altcoinom, ktoré zažívajú pumpy takmer každý deň, sa javí, že prechod z kryptomeny, ktorá sa zdá byť už na vrchole na inú, je primeranou stratégiou. Vďaka minimálne tuctu altcoinov, ktoré sú k dispozícii na väčších burzách, existujú chvíle, kedy sú konkrétne aktíva jednoducho prekonané.

Vplyv rôznych spoločností a obchodníkov

Hype okolo jednotlivých kryptomien ovplyvňuje obchodné komunity vždy trochu inak. Ázijskí a americkí investori môžu preferovať rôzne aktíva. Súčasne môže pokles cien na jednom trhu ovplyvniť všetky ostatné.

Záver

Hodnota žiadneho aktíva nedokáže stúpať donekonečna, no momentálne kryptomeny ukazujú, že sú vo vzostupnom trende. Okrem toho sa očakáva, že väčší nárast cien sa odohrá v máji a v júni, vzhľadom na bežné správanie sa trhu v minulých rokoch. Avšak presná rýchlosť tohoto rastu a prípadného poklesu nie je známa. Najlepšie je vykonať si  vlastnú technickú analýzu a výskum a stanoviť si na ich základe konkrétne ciele.

Zdroj: cryptovest.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...