Sledujte nás aj na

Svet blockchainu a kryptomien je plný inovácií, dohadov a niekedy aj nepriaznivých udalostí. Ak ste premeškali najpopulárnejšie príbehy tohto týždňa, tento príspevok poskytne komplexný prehľad tých najdôležitejších správ o kryptomenách.

FUD týždňa: Súkromné dáta z kryptomenových búrz sa predávajú na dark webe

Tento týždeň sa Internetom šírila aj správa, že boli ukradnuté osobné údaje používateľov uvádzané pri KYC (know-your-customer) procese na veľkých kryptomenových burzách. Tie sa údajne mali predávať na známom dark web markete s názvom Dread. Hacker s prezývkou „ExploitDOT“ tvrdí, že tieto údaje (napriklad ako občianske a vodičke preukazy) pochádzajú z najpoprednejších búrz ako sú Poloniex, Bittrex a Bitfinex.

Dark web je časť internetu, do ktorej sa nedá dostať bežnými prehliadačmi ale len použitím špeciálnych anonymizačných platforiem ako napríklad Tor.

Spoločnosť Binance prešetrila túto záležitosť a nenašla žiadny dôkaz o úniku spomínaných dát.

Leah Li, globálna PR manažérka spoločnosti Binance, povedala:

„Sme oboznámení s týmto tvrdením a príslušné fotografie sme podrobne prešetrili, ale neexistuje žiadny dôkaz o úniku dát z Binance burzy.“

Znamená to, že ak aj existujú podobné KYC dokumenty, je pravdepodobnejšie, že pochádzali z phishingovej webstránky a nie priamo z burzy.

Proof-of-Stake by mohol viesť ku kryptobankingu

Constantinople, dlho očakávaná a niekoľkokrát odložená aktualizácia Ethereum siete, by mala byť prijatá už čoskoro. Okrem iného je táto aktualizácia dôležitou prerekvizitou zmeny konsenzu potvrdzovania blokov v sieti Ethereum z Proof of Work na Proof of Stake. Nie všetci sú ale z tejto blížiacej sa zmeny nadšení.

Vývojári Ethereum navrhujú ďalšiu aktiváciu Constantinople hard forku koncom februára

Na rozdiel od tradičných súborových systémov, v blockchaine sú údaje distribuované medzi viacerými počítačmi, čo znamená, že sieť nemôže byť hacknutá z jediného bodu. Vďaka tejto vlastnosti je blockchain obzvlášť bezpečným (v porovnaní s konvenčnými systémami). Avšak táto zvýšená bezpečnosť je spojená s určitým problémom. Pri pokuse o aktualizáciu distribuovaného systému ako je blockchain sa konzistencia stáva problémom.

Toto sa v počítačovej vede nazýva Problém dvoch armád alebo Problém byzantských generálov (v angličtine známy ako Byzantine problem alebo Byzantine fault tolerance). Práve tu vstupuje do hry konsenzusový algoritmus. Akúkoľvek aktualizáciu v sieti musí prijať nadpolovičná časť prevádzkovateľov siete, čím sa zachová jej konzistencia. V súčasnosti v kryptokomunite prebieha veľká debata o tom, ktorý algoritmus získavania konsenzu je lepší.

Väčšina ľudí sa nepodieľa na prevádzkovaní blockchain siete, ale svoje kryptomeny kupujú a ukladajú si ich do peňaženiek. V pravom slova zmysle títo ľudia kryptomeny nevlastnia, ale sú len držiteľmi prístupových údajov k týmto kryptomenám – privátny kľúč a verejná adresa. Teoreticky sú kryptomeny držané treťou stranou – prevádzkovateľmi uzlov. Táto tretia strana by mohla využiť kryptomeny ako zábezpeku v konsenzus algoritme typu Proof of Stake. Samotní vlastníci kryptomien by na oplátku za to získavali úroky. A práve to pripomína tradičný model ekonomiky (banky = tretia strana, kryptomeny = peniaze v banke), ktorí sa mnohým kryptonadšencom nepozdáva.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Je trhová kapitalizácia XRP nadhodnotená?

Podľa správy kryptoinvestigatívnej spoločnosti Messari je trhová kapitalizácia XRP prehnaná a jej výška je mnohými zdrojmi nadhodnotená. Správa uvádza, že trhová kapitalizácia tokenu XRP by namiesto súčasných takmer $13 miliárd mala v skutočnosti byť na úrovni $6.9 miliárd.

Faktory ovplyvňujúce cenu Ripple

Podľa správy by „ponuka tokenov v obehu“ spoločnosti Ripple a „trhová kapitalizácia“ mohli byť nadhodnotené až o 46 %, čo by znamenalo značné skresľovanie kryptomenového trhu.

Návrh Bitcoin ETF bol stiahnutý

Spoločnosť CBOE BZX Exchange stiahla prihlášku o zaregistrovanie Bitcoin ETF. Ak by návrh od CBOE prešiel, otvorilo by to dvere pre burzový fond (ETF) podporovaný velikánmi ako VanEck a SolidX. Samotné povolenie od americkej Komisie pre cenné papiere (SEC) je totiž potrebné na to, aby VanEck a SolidX mohli legálne rozširovať zásoby kryptomien v rámci burzy cenných papierov BZX.

CBOE stiahla návrh na schválenie Bitcoin ETF od spoločností VanEck a SolidX

Dňa 20. júna 2018 spoločnosť CBOE BZX Exchange (BZX) podala podľa článku 19 (b) (1) zákona o cenných papieroch z roku 1934 návrh na zmenu pravidiel týkajúcich sa Bitcoin podielových a obchodných podielových fondov spoločnosti SolidX distribuovaných a spravovaných spoločnosťami VanEck a SolidX.  Schválenie prvého BTC ETF môže byť pre kryptomeny veľká vec, pretože na to čaká množstvo tradičných a inštitucionálnych investorov, ktorý by do kryptomenového trhu priniesli nový kapitál.

Vysvetlenie ETF, Bitcoin ETF a blockchain ETFZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...