Sledujte nás aj na

Bitcoin nie je jedinou kryptomenou, ktorej sa tento rok podarilo odskočiť od svojho nedávneho dna. Poďme sa pozrieť na zopár silných hráčov, ktorým sa tento rok podarilo prekročiť alebo priblížiť sa k svojím historicky najvyšším cenám (ATH).

Bitcoin je momentálne najvýkonnejším aktívom roku 2019

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) s cenou okolo $23 je bezpochyby najlepšie si počínajúci token tohto roku. Hodnota tohto natívneho tokenu burzy Binance sa za posledné tri mesiace strojnásobila. BNB spravilo ohromujúci rast ceny, ktorá sa oproti doláru zvýšila o takmer 222 %.

Burza Binance nedávno skompletizovala siedme štvrťročné plánované spálenie BNB tokenov. Celkovo bolo spálených  829,888 BNB tokenov.

Binance Coin (BNB) čoskoro môže prekonať svoju historicky najvyššiu cenu

Burza Binance už aj úspešne dokončila prechod z doteraz používanej Ethereum siete na svoj vlastný blockchain, Binance Chain. Rovnako úspešne spustila ostrú verziu svojej decentralizovanej burzy Binance DEX.

Litecoin (LTC)

Už sa takmer zdalo, že litecoin sa zo svojho dna z konca roku 2018 len ťažko dostane späť na vyššie cenové levely. Coin od Charlie Leeho však prekvapil, a dokonca sa radí medzi kryptomeny s najlepšou výkonnosťou tohto roku. LTC za posledné tri mesiace vzrástol oproti doláru o 160 %. Oproti BTC sa LTC podarilo zvýšiť svoju hodnotu o približne 87 %.

Zaujímavé je, že sa litecoinu podarilo získať väčšinu svojej súčasnej hodnoty ešte pred tým, než BTC začalo svoju rally. LTC sa tak občas chová, ako spúšťač rastu BTC ceny.

Momentálne sa LTC obchoduje za približne $72. Cena LTC oproti doláru za posledné dni mierne klesla, pred necelým týždňom sa obchodoval za približne  $83.

Litecoin láme rekordy, za prvý štvrťrok vzrástol o viac ako 100 %

Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token (BAT) $0.40 s 24 hodinovým nárastom o 3.30 % taktiež patrí medzi kryptomeny, ktoré si v poslednej dobe veľmi polepšili. BAT výrazne zvýšil svoju hodnotu v apríli tohto roku, a to najmä za posledný týždeň.

Hodnota BAT oproti BTC sa zvýšila o približne 10 %. Vyzerá to tak, že výkonnosť tejto novšej kryptomeny sa snaží dosiahnuť jej ATH cenu oproti BTC z júna 2017. V tej dobe bola cena BAT o 58 % vyššia, ako je teraz, konkrétne bolo ATH na cene $0.95.

Za posledné tri mesiace vzrástla hodnota BAT tokenu oproti americkému doláru o približne 190 % a oproti BTC o približne 95 %.

Webový prehliadač Brave začal vyplácať za pozretie reklám prvé BAT

Tezos (XTZ)

Tezos aktuálne vykayuje mierny pokles s aktuálnou cenou $1.26 a oproti BTC sa obchoduje za 0.00023159 BTC. XTZ si oproti doláru za posledné tri mesiace polepšil až o 200 %. Opäť bol tento nárast zaznamenaný ešte skôr, než BTC začalo svoju aprílovú rally. 

Tezos okrem tohto úspechu zaznamenal pred vyše týždňom ďalší nárast o 37 % a následne ho prekonal ešte viac, ale i mierne poklesol.

Pri pohľade na cenu XTZ oproti BTC taktiež vidíme priaznivý vývoj ceny. Za posledné tri mesiace sa cena vyšplhala o viac než 120 %.

Zlaté pravidlo

Opäť sa raz ukázalo, že pri perspektívnych kryptomenách treba mať silnú trpezlivosť. Koniec roka spôsobil u mnohých investorov prievan v ich portfóliách. Mnohí sa pri tak nízkych cenách vyľakali a svoje tokeny predali. No zlaté pravidlo hovorí, že keď už raz nejakú kryptomenu držíte a nejde o nejaký pochybný projekt, predávať so stratou sa neoplatí. Radšej zotrvať a počkať si, či sa cena opäť zotaví. V prípade týchto štyroch kryptomien sa toto pravidlo potvrdilo. Ak niekto ešte aj využil nízke ceny a prikúpil, isto sa teraz raduje z pekného zhodnotenia. Otázkou však ostáva, dokedy týmto, ale i iným kryptomenám „pôjde karta“?

Víkendový ฿ulletin: Tri jednoduché metódy ako si vytvoriť vyvážené portfólioZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...