Sledujte nás aj na

Zrejme je ten pravý čas, nazrieť do svojho portfólia a ešte pred tým, než býky začnú vystrkovať rohy a vynesú krypto trh do nebies, nakúpiť nejaké tie sľubné kryptomeny.

Pripravte sa, než býky začnú útočiť!

Momentálne sa kryptomenový trh už dlhšiu dobu nachádza v tzv. „medveďom cykle“, kedy sú ceny kryptomien nízke a mnohé silné kryptomeny stratili na svojej hodnote niekoľko desiatok percent. Trh sa síce posledné dni začal opäť trošku zelenať, no na senzáciu sa stále čaká. Útok býkov na krypto trh však nie je otázkou či, ale otázkou kedy sa tak stane…?

Kryptomenový trh je momentálne rozdelený na dva tábory. Jedna skupina verí, že býky nastúpia koncom roku 2018 a tí druhí, tiež optimisti, očakávajú vystrelenie cien až do nebies neskôr, než koncom tohto roka.

Skôr, či neskôr sa tak stane a čísla sa začnú výrazne zelenať, preto by sme sa mal každý investor na tieto časy dobre pripraviť. Nastal čas, pridať do svojho portfólia kryptomeny, ktoré by mohli priniesť nejaké to ovocie. Toto nie je investičná rada, ide skôr o kryptomeny, ktoré sa dostali do tohto zoznamu z určitých dôvodov, vysvetlených nižšie.

Ripple (XRP) – pre tých konzervatívnejších

Okolo digitálnej meny Ripple sa už čo to popísalo a na trhu sa vytvorili dve skupiny ľudí. Jedny tejto platobnej platforme (najmä pre banky) veria, iní Ripple za kryptomenu ako takú nepovažujú. Či už ste jeho fanúšikom alebo nie, tu sú niektoré fakty, ktoré hrajú v jeho prospech:

Tretia najväčšia kryptomena na trhu, ktorá si prešla niekoľkými vývojmi a poznámkami na svoje meno. Spoločnosť Ripple stojí za tokenom XRP. Táto firma má niekoľko produktov, ako xRapid, xCurrent, RippleNet a xVia a ďalšie, pričom na trh neustále prináša niečo so svojimi cennými partnerstvami a oznámeniami. Firma je zapletená do série súdnych sporov, ale podarilo sa im dosiahnuť malé víťazstvá.

Keď sa pozrieme na cenu XRP, tak tá sa od svojho niekdajšieho maxima $3.84 znížila o cca 91 %. Nárast ceny je preto pravdepodobný a kúpa pri nízkej cene môže byť výhodná. XRP si po raketovom páde už dlhšiu dobu drží cenu medzi $0.25 a $1. Nízka cena môže byť pre mnohých, hlavne malých investorov, lákavá, no netreba mať veľké očí! Ak cena vyskočí, tak len o pár centov či maximálne dolárov, čo pri malých objemoch prinesie len nebadaný zisk.

xrp

Zdroj: coinmarketcap.com

IOTA (MIOTA) – sľubný projekt s veľkým potenciálom

IOTA má v rámci obchodného priestoru v internetovom svete veľký potenciál využitia. Hovoríme o Internete vecí (IoT – Internet of Things), ktorý rastie rapídnym tempom a do budúcna sa očakáva stále veľký nárast. IOTA nájde svoje využitie v napríklad automobilovom, energetickom, zdravotníckom sektore, či v zákazníckom servise alebo chytrých „smart“ mestách. Z pohľadu IOTY je toho veľa, čo môže táto platforma ponúknuť. Škálovacie možnosti, Produkt Qubic a partnerstvá s veľkými značkami ako Fujitsu, Bosch, VW, MOBI, DXC, Schindler Group, či mnoho iných.

Nachádza sa na 11-tom mieste v rebríčku kryptomien a jej súčasná cena klesla z maxima $5.69 o cca 87 %. So svojou trhovou kapitalizáciou $1.9 miliárd, má IOTA svojím investorom čo ponúknuť.

Faktom ostáva, že produkty IOTA sa javia byť naozaj využiteľné a reálne. Internetové a smart prostredie napreduje závratným tempom a IOTE sa podarilo na tohto koňa naskočiť. Ak spolu šťastne docválajú do cieľa, bude to pre IOTU a jej investorov znamenať pekné čísla.

iota

Zdroj: coinmarketcap.com

Medializovaný Tron (TRX)

Jedna z najaktívnejších kryptomien. Tron je asi najčastejšie medializovanou kryptomenou, keď nerátame Bitcoin. Výkonný riaditeľ, Justin Sun, neustále aktualizuje Tron komunitu a prináša novinky o vývojárskych činnostiach, spustení ich mainnetu či Tron Virtual Machine (TVM).  Tento altcoin taktiež neustále pribúda na viacerých burzách.

Kryptomenový trh a jeho investori sú veľmi senzitívni na pozitívne i negatívne správy. Tron si tak svojou medializáciou spravil okolo seba veľa hluku. Poklesom o 91 % sa tak dostal na terajšie 13-te miesto medzi ostatnými kryptomenami. Cena Tronu sa pohybuje len v niekoľkých centoch, preto je prístupný pre širokú verejnosť. Opäť však platí, že len pri väčšom objeme držania, môžu byť prípadné nárasty cien ozaj výnosné.

tron

Zdroj: coinmarketcap.com

Menej známi umelec Basic Attention token (BAT)

Najvyššia hodnota tohto tokenu bola dosiahnutá v januári tohto roku a to $0.98. Momentálne patrí do kategórie kryptomien, ktoré klesli o cca 70 % a nachádza sa na 8-mej priečke v rebríčku tokenov.

BATZdroj: coinmarketcap.com

Basic Attention Token (BAT) je decentralizovaná digitálna reklamná open source platforma založená na báze Ethereum, ktorú založil spoluzakladateľ  firmy Mozilla a tvorca jazyka JavaScript, Brendan Eich. Hlavným zameraním tohto projektu je inzerovanie reklám na blockchain platforme, ktorá umožňuje pomocou prehliadača Brave sledovať aktivitu používateľov a podľa toho odmeňovať návštevníka, ako aj tvorcu obsahu BAT tokenmi.

Všetko to funguje cez prehliadač Brave, ktorý nedávno dosiahol 4 milióny aktívnych používateľov, 21 tisíc overených kanálov a 26 tisíc účtov vydavateľov. Do konca tohto roka je cieľom dosiahnuť 5 miliónov účtov. Brave a BAT sa na jeseň zamerajú na mobilné zariadenia.

 

Za zmienku stoja aj: Monero, Stellar, Ethereum Classic

Tieto kryptomeny si od svojich vrcholov pohoršili nasledovne: Monero (XMR) o 75 %, Stellar (XLM) o 76 %,  a Ethereum Classic (ETC) 70 %.  Momentálne si udržiavajú kombináciu vzostupných pohybov cien a vývoja s rastúcim potenciálom do budúcnosti.

Len ťažko sa dá odhadnúť, ktoré mince porastú viac, ktoré menej. Kryptomenový trh zostáva i naďalej veľmi volatilný, preto aj nasledujúce zvýšenie cien môže byť len dočasné. Šťastie tak bude priať pripraveným!

Tento článok je len názor autora. Investujte len to, čo si môžete dovoliť stratiť a podľa vlastného uváženia.

Zdroj: coingape.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...