Sledujte nás aj na

Aktuálne sa trh s kryptomenami v rámci svojej krátkodobej histórie nachádza už v treťom bear markete. Bohužiaľ pre investorov je toto ten najdlhší, pričom aktuálne už trvá vyše 450 dní. Kryptokomunita si však veľa sľubuje od dvoch najvýznamnejších halvingov. Ten skorší sa týka litecoinu, ktorý nastane o 141 dní (7. august 2019). Bitcoin ho bude nasledovať budúci rok, presnejšie 22. mája 202.

Dovtedy sa však môže odohrať veľa udalostí, ktoré môžu ovplyvniť ceny jednotlivých kryptomien smerom nahor. V článku nižšie sme pre vás vybrali 5 zaujímavých altcoinov, ktoré majú vysoký predpoklad na silný rast v prípade ukončenia klesajúcej tendencie celého trhu.

ChainLink (LINK)

ChainLink je platforma, ktorá sa snaží preklenúť medzeru medzi smart kontraktmi fungujúcimi na blockchaine a aplikáciami, ktoré sú mimo neho. Tým pádom sa zameriava na dva zdroje vstupných dát. Kým prvá časť (smart kontrakty) sú on-chain, zmienené aplikácie sú mimo reťazca, teda off chain. Na ich spojenie a vzájomnú integritu využíva tzv. „oracles“, pomocou ktorých overuje oba vstupy a po ich verifikácii ich integruje do jedného reťazca.

Oficiálna stránkachain.link
All-time-high: $1.28
Aktuálna cena: $0.47
Významné partnerstvá: Gartner – globálna výskumná a poradenská firma, ktorá poskytuje svoje riešenia pre lídrov v oblasti IT, financií, ľudských zdrojov či  v rámci dodávateľského reťazca.

Stellar Lumens (XLM)

Stellar Lumens pravdepodobne nikomu netreba dvakrát predstavovať. Projekt, ktorý založil ex-zakladateľ burzy Mt.Gox či spoluzakladateľ dnes úspešnej spoločnosti Ripple, Jed McCaleb, je decentralizovaná platobná sieť, ktorá umožňuje prevod medzi aktívami za pomoci blockchainu. Primárnym cieľom je teda poskytnúť rýchlejšiu, lacnejšiu a bezpečnejšiu platformu na prevod peňazí, ktorá pomáha vyplniť medzeru medzi kryptomenami a tradičnými platobnými sieťami.

Platobná sieť Stellar Lumens

Okrem nového loga a zalistovania na Coinbase však tento rok prišiel Stellar Lumens aj s ďaleko podstatnejšou novinkou. Nemecká spoločnosť Bitbond, ktorá sa zaoberá poskytovaním kryptopôžičiek, vydala tento mesiac prostredníctvom siete Stellar svoj vlastný security token. O tom, že práve táto forma tokenov by mohla osloviť investorov sklamaných z ICO si môžete prečítať v našom Víkendovom Bulletine nižšie.

Oficiálna stránka: stellar.org
All-time-high: $ 0.86
Aktuálna cena: $0.11
Významné partnerstvá: IBM – popredná svetová spoločnosť podnikajúca v odbore informačných technológií.

Víkendový ฿ulletin: Security tokeny ako nástupca ICO a bezpečná forma investovania

Cardano (ADA)

Projekt Cardano označujú mnohí za spiaceho obra. Podobne ako Ethereum, aj Cardano sa sústredí na poskytovanie riešení v podobe smart kontraktov, ktoré môžu byť následne použité v rôznych decentralizovaných aplikáciách. Tento mesiac spustil dev tím tohto projektu úspešnú aktualizáciu, ktorá so priniesla sebou nový konsenzus protokol – Ouroboros BFT.

Ten nahradí predchádzajúcu verziu Ouroboros classic, čím tento projekt dosiahne zvýšenie bezpečnostných štandardov svojho proof-of-stake algortimu približujúc sa  úrovni proof-of-work, ktorý používa napríklad sieť Bitcoin.

Podrobný prehľad o zmienenej aktualizácii si môžete prečítať v našom článku nižšie.

Oficiálna stránka: cardano.org
All-time-high: $1.28
Aktuálna cena: $0.05
Významné partnerstvá: Emurgo – Blockchain startup incubator

Dôležitý míľnik pre Cardano: Verzia Cardano 1.5 bola sprístupnená na testovanie

Maker (MKR)

Maker je decentralizovaný autonómny projekt založený na blockchaine Etherea. Jeho cieľom je minimalizovať cenovú volatilitu vlastného stablecoinu DAI voči americkému doláru. Na rozdiel od DAI je však samotná cena Makera volatilná, pričom rastie so zvyšujúcou adopciou zmieneného DAI stablecoinu. Práve stablecoiny bývajú v čase bear marketu častým úkrytom a bezpečným prístavom pre mnohých investorov.

Keď zoberieme do úvahy škandály ohľadom najznámejšieho stablecoinu – Tether – práve stabilita, bezpečnosť a zvýšený záujem používania DAI by mohli priniesť Makeru nárast na jeho cene.

Oficiálna stránka: makerdao.com
All-time-high: $1,687.76
Aktuálna cena: $707.09
Významné partnerstvá: Dether – aplikácia, respektíve sieť združujúca osoby predávajúce či nakupujúce kryptomeny.

Tezos (XTZ)

Tezos je prinajmenšom zaujímavý už len svojou politikou týkajúcou sa schvaľovania nových blokov. Rovnako ako mnoho ďalších coinov využíva algoritmus proof-of-stake, no podstatne viac demokratickým spôsobom, ktorý je prispôsobený širšiemu okruhu komunity. V projektoch využívajúcich klasický algoritmus proof-of-stake majú najväčší vplyv na kolektívne rozhodnutia a validáciu blokov tí členovia, ktorí majú naviac mincí.

Platformy ako EOS a TRON využívajú napríklad algoritmus delegated-proof-of-stake. To znamená, že držitelia coinov volia určitý počet validátorov blokov. Tých však zvyčajne existuje len niekoľko (EOS má 21, TRON 27).

Naproti tomu, Tezos prišiel so zaujímavou myšlienkou, ktorú pretavil do algoritmu „liquid proof-of-stake“. Tento model umožňuje až 80,000 overovateľov blokov. Ak však nedržíte požadovaný počet tokenov na to, aby ste sa stali validátorom, stále ich máte možnosť pomocou istej formy delegovania preniesť na iných účastníkov, ktorí sa stanú validátormi a vy za to dostanete odmenu. Vďaka tomu je proces validovania rozdistribuovaný čím si sieť dokáže udržať dobrú decentralizáciu a tým pádom aj potrebnú stabilitu.

Rovnako ako v prípade Stellar Lumens, aj Tezos by mohol vyťažiť v tomto roku zo záujmu o Security Tokeny. Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Elevated Returns oznámila, že plánuje uvoľniť približne $1 miliardu, ktorá má byť tokenizovaná ako STO práve na platforme Tezos.

Oficiálna stránka: tezos.com
All-time-high: $4.58
Aktuálna cena: $0.49

Víkendový ฿ulletin: Čakanie na halving – Je bitcoin a litecoin bull run predo dvermi?

Zdroj: blockonomi.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...